Spojrzeć na szkolenie z innej perspektywy

  • 02.01.2019, 08:37
  • Mariusz Markowski
Spojrzeć na szkolenie z innej perspektywy
Juniorki SPS Volley deklasują PTPS, a potem ucztują na świątecznej wigilii…

Dziewczęta SPS zadbały o świąteczny nastrój. Przygotowały program artystyczny, były również prezenty i dzielenie się opłatkiem. To wszystko w zaprzyjaźnionym miejscu – restauracji Gringo.
SPS Volley Piła rekomendacji nie potrzebuje. Pilski klub, który w połowie roku rozpoczął szkolenie w czterech kategoriach młodzieżowych, od mini siatkówki do juniorki, systematycznie realizuje swoje założenia.
*
Na dziś rywalizacja w kategorii juniorek doszła już do półfinałów Wielkopolski. W tej fazie w rozgrywek, w gronie sześciu zespołów są dwie drużyny SPS Volley Piła prowadzone przez trenerów Andrzeja Zapaśnika i Pawła Łojewskiego.
W ćwierćfinałach II zespół SPS Volley zmierzył się trzykrotnie z drużyną PTPS Piła i trzy razy wygrywał zdecydowanie, awansując do półfinałów z pierwszego miejsca. Drużyna PTPS miała jeszcze szanse w meczach barażowych, ale już w pierwszym meczu uległa ekipie ZSMS Poznań i została sklasyfikowana dopiero na dziewiątym miejscu w województwie.
Pierwszy zespół SPS Volley również z kompletem zwycięstw awansował do półfinałów.
Turnieje półfinałowe z udziałem zespołów SPS Volley Piła już 6 stycznia, w Pile (hala ZSG) drużyna prowadzona przez trenera Pawła Łojewskiego podejmie MOS Turek i ZSMS Poznań, a zespół trenera Andrzeja Zapaśnika będzie rywalizował w Poznaniu z tamtejszym Energetykiem i Amberem Kalisz. Do finału awansują po dwa najlepsze zespoły.
*
SPS Volley powstał w tym roku i od razu wystartował we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Jednak klub to nie tylko same rozgrywki i rywalizacja sportowa.
Trenerzy SPS od wielu lat pracują z młodzieżą i doskonale zdają sobie sprawę, że poza boiskiem jest też życie i tego uczą swoje podopieczne. Wspólna wigilia to jeden z takich momentów, które pozwalają na chwilę spojrzeć na to szkolenie trochę z innej perspektywy.
- Cieszę się, że mogliśmy się tu spotkać, dziękuję gospodarzom za pomoc w organizację tej wigilii. To przede wszystkim dla was drogie zawodniczki zorganizowaliśmy to spotkanie, na co dzień nie zawsze jest czas na spokojną rozmowę i chwilę refleksji – mówi nam prezes klubu Andrzej Zapaśnik.
*
W restauracji „Gringo” zarząd, trenerzy i pracownicy klubu SPS Volley Piła spotkali się właśnie z zawodniczkami na świątecznej wigilii. Dziewczęta zadbały o świąteczny nastrój przygotowując program artystyczny. Były również prezenty i dzielenie się opłatkiem.
*
Przypomnijmy: założycielom, trenerom, sponsorom i partnerom Volley Piła, przyświeca maksyma, że „w życiu zawsze warto być człowiekiem”, natomiast dziewczyny do treningów motywują słowa Kamila Bednarka „Szanuj to co masz, życie to jest Twoja szansa, wykorzystaj ten czas”.   

 

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe