Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

  • 12.03.2019, 11:04
  • bek
Spotkanie autorskie  z Jakubem Żulczykiem
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem, autorem takich książek jak „Ślepnąc od świateł” czy „Wzgórze psów”. Przeniesione z listopada na marzec, długo oczekiwane przez entuzjastów prozy Żulczyka spotkanie już w środę, 13 marca.

 

Jakub Żulczyk zadebiutował w 2006 roku, w Lampie i Iskrze Bożej powieścią "Zrób mi jakąś krzywdę". Jest autorem powieści: "Radio Armageddon" (2008; przeniesiona na deski Teatru Współczesnego we Wrocławiu w 2014), "Instytut" (2010), “Ślepnąc od świateł" (2014; nominowana do Paszportów Polityki i do Gwarancji Kultury), a także dwóch części fantastyczno- przygodowego cyklu "Zmorojewo" oraz "Wzgórza psów" (2017).

Jest również autorem scenariuszy popularnego serialu "Belfer” (wraz z Moniką Powalisz) i adaptacji filmowej swojej powieści “Ślepnąc od świateł” dla telewizji HBO.

Pisał do m.in. Polityki, Przekroju, Wprost, Machiny, Playboya. Jako prowadzący pracował w m.in. TVP, Rebel TV i Radiu Roxy. Laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy 2018 w kategorii proza oraz Literackiej Nagrody Warmii i Mazur 2017 za “Wzgórze psów”.

Ta wydana w 2017 roku powieść Żulczyka „przeraża swoją aktualnością. Konwencja thrillera, po jaką Żulczyk sięga, wzmacnia jedynie grozę wykonywanego na oczach czytelnika prawa” – pisze Zbigniew Jazienicki na kulturaliberalna.pl. To powieść o narastającej i szukającej ujścia społecznej frustracji. Między innymi o wątkach w niej poruszonych toczyć się będzie dyskusja podczas autorskiego wieczoru.

Spotkanie odbędzie się w środę, 13 marca o godz. 18:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile, przy ul. Staromiejskiej 14.

bek

bek

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe