Prof. Elżbieta Wasyłyk w pilskim BWA

  • 2.01.2019, 09:46
  • bek
Prof. Elżbieta Wasyłyk w pilskim BWA
PIŁA  Galeria Biura Wystaw Artystycznych w Pile ma nowego etatowego plastyka

Podczas wernisażu wystawy Salon Pilski ART 2018 dyrektor Galerii BWA zdradził nazwisko artysty, który od stycznia obejmie w placówce stanowisko specjalisty ds. plastyki. Jest to  Elżbieta Wasyłyk – artysta plastyk, teoretyk sztuki, wykładowca akademicki - dr hab., profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, poetka.

Wernisaż dorocznej – 42. już – wystawy prac artystów środowiska pilskiego SALON PILSKI ART 2018 obfitował w liczne niespodzianki. Jedną z nich było ogłoszenie, który z artystów od stycznia pełnić będzie funkcję etatowego specjalisty ds. plastyki w Galerii. Na tę wiadomość czekano od dawna z zaciekawieniem; pojawiały się nawet różne typowania i plotki w tym temacie… Ujawnienie nazwiska prof. Elżbiety Wasyłyk spotkało się z absolutną aprobatą zebranych, wywołało wśród gości wernisażu aplauz i zaowocowało gromkimi brawami dla artystki.

Elżbieta Wasyłyk to malarka, teoretyk sztuki, poetka, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie. Prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku dla studentów Grafiki i Architektury Wnętrz na Wydziale Sztuk Wizualnych. Jest autorką kilku rozległych cykli malarskich, m.in. Paschy prezentowanej w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie (2001), Kształtu obecności (praca doktorska na UMK w Toruniu, Re-Kreacji, Misterium Osoby (dzieło habilitacyjne na ASP w Krakowie), cykli Chopin, oraz Ćwiczenia duchowe i W naszych ciemnościach. Zrealizowała trzy polichromie: w kaplicy kościoła pw. Bożego Ciała w Szczecinie, w kościele pw. Jana Chrzciciela w Trzciance i w kaplicy domu Sióstr Opatrzności Bożej w Wielkiej Wsi k. Wolsztyna. Zaprojektowała wiele witraży. Jej dziełem jest Pomnik Niepodległości, który stanął w Trzciance z okazji 100-lecia polskiej niepodległości. Laureatka nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa i poezji.

- Bardzo się cieszę, że pani Elżbieta zgodziła się z nami współpracować. To o naszej Galerii świadczy wyłącznie dobrze, że tak wybitna artystka, profesor sztuki, zdecydowała się objąć tę funkcję

W Galerii BWA Elżbieta Wasyłyk będzie m.in. prowadzić warsztaty plastyczne oraz edukację dla młodzieży.

- W naszych rozmowach pani Elżbieta zadeklarowała także, że każdy kto pasjonuje się sztuką, maluje zawodowo bądź niezawodowo, będzie mógł do niej przyjść, porozmawiać, podyskutować z nią - w końcu z profesorem uczelni! – dodał E. Wolski.   

eki

 

 

 

bek

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe