Nasz region także ma swoich bohaterów Powstania Wielkopolskiego.

  • 11.01.2019, 20:31 (aktualizacja 11.01.2019, 21:00)
  • J W
01_2019_wystawa_-_pamiatki_po_antonim_knajdku_z3zrubaxj_.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jednym z nich jest Antoni Knajdek. Pamiątki po tym niezwykłym człowieku – nie tylko Powstańcu, ale także fotografie i artyście zostały zaprezentowane w Młodzieżowym Domu Kultury.

.

J W
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pamięć
Pamięć 17.01.2019, 12:45
74 lata temu Moskal zajął Warszawę.
Wojtek
Wojtek 11.01.2019, 22:36
Wspominając powstańców i postaci zasłużone dla krzewienia patriotyzmu na dawnym pograniczu, należy przywołać ziemiańskie małżeństwo Mieczysława i Emilię Chłapowskich z Bagdadu. Zryw wielkopolan był wspólnym wysiłkiem anonimowych, często prostych żołnierzy, ich przywódców oraz osób zapewniających wsparcie finansowe i materialne. Zaplecze intelektualno-ekonomiczne tworzyły stany dysponujące odpowiednimi środkami. Jeśli jedni bez wahania oddawali życie, to nie mniejszym szacunkiem należy otoczyć drugich, którzy na szalę kładli wielowiekowy dorobek całych rodowych generacji.

Pozostałe