Umowa na rewitalizację kina Iskra i stadionu przy Okrzei podpisana!

  • 19.03.2019, 09:49
  • bek
Umowa na rewitalizację kina Iskra i stadionu przy Okrzei podpisana!
Starosta Pilski Eligiusz Komarowski podpisał w piątek Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu umowę na dofinansowanie rewitalizacji dwóch obiektów, dawnego kina

„Iskra” oraz stadionu przy Okrzei. Na modernizację powiat pilski zdobył prawie 7 milionów złotych. To drugi - po Starym Rynku w Poznaniu, najwyżej oceniony projekt rewitalizacji w Wielkopolsce w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramac programu „Rewitalizacji miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych”.

- Pod koniec stycznia spełniliśmy ostatnie formalności, brakowało tylko podpisów pod umową. Udało się i wreszcie możemy zacząć działać - mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Po podpisaniu umowy ruszają przetargi na wyłonienie wykonawców inwestycji.

Pierwsze prace mogą już ruszyć w maju.

- Chcemy przywrócić dawny blask i świetność tym obiektom użyteczności publicznej. Naszym celem jest by każdy mieszkaniec znalazł tam miejsce dla siebie. Na stadionie w części rekreacyjnej powstanie plac zabaw, siłownia oraz ścianka do graffiti. W dawnym kinie Iskra skupimy się najpierw na wymianie dachu i elewacji, chcemy też odtworzyć zamurowane okna– mówiła przedstawiając projekt Anna Ligenza z Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pile.

Modernizacja stadionu potrwa do końca tego roku. Koniec remontu w starym kinie „Iskra” planowany jest na grudzień 2020.

bek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe