4 miliony na unowocześnienie szkół w powiecie pilskim

  • 19.02.2019, 11:46 (aktualizacja 19.02.2019 11:51)
  • bek
4 miliony na unowocześnienie szkół w powiecie pilskim
Powiat Pilski pozyskał blisko 4 mln zł ze środków unijnych na unowocześnienie szkół średnich o profilu zawodowym oraz na szkolenia i kursy dla uczniów i nauczycieli.  

Na dodatkowe fundusze w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego zostało złożonych siedem wniosków. Aż sześć z nich otrzymało pozytywną ocenę, co jest rekordem w skali Wielkopolski. Wkład własny powiatu wyniesie niespełna 19 tysięcy złotych, co stanowi tylko pół procenta wartości dofinansowania.

 

Pracownie zmienią się nie do poznania

W sumie zmodernizowanych zostanie 29 pracowni szkolnych. Najwięcej, bo aż 14 znajdzie się w Zespole Szkół Budowlanych w Pile.

- Naszą intencją jest to, by uczniowie już w szkole mogli zacząć praktyczną naukę zawodu. Chcemy iść w tym kierunku i obecne starania właśnie są na to skierowane. Dlatego tak nas cieszy możliwość zmodernizowania aż tylu pracowni – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

 

Prawie 1000 osób zyska wsparcie

Ze środków skorzysta 916 uczniów i 52 nauczycieli, którzy w ramach projektu będą mogli wybrać z 65 rodzajów szkoleń, kursów i studiów podyplomowych.

- Dzięki tym środków skorzysta nasza młodzież,  polepszy się nasza baza oświatowa, skorzystają z nich również nauczyciele. Na dokształcanie  nauczycieli, które obejmie również studia podyplomowe, planujemy przeznaczyć 200 tysięcy złotych – zauważa starosta.

 

Kursy prawa jazdy za darmo

To właśnie młodzież będzie największym beneficjentem tych środków. Pełna kwota przekazana na kursy i staże  wyniesie 1 mln 700 tysięcy złotych. Najbardziej atrakcyjną formą wsparcia dla uczniów jest sfinansowanie kursu na prawo jazdy.

Program zaczyna się już w marcu. Uczniowie w pełni skorzystają z odnowionych pracowni już w nowym roku szkolnym. 

 

Szkoły uczestniczące w projektach:

Zespół Szkół Budowlanych w Pile

Zespół Szkół technicznych w Pile

Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile

Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile

 

bek

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe