Zmarł Bogusław Mikita

  • 21.01.2019, 06:59
  • Janusz Justyna
Zmarł Bogusław Mikita
W sobotę, 19 stycznia, po ciężkiej chorobie, zmarł Bogusław Mikita. Miał niespełna 71 lat. Był znany jako bardzo aktywny działacz społeczny - dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Pile.

Od lat związany był z samorządem powiatowym w Pile, najpierw jako etatowy członek zarządu powiatu, później jako wicestarosta pilski. Był jednym z założycieli Porozumienia Samorządowego. W działalności w tej organizacji poświęcił się wspieraniu lokalnej kultury. Był współorganizatorem wielu imprez kulturalnych oraz inicjatorem kilku wydań kalendarza kulturalnego.

Pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile oraz wiceprezesa Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Pogrzeb zaplanowano na środę, 23 stycznia. Msza pogrzebowa odbędzie się w kościele p.w. św. Józefa. O godz. 13:00 rozpocznie się ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Rodzina zmarłego prosi o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy. Podczas uroczystości pogrzebowej odbędzie się kwesta na rzecz budowy pilskiego hospicjum.

 

(red)

Janusz Justyna
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wasz stary wiarus
wasz stary wiarus 21.01.2019, 11:02
Należy wspomnieć o działalności niepodległościowej Bogusława Mikity w czasie wojny polsko - jaruzelskiej 1981 -1989.
Cześć i chwała niepokornym.
Zenek
Zenek 21.01.2019, 09:41
Żegnaj Boguś, byłeś wspaniałym człowiekiem

Pozostałe