I była też walka umowna Kihon-ippon-kumite

  • 29.01.2019, 08:26
  • boczny
I była też walka umowna Kihon-ippon-kumite
Smaczek zostawili na koniec. Kiedy wybrzmiały ostatnie oklaski Prezes klubu Sensei Krzysztof Gwizdała /3 Dan/ wykonał pokaz łamania twardych przedmiotów tzw. tameshiwari, rozbijając łokciem 10 gazobetonowych bloczków…

To już 17-te Podsumowanie Roku Sportowego Klubu Karate Tradycyjnego w Wałczu.  Jak ten czas leci. Takie wydarzenia to przede wszystkim okazja do zaprezentowania osiągnięć, okazją do nagrodzenia najaktywniejszych zawodniczek i najaktywniejszych zawodników klubu w danym roku. Ale nie tylko …
Nie inaczej było i teraz.
Zanim do tego doszło była okazja do obejrzenia, co by nie mówić, trochę nostalgicznego, 25 minutowego filmu dokumentującego uroczystości obchodów 40-lecia karate Sensei Zbigniewa Ruty /6 Dan/, które odbyły się w sierpniu 2018 roku w Czarnkowie.
Pod czujnym okiem Karoliny Pytel-Ruty były też pokazy. Od grupy początkujących, do najbardziej zaawansowanych.
Nie zabrakło kata Heian Shodan, walki umownej Kihon-ippon-kumite oraz kata Heian Nidan. Najbardziej zaawansowani reprezentanci KKT Wałcz zademonstrowali bardzo dynamiczny techniki kihon oraz podstawową formę walki Kihon-ippon-kumite z 5 atakami. Oklaskom nie było końca.
Niebieskie i zielone pasy zademonstrowały kata Heain Sandan a brązowe i czarne wykonały kata drużynowe Bassai-dai. Był też deser: grupa zaawansowana stoczyła piękne i niezwykle ekspresyjne kumite Nidan-enka Jiyu-ippon-kumite…
Pokazom bacznie przyglądali się decydenci miasta i powiat z Bogdanem Wankiewiczem – Starosta Wałecki, Pawłem Kosmalskim - Zastępca Wójta Gminy Wałcz, czy Anną Gródką – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych na czele.
Nie zabrakło też gospodyni obiektu Elżbiety Kowalskiej – Dyrektor MOSiR Wałcz.  
W sali wałeckiego MOSiR-u zebrało się około 150 osób, zawodniczek i zawodników, członków ich rodzin, instruktorów klubowych oraz działaczy.
Krzysztof Gwizdała, niezwykle ekspresyjny prezes KKT, nie omieszkał podziękować władzom lokalnym za wspieranie działalności klubu, które umożliwia podejmowanie nowych wyzwań jak chociażby organizacja turnieju karate o charakterze międzynarodowym czy organizacja obchodów XXX-lecia KKT Wałcz.
Tegoroczna klasyfikacja była pod każdym względem rekordowa bowiem punkty można było zdobywać podczas 30 różnych aktywności klubowych.
Aby zwyciężyć w niej trzeba było przez cały rok gromadzić punkty za udział w zajęciach treningowych, pokazach, szkoleniach, zawodach, egzaminach, obozach, itp.
Kiedy wybrzmiały ostatnie oklaski Prezes klubu Sensei Krzysztof Gwizdała /3 Dan/ wykonał pokaz łamania twardych przedmiotów tzw. tameshiwari, rozbijając łokciem 10 gazobetonowych bloczków a trener klubu Sensei Zbigniew Ruta /6 Dan/ podziękował wszystkim za obecność i zaprosił na kolejne podsumowanie w przyszłym roku.
fot. Bartosz Ćmiel

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe