Optymizm - tradycyjnie

  • 19.02.2019, 08:35
  • boczny
Optymizm - tradycyjnie
Rozgrywki na tym szczeblu zainaugurowane zostaną w ostatni weekend marca. Euro Finannce Polonia Piła, w meczu dwóch spadkowiczów, gościć będzie pod Wawelem. Zdaniem bacznych obserwatorów drugiego frontu już na dzień dobry dojdzie do starcia faworytów tegorocznego sezonu. Kolejarz Opole z Power podejmuje na swoim torze Duck Iveston PSŻ Poznań

Pilanie, jak już tradycyjnie przed sezonem, są optymistami, pełnymi nadziei na lepsze jutro pilskiego klubu. Dali temu wyraz na przedsezonowej prezentacji zespołu.
Przedsięwzięcie nowych sterników z Bydgoskiej, tym razem miało miejsce w zmienionej scenerii. Komplet pilskich zawodników gościł w Galerii VIVO.
Z plejady żużlowej drużyny pilscy fani  rozpoznawali około 50 procent z nich. Trudno się dziwić, wszak gros tegorocznego teamu stanowią bardzo młodzi zagraniczni jeźdźcy
- Oprócz naszych juniorów, Jonassona, Dilgera, Dolnego i Jensena, pozostali byli tu pierwszy raz – podkreślał wiceprezes klubu Ireneusz Ślebioda.
Humorem jeszcze przed prezentacją tryskał Oskar Bober, przedstawiając się jako Jerzy Szczakiel…
Budujący wpływ na zespół wydaje się mieć trener Mirosław Kowalik. I to nie tylko nasze spostrzeżenia. Eksperci o Kowaliku mówią jako o specjaliście od budowaniu atmosfery.
A ta po fatalnym zeszłym sezonie w Polonii jest na wagę złota.
Główne oparcie Kowalika w teamie Polonii mają stanowić typowani za prowadzących pary: Jonasson czy Patryk Dolny.
 Pilski klub otrzyma na 2019 rok rekordowe wsparcie finansowe.  Prezydent Piły Piotr Głowski, mówiąc o ubiegłorocznym bałaganie przy Bydgoskiej, potwierdził teraz milionowe wsparcie dla klubu.
To bardzo duża kwota ( z pewnością kosztem innych klubów w Pile!), ale na pewno nie wystarczająca na to, aby w kolejnym sezonie klub z bydgoskiej realnie mógł myśleć nawet o Nice 1 lidze. A takie apetyty ma!
- Na pewno stać nas na play offy. Ba, obecny skład pozwala myśleć nawet po awansie – uważa I. Ślebioda.
Plany, rozważania, apetyty to jedno. Na koniec i tak wszystko rozbija się o pieniądze.
A te potrzebne są teraz na kwestie bieżące i niestety spłatę nie tylko ubiegłorocznego zadłużenia. I nie są to małe pieniądze.
Tegoroczna prezentacja miała odświętny charakter. Drażliwych tematów raczej nie poruszano. Było miejsce dla VIP-ów, czas na zrobienie wspólnych zdjęć, otrzymanie autografów.
Fani czarnego sportu jak zwykle natchnieni.
- Skład dobry oby tylko szło w parze to z wypłatami wynagrodzeń – życzyli sobie wychodząc z galerii fani.

boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe