Ranking Perspektyw 2019: ZŁOTA TARCZA dla pilskiego liceum!

  • 21.01.2019, 10:21
  • bek
Ranking Perspektyw 2019:  ZŁOTA TARCZA dla pilskiego liceum!
10 stycznia 2019 r. ukazał się kolejny Ranking Perspektyw Liceów w Polsce. Na wysokim 149 miejscu w klasyfikacji ogólnopolskiej i na 7 w Wielkopolsce znalazło się Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego z Piły! 14 pozycję w województwie i 234 w kraju uzyskało I Liceum Ogólnokształcące w Złotowie a analogicznie: 15 miejsce w Wielkopolsce i 246 w kraju - II Liceum Ogólnokształcące STO z Piły. Natomiast pilski „ogólniak na Pola” - czyli I LO w Pile - został sklasyfikowany na 48 miejscu w Wielkopolsce i 600 w kraju. Tuż za nim w zestawieniu jest II LO Zespołu Szkół im. S. Staszica. Wszystkie placówki z zaszczytnymi tytułami.   

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego z Piły za osiągnięte wyniki otrzymało zaszczytny tytuł i „ZŁOTĄ TARCZĘ” (otrzymują ją placówki z pozycji 1-200 w rankingu ogólnopolskim). Złotowskie I LO im. M. Curie- Skłodowskiej, które uplasowało się na 246 miejscu wśród liceów w Polsce otrzymało „SREBRNĄ TARCZĘ” (tytuł dla placówek z miejsc 201-500 w rankingu ogólnopolskim), a „BRĄZOWE TARCZE” trafiły do I LO im. M. Curie Skłodowskiej w Pile za 48 miejsce w Wielkopolsce i 600 w kraju oraz do II LO przy ZS im. S. Staszica – miejsce 611 w kraju i 50 w Wielkopolsce (szkoły na pozycjach 501-1000).

- Nasze liceum zdobyło „ZŁOTĄ TARCZĘ”! Jesteśmy na 7 miejscu w Wielkopolsce i na 149 w kraju! Przed nami są tylko licea z Poznania! – cieszą się uczniowie pilskiego Liceum Salezjańskiego. To olbrzymi sukces, biorąc pod uwagę fakt, że w rankingu miesięcznika „Perspektywy” wzięto pod uwagę 2126 liceów.

- Według rankingu PERSPEKTYW nasze LO wyprzedza jedynie Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego z Piły. Wszystkie inne licea i technika północnej Wielkopolski są nie tylko za nami, ale znaczna część nawet poza rankingiem! Zawsze jednak może być lepiej – będziemy więc wysoko stawiać poprzeczkę – cieszą się złotowianie – Dodajmy, że nasze I LO w Złotowie już po raz piąty zostało uznane za jedno z 500 najlepszych liceów w Polsce, a w tegorocznym rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących zajęliśmy 219. miejsce.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

- Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesów w naszym Rankingu. W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół – twierdzą organizatorzy rankingu - To z inspiracji dyrektorów szkół i nauczycieli wprowadziliśmy dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne – potwierdzenie wysokiej jakości ich pracy. Bo warto pochwalić się sukcesami na szkolnej stronie internetowej, na którą zaglądają przecież kandydaci i ich rodzice.

Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy uhonorowane Tarczami szkoły mają prawo do używania w 2019 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2019 wraz ze związanym z tym graficznym znakiem jakości.

bek

 

Wybrane licea wielkopolskie w Rankingu Perspektyw 2019:

 

(miejsce w Wielkopolsce, miejsce w kraju, szkoła, tytuł)

 

1 (28)    II LO im. gen. Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej Poznań (Złota szkoła)                     

2 (30)    VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza Poznań (Złota szkoła)

3 (72)    Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny Poznań (Złota szkoła)

7 (149)  Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego Piła (Złota szkoła)                     

14 (234)  I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie Złotów (Srebrna szkoła)              

15 (246)  II Liceum Ogólnokształcące STO Piła (Srebrna szkoła)                      

18 (264)  Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK Pniewy (Srebrna szkoła)     

42 (538) I Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary Chodzież (Brązowa szkoła)

48 (600) I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie Piła (Brązowa szkoła)

50 (611) II Liceum Ogólnokształcące ZS im. S. Staszica Piła  (Brązowa szkoła)

 

 

 

 

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe