Wielka gala dobra, Barwy Wolontariatu 2018

  • 15.02.2019, 15:03 (aktualizacja 15.02.2019, 15:11)
  • contact contact
Wielka gala dobra, Barwy Wolontariatu 2018
Wyróżniono i uhonorowano organizacje działające bezinteresownie na rzecz drugiego człowieka. Wśród wyróżnionych laureatów Stowarzyszenie Ludzi w Biegu ze Złotowa

W sali Regionalnego Centrum Kultury w Pile odbyła się gala podsumowująca wojewódzki konkurs Barwy Wolontariatu dla laureatów z północnej Wielkopolski.

Uroczystość została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Stowarzyszenie Ludzi w Biegu jako jedyne z powiatu złotowskiego zostało uhonorowane w tegorocznej edycji konkursu Barwy Wolontariatu za budowanie wrażliwości wolontariackiej w Wielkopolsce, otwarcie na drugiego człowieka. Udział w regionalnej edycji konkursu został podsumowany po grudniowej gali głównej, która odbyła się Poznaniu w Sali Ziemi.

Gala i konkurs organizowana merytorycznie jest przez Wielkopolską Radą Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych. Wyróżnionych wolontariuszy, kandydatów i kandydatki w konkursie ocenia się i prezentuje w 5 kategoriach:

  1. Wolontariat indywidualny

  2. Wolontariat szkolny

  3. Wolontariat senioralny

  4. Wolontariat zespołowy

  5. Organizacja/instytucja przyjazna wolontariatowi

     

Złotowskie Stowarzyszenie Ludzi w Biegu zostało wyróżnienie w kategorii : Wolontariat zespołowy za szereg organizowanych wydarzeń na terenie miasta Złotów, które mają zasięg ogólnopolski. Na szczególną uwagę zasługuje Złoty Bieg w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który cieszy się ogromnym poparciem wśród biegaczy oraz pozytywnym emocjom uczestników. Stowarzyszenie organizuje również Bieg na Niebiesko w ramach Światowego Dnia Świadomości na temat Autyzmu czy Bieg na Dwa Światełka w ramach Światowego Dnia Walki z Rakiem. Wolontariat osób zgromadzonych w organizacji zasługuje na wielkie poparcie gdyż tak bezinteresowna pomoc daje ogromne wsparcie tym, którzy jej potrzebują.

Oprócz wyróżnienia dla organizacji za włożoną pracę na rzecz bezinteresownej chęci niesienia pomocy potrzebującym, pracy wolontariackiej, Marszałek Województwa Wielkopolskiego złożył imienne podziękowania indywidualne dla członków stowarzyszenia szczególnie zaangażowanych w zgłoszone projekty zrealizowane roku 2018.

Dyplomy, upominki oraz podziękowania wręczył laureatom Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. Uhonorowani i wyróżnieni laureaci stowarzyszenia to: Agnieszka Ceranowska, Agnieszka Jęsiek- Barabasz, Dominika Wrona, Izabela Szmyt, Justyna Wendorff, Tomasz Szweda, Sławomir Marczewski, Wojciech Kuśmirek, Ziemowit Peach, Bartosz Fiszer.

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe