Powalczą o 6 tytuł z rzędu!

  • 05.02.2019, 08:12
  • boczny
Powalczą o 6 tytuł z rzędu!
W ostatnim rankingu Ministerstwa Sportu sklasyfikowano ich na 12 miejscu w Polsce. Oczywiście wśród klubów zajmujących się siatkówką! A czy w Pile ktoś to docenia?

W najbliższą sobotę i niedzielę postarają się wykorzystać atut swojego boiska i staną do obrony tytułu Mistrza Wielkopolski Juniorów. I to po raz kolejny!

Dziś to UKS SMS Joker Piła. Przed rokiem jego kadeci sięgnęli po 4 miejsce krajowego championatu. To świetny wynik na miarę obecnego stanu męskiej siatkówki w Pile.
A świetlane czasy pilskiego Jokera już dawno za nami. Prognozy ówczesnego prezesa, że po awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju, sponsorzy będą pukali do klubu drzwiami i oknami, nie sprawdziły się ani trochę.
Dziś nie ma nieodżałowanego Włodka Winklera i nie ma też seniorskiej siatkówki w grodzie Staszica.
Dzisiejsi decydenci UKS SMS Joker, w osobach Marka Malinowskiego i Tomasza Aszemberga, nie ukrywają, że interesowałaby ich np. II liga męska, ale procedury związane z uczestnictwem przekraczają aktualne możliwości klubu.
Tak czy inaczej szkolenie siatkarskiej młodzieży nadal w Pile jest. I to na dobry poziomie.
Świadczą o tym nie tylko sukcesy na arenie Wielkopolski, ale też i w kraju.
Pilski UKS SMS Joker, działający w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy LO, skupia się obecnie na szkoleniu i rekomendowaniu na zewnątrz (są już tego efekty) swoich najlepszych zawodników.
Pomoc w sferze finansowej siatkarski team znad Gwdy otrzymuje z ,,rąk” Powiatu i Gminy. W klubie są spore ograniczenia finansowe, ale w myśl zasady: pokorne ciele dwie matki ssie, nikt głośno nie narzeka.
Celem na dziś jest także poprawa strony organizacyjnej, a co za tym idzie klubowego marketingu.
A ,,Młody Joker” ma się czym szczycić. W ostatnim rankingu ministra Witolda Bańki został sklasyfikowany na wysokim 12 miejscu w skali kraju, najwyżej w Wielkopolsce, wśród klubów rozwijających tę dyscyplinę sportu.
Młodzież Jokera zdobywała bowiem punkty w tej klasyfikacji, we wszystkich kategoriach wiekowych!
- Jeszcze żeby to miało jakieś przełożenie na finanse – wzdychają decydenci klubu.
W najbliższą sobotę i niedzielę pilski zespół stanie do walki o kolejny championat województwa w kategorii juniora.
W sobotę o godz. 9.00 Joker zagra z rówieśnikami Progresu Września. Po południu czeka nas starcie pilan z Astrą Krotoszyn. W niedzielę, w samo południe, zespół Tomasza Aszemberga zagra z faworyzowanym Energetykiem Poznań i wiele wskazuje, ze będzie to mecz o tytuł.
A warto przypomnieć, iż w tej kategorii wiekowej Joker sięgał po ten tytuł już pięć razy z rzędu, dwukrotnie deklasując rywali.
Jak będzie teraz?
Zapraszamy w najbliższy weekend do hali sportowej przy ul. Bydgoskiej.

 

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe