Akcja dla zdrowia w Dzień Kobiet

  • 12.03.2019, 12:40
  • bek
Akcja dla zdrowia w Dzień Kobiet
Akcja dla zdrowia w Dzień Kobiet W galerii Atrium Kasztanowa w Pile 8 marca odbyła się kolejna akcja samobadania piersi zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Pile razem ze Stowarzyszeniem Europa Donna i Pilskim Klubem Amazonek. Rak piersi jest bowiem jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych kobiet w Polsce, rocznie umiera na niego 6000 Polek.

Wczesne wykrycie choroby daje szansę na całkowite wyleczenie.

- To już kolejna prozdrowotna akcja, którą organizujemy. Zdrowie jest najważniejsze, a w takim dniu jak Dzień Kobiet, akcja skierowana przede wszystkim do pań, nie była przypadkowa  – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Akcja budziła duże zainteresowanie. Na stoisku znajdowały się fantomy, na których można było się nauczyć samobadania piersi. Można było też wysłuchać fachowych porad i otrzymać ulotki ze szczegółowymi informacji na temat raka piersi i jego leczenia.

Były też upominki i zdrowy poczęstunek. Dla dzieci z kolei Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile zorganizowała kącik z animacjami.

bek

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe