PóŁMARATON o tydzień później

  • 02.01.2019, 08:40
  • Mariusz Markowski
PóŁMARATON o tydzień później
Henryk Paskal, szef Półmaratonu PHILIPS Piła, nie ma złudzeń! – Zdecydowaliśmy się wyjątkowo przenieść termin naszego biegu o tydzień później, gdyż start i meta Półmaratonu znajduje się na Placu Zwycięstwa. Niewykluczone, że 1 września będą na nim odbywać się oficjalne rocznicowe uroczystości, związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej …

Zgodnie z decyzją organizatorów Półmaraton w Pile odbędzie się 8 września 2019 roku. Zapisy na bieg powinny ruszyć w okolicy lutego, a do dyspozycji biegaczy zostanie oddana pula co najmniej 3,5 tysiąca miejsc. W razie dużego zainteresowania być może pakietów będzie więcej.

Zwykle półmaraton w Pile tradycyjnie odbywał się w pierwszą niedzielę września, ale okazuje się, że w przyszłym roku dzień ten wypada dokładnie 1 września. – To niezwykle symboliczna data związana z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej - mówi Henryk Paskal, szef Półmaratonu PHILIPS Piła. – Dlatego zdecydowaliśmy się wyjątkowo przenieść termin naszego biegu o tydzień, tym bardziej, że jego start i meta znajduje się na Placu Zwycięstwa. Niewykluczone, że 1 września będą na nim odbywać się oficjalne rocznicowe uroczystości – dodaje.
Henryk Paskal stara się jednak patrzeć na kwestię frekwencji ze spokojem. - Mimo, że praktycznie co roku do Piły przyjeżdża coraz więcej biegaczy, to chciałbym podkreślić, że nie gonimy za wzrostem frekwencji. Będziemy bardzo zadowoleni, jeśli w przyszłym roku na mecie pilskiego półmaratonu zamelduje się ponad 4 tysiące uczestników. Biorąc pod uwagę to, że w tym roku bieg ukończyło 3826 biegaczy uważamy, że taki scenariusz jest całkiem możliwy – ocenia Henryk Paskal.
Okazuje się, że zmiana terminu biegu może przełożyć się na większe zaangażowanie młodzieży szkolnej w imprezę. – Dotyczy to zarówno tych uczniów, którzy chcieliby wystartować w naszych biegach dziecięcych, jak i młodzieży zainteresowanej uczestnictwem w wolontariacie. Szkoły zdecydowanie są dobrym partnerem do współpracy, ale w przypadku organizacji imprezy w pierwszą niedzielę września nie ma za bardzo z kim w tych instytucjach rozmawiać, ponieważ wówczas trwają tam wakacje – wyjaśnia Henryk Paskal

Mariusz Markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe