Starosta w Sofii

  • 27.02.2019, 14:13
  • boczny
Starosta w Sofii
Nie mamy zbyt wiele okazji, aby można było poszczycić się w zawodach rangi światowej czy europejskie, akcentami rodem z naszego regionu. Dlatego tym bardziej staramy się docenić każdy impuls dający nam taką satysfa
W ostatnich dniach, w stolicy Bułgarii, miał miejsce tradycyjny turniej ,,Strandżata” ”, którego początki sięgają 1950 roku.
 
Pierwsza edycja Turnieju im. Strandżata (Strandja) odbyła się 26 marca 1950 roku w Sofii, co czyni go właśnie jednym z najstarszych turniejów bokserskich na świecie.
Po złotym medalu Mateusza Polskiego (64kg) i srebrnym Bartosza Gołębiewskiego (75kg) w Debreczynie na Węgrzech, bułgarski turniej był drugim tegorocznym turnie evetem, w którym walczyli biało-czerwoni. Zawody te, w gronie wielu bokserskich, prowadził także Starosta Pilski Eligiusz Komarowski.
Wszystkie trzy to medale brązowe – Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (54kg) i Damian Durkacz (64kg).
- W bułgarskiej stolicy nasi rodacy wywalczyli trzy medale – opowiada nam po powrocie do Piły Starosta Pilski. Wszystkie trzy to medale brązowe – Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (54kg) i Damian Durkacz (64kg).
- W pierwszej serii na ringu A Sandra Drabik przegrała z Hinduską Zareen Nikhat 1:4 (29:27, 27:29, 27:29, 26:30, 27:29). W ocenie sędziów Polka, medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, wygrała 1 rundę, ale przegrała 2 i 3 rundę. Niedługo później na ringu B Natalia Rok walczyła z Filipinką Airą Villegas i niestety też przegrała 1:4 (29:28, 27:30, 28:29, 27:30, 27:30). W drugiej serii o awans do finału boksował Damian Durkacz (64 kg). Jego przeciwnikiem był zwycięzca październikowych Mistrzostw Rosji w Jakucku na Syberii Alexey Mazur. Sędziowie byli jednomyślni i punktowali na korzyść Rosjanina 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27) – komentuje Eligiusz Komarowski.
Dla części polskich reprezentantów turniej w Sofii był sprawdzianem przed marcowym Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy U22 w Rosji, dla innych testem przed czerwcowymi Igrzyskami Europy na Białorusi.
Na zdjęciu  werdkykt walki prowadzonej przez Starostę Pilskiego, ktory wskazal na  aktualnego wicemistrza olimpijskiego z Rio de Janerio reprezentanta Kazachstanu Wasilija Levita z mistrzem Brazyli Juniorem Abnerem.
Warto dodać, że Wasilij Levit był "ofiarą" skandalicznego werdyktu sędziów podczas olimpiady, którzy podczas walki finałowej wytypowali zwycięstwo jego przeciwnika z Rosji. Po tym werdykcie sędziowie zostali dożywotnio zdyskwalifikowani.
 
Puchar Strandżaty rozegrany był po raz 70. Swoje umiejętności prezentowali reprezentanci ponad 40 krajów. Na ringu można było podziwiać walki zarówno medalistów olimpijskich jak i mistrzostw świata.  W Sofii była okazja obejrzeć walki reprezentantów takich krajów jak: Polska, USA, Rosja, Chiny, Brazylia, Wielka Brytania, Francja, Filipiny, Australia, Maroko, Brazylia, Argentyna czy Włochy. Wspomniany wcześniej Starosta Pilski był jednym z sędziów zawodów. Eligiusz Komarowski z Piły, spośród kilkudziesięciu sędziów, w ostatecznej klasyfikacji sędziów punktowych wytypowany został do drugiego miejsca w tej międzynarodowej obsadzie.
 
boczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
naszkrowanarty
naszkrowanarty 5.03.2019, 16:59
Niechby już tam został nasz Eligiusz. W ogóle Piła ma nieszczęście do Eligiuszów.

Pozostałe