WOŚP w Pile: Ściskawa, Bieg z Sercem i szachy Harry’ego Pottera!

  • 14.01.2019, 11:08
  • bek
WOŚP w Pile: Ściskawa, Bieg z Sercem i szachy Harry’ego Pottera!
Pilanie zebrali ponad 208 tysięcy złotych!

27. Finał WOŚP w Pile: 596 osób w wielkiej ŚCISKAWIE, ponad 870 biegaczy w V biegu „Pobij dystans z sercem”! Na całym świecie 120 tysięcy wolontariuszy, z tego 240 na ulicach naszego miasta! Rekordowe licytacje, koncerty, zabytkowe auta i mnóstwo innych atrakcji!

Tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Orkiestra gra już na całym świecie; w Pile – gdzie Orkiestrowe Granie koordynowały 2 sztaby – zebrano na pewno ponad 208 tys. złotych. Sztab przy SP 11 – ponad 90 tys. złotych. Sztab w RCK – ok. 118 tys. złotych (stan na 14.01 rano), w tym z samych licytacji 25 tys. zł. i 5 tys. od SP12. Kwota ta będzie jeszcze rosła. Trwają licytacje. Swoje zbiórki dorzuciły SP 2 i 3.  

Przypomnijmy: podczas ubiegłorocznego 26. Finału WOŚP Piła łącznie zebrała – w trzech sztabach - ok. 220 tysięcy złotych. W tym roku - dwa sztaby – przy RCK i przy SP11 – i 240 wolontariuszy na ulicach Piły zbierających datki do puszek i mnóstwo atrakcji! Do Orkiestrowego Grania dołączyły tradycyjnie pilskie szkoły, m.in. podstawowe nr 2 i nr 3. Na stadionie MOSiR odbył się V bieg "Pobij dystans z sercem" zorganizowany przez Sztab działający przy Szkole Podstawowej nr 11 z Blanką Ratajczyk na czele. Zapisało się 870 biegaczy, ale pobiec mogli i niezapisani. Z roku na rok wzrasta frekwencja tego biegu. Idea jest taka, że każdy biegnie i „kijkuje” ile chce – a kilometry liczą się do wspólnego dystansu, który przeliczany jest następnie na konkretną, finansową pomoc dzieciom. Także całe wpisowe – 40 zł od osoby dorosłej i 20 zł od dziecka - przekazywane jest Fundacji WOŚP. Imprezie towarzyszyły licytacje i liczne stoiska, w których można było posilić się i napić ciepłej herbaty.

Pilanie wzięli także udział w biciu rekordu w wielkiej ŚCISKAWIE – ta atrakcja w Pile zaistniała po raz pierwszy, a w serducho WOŚP wielkości 10x10 metrów wcisnęło się 596 pilan. Ubiegłoroczny najlepszy wynik polski to 800 osób – rekordu więc nie było, ale był sukces i wspaniała zabawa! A przynęta została rzucona! W tym roku Fundacja WOŚP oferowała zwycięskiemu miastu 50 tys. złotych na dowolnie wybrany cel. Sztab przy SP11 postanowił – w razie wygranej – przeznaczyć tę kwotę na pilski szpital. Nie udało się, ale wszystko przed nami! Może uda się za rok?   

Nowością w tym roku był dwusetowy mecz siatkarek Enea PTPS Piła z drużyną Gości WOŚP na hali MOSiR (1:1) i loteria fantowa, która przyciągnęła uwagę wielu pilan. A to z takiego powodu, że każdy los wygrywał, a główna nagroda była także niezwykle atrakcyjna - wyjazd do Włoch, do tyrolskiego Maso Corto, na narty. W hali licytowano także m.in. piłki do siatkówki - z podpisem Michała Kubiaka, Zuzanny Efimienko i siatkarek Enea PTPS Piła.

Na placu Staszica odbyły się pokazy sprawnościowe Ochotniczej Straży Pożarnej. Tradycyjnie w RCK-u - koncerty i występy taneczne. A wystąpiły m.in. Szafirki, Bellyor Dance, Ale Babki, Seniority, Studio Tańca Beezone, Pasja, Ferdance, Esti. Z imprez towarzyszących w foyer teatru zainteresowanie budziła nauka języka migowego, pokazy sztuk walki Aikido, pokaz brazylijskiego JIU JITSU grupy Samuraj Gold Team, a także gry planszowe, które organizował PILKON. Do stoiska rozmaitości zaprosiły Amazonki, działał także punkt rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Swoje stoiska wystawiły stowarzyszenia: Miłośników Munduru, Husaria, Zwałka.

Oczywiście powodzeniem tradycyjnie cieszyły się licytacje: pod młotek poszło bardzo dużo dzieł malarskich, biżuterii, także serduszek WOŚP (650 zł!) i unikatowa rzecz: zabytkowa ikona, którą na licytację przekazała jedna z pilskich rodzin. Ikona ta była pamiątką rodzinną, przekazywaną dotąd z pokolenia na pokolenie. Pilanie chętnie licytowali także koszulki od sportowców – tu przebojem była koszulka wspomnianego już kapitana siatkarskiej reprezentacji Polski Michała Kubiaka, w której grał na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Turyn 2018, a także karnet na mecze żużlowe Polonii Piła. Pod młotek poszedł także lot balonem (650 zł!), paralotnią i szybowcem (w tandemie), a także vouchery na liczne usługi: fryzjerskie, kosmetyczne itp. Niecodzienną atrakcję przekazało na licytację Pilskie Muzeum Wojskowe, a był nią kurs kierowcy transportera opancerzonego SKOT!  

 

***

Orkiestra Owsiaka – a konkretnie MOTO Orkiestra - grała także na parkingu Centrum Handlowego VIVO.  Zaparkowały tam klasyki i legendy motoryzacji oraz sportowe auta przystosowane do rajdów. Organizatorem atrakcji był Automobilklub Pilski. Można było wylicytować m.in.: testy jazdy u boku doświadczonego instruktora, symulator zderzeń, a także przejazdy wyjątkowymi samochodami po ulicach miasta.

Do swoich placówek na Orkiestrowe atrakcje zaprosiły także pilskie szkoły. SP nr 3 zorganizowała rozgrywki sportowe między klasami, w których mierzyli się uczniowie klas I-III razem ze swoimi rodzicami. Były także pokazy chemiczne, produkcja mydełek, gry planszowe, szarady, pokazy taneczne. Powodzeniem cieszył się pchli targ oraz kawiarenka, a przebojem imprezy w „Trójce” okazały się arcyciekawe licytacje: np. za 120 złotych wylicytowano na tydzień miejsce parkingowe dyrektora szkoły Szymona Frydrycha (!!!), a za 450 złotych szachy Harry’ego Pottera z czarodziejską różdżką, która przesuwa piony i figury na szachownicy ;-)

W SP nr 2 można było obejrzeć występy artystyczne absolwentów placówki, nauczycieli i rodziców. Było koło fortuny, kalambury, była zumba, świąteczne makijaże w salonie urody, był salon SPA itd. itp.!

Kwota pilskiej zbiórki będzie rosła. Trwają jeszcze aukcje internetowe, w tym – do 18 stycznia - można walczyć o „Morską przygodę” ufundowaną przez prezydenta Piły, a także o fanty, które nie znalazły nabywców podczas licytacji w RCK.

bek

 

bek

Zdjęcia (18)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
parazytolog
parazytolog 06.02.2019, 10:42
Kolejny rekord w żebraninie dla owsika.
lm
lm 16.01.2019, 17:10
Jeśli coś może pójść źle, to pójdzie. To zdanie Murphy’ego zawsze się sprawdza i nie bez racji jest nazywane zasadą. Ta zasada zagrała w orkiestrze świątecznej pomocy. Przez tyle lat, na wielu imprezach z organizatorskim udziałem Owsiaka nic się nie działo aż tak drastycznego. Uśpione powszechną szczęśliwością i mitem totalnej zgody tłumy orkiestrantów, uczestników kolejnych jarociniaków, kostrzyniaków nagle obudziły się z nożem w brzuchu. Służby porządkowe były odpychane, uważano je za niepotrzebnych sługusów reżimu, co tylko przeszkadzają w taplaniu się w błocie, ćpaniu. Niestety nie jest tak, że świat ma koloryt pastelowej bukoliki i tam, gdzie nie ma człowieka z karabinem pojawi się człowiek z majchrem w ręku.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen.
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 16.01.2019, 04:51
Wspaniale,gratuluje.
zoil
zoil 16.01.2019, 17:42
Panie Mastalerek, widzę postępy w korzystaniu z zasad interpunkcji. Jeszcze spacja by się zdała.
Łukasz Mastalerek
Łukasz Mastalerek 17.01.2019, 23:58
Czyli aby zostać świetnym interpunktatorem,niewiele już mi brakuje,za pochwałę dziękuję.

Pozostałe