Piotrek bliski podium

• 11.02.2019, 08:27 (aktualizacja 11.02.2019, 09:16)
  • boczny
Susana Lachele srebrną medalistą Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Lekkoatleta pilskiej Gwdy blisko podium na tej samej imprezie w Toruniu.

Bliski zdobycia medalu był Piotr Konek, który  w chodzie na 5000 m juniorów młodszych zajął czwarte miejsce, nieznacznie przegrywając walkę o  brązowy medal. Uzyskał jednak bardzo  wartościowy rezultat 26:02,11, poprawiając  swój rekord życiowy aż o dwie minuty. W ten sposób utalentowany Piotrek staje się  jednym z kandydatów do medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i udziału w reprezentacji Polski w Pucharze Europy w chodzie sportowym.

Srebro na swoim koronnym dystansie 400 metrów wywalczyła zawodniczka pilskiej Gwardii Susane Lachele. Pilska zawodniczka dosłownie o włos uległa swojej największej konkurentce Paulinie Zielińskiej z MKS Agros Chełm. Tryumfatorka tego biegu ustanowiła rekord Polski, a  Susane przegrała z nią o 0,1 sek.