Pilskie Targi Edukacyjne z bogatą ofertą dla absolwentów gimnazjów i podstawówek

  • 18.02.2019, 11:39
  • bek
Pilskie Targi Edukacyjne z bogatą ofertą dla absolwentów gimnazjów i podstawówek
PIŁA  Wystarczy dla wszystkich absolwentów - 2880 miejsc w szkołach średnich

 

Wszyscy uczniowie, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły średniej, mogli w minioną sobotę przyjść na Pilskie Targi Edukacyjne organizowane przez Powiat Pilski i zapoznać się z ofertą placówek z terenu powiatu. W tym roku szkoły średnie przygotowały 2880 miejsc dla nowych uczniów.

Hala sportowa Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile tętniła życiem od rana. Pilskie Targi Edukacyjne, adresowane do uczniów, przed którymi wybór dalszej ścieżki kształcenia, przyciągnęły w sobotę setki młodych ludzi oraz ich rodziców. Niektórym może wydać się, że połowa lutego to jeszcze nie czas na podejmowanie takich decyzji. Tymczasem sami uczniowie zapewniają, że to „czas najwyższy”. – Wiosna szybko minie, a do wakacji trzeba mieć wszystko ogarnięte – mówi tegoroczny absolwent Mariusz T. Co istotne, o miejsca w szkołach średnich w tym roku ubiegać się będą zarówno uczniowie kończący gimnazja, jak i absolwenci szkół podstawowych.

I choć Powiat Pilski zapewnia, że miejsc w szkołach średnich wystarczy dla wszystkich absolwentów, pytanie brzmi, czy każdy znajdzie je w szkole, którą wstępnie wybierze… Konkurencja jest duża i nie ma co zwlekać z decyzjami. Stąd kolejna edycja Pilskich Targów Edukacyjnych w tym roku odbywa się wcześniej – dotąd uczniowie zapoznawali się z ofertą placówek edukacyjnych w pierwszej połowie marca.   

Targi zorganizowano po raz kolejny w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Gastronomicznych.

- Przygotowaliśmy 2880 miejsc dla nowych uczniów, tymczasem szkoły spodziewają się 2774 absolwentów – możemy więc powiedzieć, że każdemu uczniowi zapewniliśmy miejsce w szkole średniej – mówił otwierając targi wicestarosta pilski Arkadiusz Kubich.

Zaprezentowały się wszystkie szkoły z regionu, z Piły, Łobżenicy, Wyrzyska… Zainteresowanie ich ofertą było olbrzymie. – Przyjrzałem się stoisku Szkoły Policji – szkoła ta wspiera klasę o profilu policyjnym z Zespołu Szkół przy Teatralnej, a to mnie interesuje. Ale i Technikum Architektury Krajobrazu ma ciekawą ofertę… – nie wiem jeszcze, na którą z tych szkół się zdecyduję; obie propozycje są bliskie moim zainteresowaniom – mówi Łukasz D.  – Mnie ciekawią kierunki informatyczne, ale…  może zdecyduję się na karierę fryzjerską?... Być fryzjerem gwiazd to niezła fucha – zapewnia Sebastian. Jak zawsze interesująco prezentowały się szkoły branżowe.

Niewątpliwie targi były doskonałą okazją do tego, by zestawić swoje marzenia z tym, co pilskie szkoły proponują, dowiedzieć się, jaką mają bazę dydaktyczną i jakie wprowadziły nowości od ubiegłego roku. Prezentacje były i ciekawe i … smaczne! – jak choćby w przypadku gospodarzy, ZSG, którego uczniowie witali przyszłych kolegów własnymi wypiekami. Co więcej, obecni uczniowie szkół przekonywali przyszłych do swojej placówki. Rad udzielali także nauczyciele, ale i „znani i lubiani” jak np. Agnieszka Kosmatka, która promowała pilską siatkówkę. Padło wiele pytań, było też mnóstwo rozwiewanych na gorąco wątpliwości. Dostępne były materiały informacyjne konkretnych placówek, ale i Informator Edukacyjny 2019/2020 Powiatu Pilskiego z ofertą wszystkich szkół w powiecie. Te zmieniają się bowiem z roku na rok, kusząc nowymi kierunkami nauki, bazą dydaktyczną, sportową, ciekawymi praktykami. Uczniowie naprawdę mają w czym wybierać.

Warto dodać, że sześć szkół z terenu powiatu bierze w tym roku udział w projekcie - wartym 4 mln zł. - którego celem jest budowa nowych pracowni dydaktycznych i wyposażenie ich w sprzęt specjalistyczny. Kilkuset uczniów weźmie także udział w kursach zawodowych.

bek

 

 

 

bek

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe