Młodzież zgłębiała tajniki programowania

  • 22.02.2019, 10:18
  • Anna Czapla-Furtacz
Młodzież zgłębiała tajniki programowania pz
Pod znakiem informatyki upłynęła sobota, 16 lutego w Ujskim Domu Kultury. Młodzi ludzie, uczniowie klas IV-VIII pod okiem fachowca z Piły, Dariusza Kacbana uczyli się programowania.

Darmowe szkolenie z programowania BBC MICRO: BIT już od początku budziło duże zainteresowanie. Na tyle duże, że zamiast jednej, utworzone zostały dwie grupy chętnej do nauki młodzieży.

Podczas zajęć przeprowadzono m.in eksperymenty związane z diodami LED, zapoznawano się z minikomputerem BBC MICRO: BIT, napisano kilka programów w tzw. języku blokowym, a także uruchamiano programy w symulatorze i na urządzeniach BBC MICRO:BIT. Uczestnicy warsztatów mieli też okazję przygotować tor dla robota, zbudowanego w oparciu o komputer BBC MICRO:BIT oraz przygotować eksperyment "Line Follower", a na koniec zmodyfikowali program sterujący robotem.

Krótko mówiąc było dużo zabawy i dużo nowej wiedzy. Osiągnięty też został zasadniczy cel szkolenia- zdobycie umiejętności zastosowania informatyki w praktyce. Każdy z uczestników warsztatów mógł stworzyć i uruchomić swój własny program.

Anna Czapla-Furtacz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe