Pilscy samuraje

  • 5.03.2019, 10:07 (aktualizacja 05.03.2019 13:48)
  • mariusz markowski
Pilscy samuraje
Ich dyscyplina koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu (dźwignie) bądź pod groźbą utraty przytomności – z bólu lub od duszenia. Tak pisze o Brazylijskim jiu-jitsu Wikipedia.

W klubie dominują mężczyźni, ale warto podkreślić rolę kobiet, tym bardziej, że Joasia, po 2 latach przerwy – urodziła w tym czasie Jagodę – wróciła do gry i po krótkim czasie, zdobyła złoty medal

W przeciwieństwie do judo walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze.
- Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności – tłumaczy Marcin Kabat.
Marcin Kabat zbytniej rekomendacji nie potrzebuje.  Jego klub Samuraj Gold Team także.
Marcin zaczynał od judo. Wyszedł spod ręki Józefa Jopka. Wydawałoby się, że podstawy judo okażą się gwarancją dobrego startu w jiu-jitsu. Nic bardziej mylnego. Początkowo wieloletnie  przyzwyczajenia stały się dla Marcina raczej katorgą w nowej dyscyplinie.
Do jiu-jitsu przekonał Tomasz Jopek, a doświadczenie zaoferowali bracia Linke ze Szczecina.
Dziś pilski klub rozwija się w ostrym tempie. Reprezentanci odnoszą kolejne sukcesy. W klubie trenują dzieci i dorośli. Dziś to przynajmniej 50 osób.
Marcin marzy by w Samuraju rozrosła się sekcja kobiet. Ostatnie Mistrzostwa Polski w Luboniu bardziej go do tego mobilizują.
Krajowy championat miast miejsce właśnie w podpoznańskim Luboniu. Marcin chwali organizatorów. Sam jednak na razie nie myśli o tak poważnej imprezie w Pile.
Do Lubonia zawiózł 26 osobową grupę. Reprezentanci pilskiego klubu przywieźli 15 medali.  
W klubie dominują mężczyźni, ale warto podkreślić rolę kobiet, tym bardziej, że Joasia, żona Marcina, po 2 latach przerwy – urodziła w tym czasie Jagodę – wróciła do gry i po krótkim czasie, zdobyła złoty medal.
- Zdobyła go wytrwałością i systematycznością w treningach – mówi nam wniebowzięty Marin.
Mistrzostwa Polski No Gi w Brazylijskim Jiu Jitsu to dla SAMURAJ GOLD TEAM dorobek 15 medali 4 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych - to super wyczyn
Warto je zapamiętać: złote medale: Joanna Kabat, Szymon Grunewald, Sławomir Osypiuk, Bartłomiej Skowyra, srebrne: Milena Piechowiak, Jan Wyroślak, Aleksander Jabłoński, Piotr Łukaszewski, Krzysztof Mrozek, Szymon Rozental brązowe Szymon Ławniczak, Maciej Jaworski Aila Solecki, Jarosław Palczyński, Paweł Nowak.
Gratulujemy!

Mariusz Markowski

 

mariusz markowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe