Małżonkowie uhonorowani

  • 17.02.2019, 12:16 (aktualizacja 17.02.2019, 12:21)
  • Anna Czapla-Furtacz
Małżonkowie uhonorowani AP
W Urzędzie Gminy Połajewo miała miejsce uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczeniami, nadawanymi przez prezydenta RP wyróżniono pary z terenu gminy, które przeżyły razem pół wieku.

Wśród odznaczonych były następujące pary: Teresa i Walenty Jusik, Małgorzata i Henryk Kalupa, Krystyna i Zdzisław Kapral, Barbara i Feliks Mantaj, Zofia i Józef Mielcarek, Teresa i Stanisław Smydra, Helena i Zdzisław Urbaniak.

Dostojnych jubilatów powitano w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy. Uroczystej dekoracji dokonał wójt, Stanisław Pochyluk, składając gratulacje i wręczając kwiaty. Życzył złotym parom dużo zdrowia i dalszych szczęśliwych lat wspólnego pożycia.

- Dla wszystkich dostojnych gości były słowa uznania za wspólnie przebytą drogę, za poświęcenie i trud pracy włożony dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny informuje Andrzej Pankowski, Kierownik Referatu Gospodarczego Gmina Połajewo. - Część artystyczną i oprawę muzyczną zapewnił dyrygent Chóru im. św. Cecylii, Marek Frąckowiak.

Po części oficjalnej – przy lampce szampana, kawie i słodkościach – nadszedł czas na rozmowy i wspomnienia z życia jubilatów. Uroczysty dzień upamiętniony został wspólną fotografią.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe