Niepodległościowe granie

  • 02.01.2019, 08:33
  • Mariusz Markowski
Niepodległościowe granie
Patriotyczna Brać to jedno z młodszych Stowarzyszeń w regionie. Młode, ale niezwykle prężnie działające. Wśród wielu tegorocznych inicjatyw znalazło się miejsce dla futbolu. Tego w starszym i młodszym wydaniu.

Halowy turniej dla reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dzięki uprzejmości dyrekcji ZS im. Stanisława Staszica, mógł zostać zrealizowany w hali sportowej przy ul. Bydgoskiej.

Gospodarze nie zawiedli. Edward Klimiuk stanął na wysokości zadania. Sfera organizacyjna nie budziła najmniejszych zastrzeżeń.
Pozostali wychowawcy z innych szkół: Sławomir Świderski z ZSE z najmłodsza ekipą, Zbigniew Zieliński z ZS Technicznych czy Paweł Jarczak LO a także opiekunowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wyrzyska zapewnili  wraz ze swoimi podopiecznymi wysoki poziom sportowy oraz nienaganną kulturę. I to nie tylko na boisku.
Było miło i sympatycznie. Stowarzyszenie Patriotyczna Brać zapewniła wszystko od nagród, pucharów po ciepły posiłek. Zadowolenia nie kryli uczestnicy. Tym bardziej, że zawody bezbłędnie prowadził jedne z najlepszych arbitrów w Wielkopolsce – Mikołaj Kalinowski.
Sportowa rywalizacja jak zwykle przyniosła zwycięzców, ale wygranymi byli praktycznie wszyscy, którzy znaleźli czas na ten niezwykle miły czynny wypoczynek.
Puchar Posła Grzegorza Piechowiaka wyjechał z Piły. Dokładnie zabrali go  reprezentanci  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wyrzyska.
Niebawem na parkiet wybiegli uczniowie klas 5 i młodsi. Ale areną była hala sportowa w Jastrowiu. Tu burmistrz Jastrowia Piotr Wojtiuk nie wahał się ani przez moment by przyjąć gości z Piła, Debrzna czy Białośliwia. Reszty dopełnił niezawodny Ryszard Ludewicz.
W sumie ten event, także zrealizowany przez wspomniane stowarzyszenie, spełnił oczekiwania. Dzieci zaskoczone ogromem nagród i medali, a także niecodziennej wielkości i smacznymi naleśnikami, które w przerwie pomiędzy świętami a nowym rokiem smakowały jak nie z tej ziemi. Brawa dla Zbyszka Najdy!
Znów oglądaliśmy przepiękne gole Ksawerego Dowczyńskiego – patrz czy indywidualne akcje Jakuba Kaczyńskiego z Debrzna.
Na zakończeniu znów nie zabrakło Mirosława Przyborowskiego oraz Posła Grzegorza Piechowiaka. Ba, swoja obecność na turnieju zaznaczył też prezes miejscowej Polonii – Tomasz Wojtiuk.

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe