Uczniowie pilskiej „Nafty” wygrali Mistrzostwa Powiatu w Debatach Oksfordzkich

  • 19.03.2019, 10:02
  • bek
Uczniowie pilskiej „Nafty” wygrali Mistrzostwa Powiatu w Debatach Oksfordzkich
Uczniowie szkół ponadpodstawowych wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Pilskiego w Debatach Oksfordzkich odbywających się w Auditorium Maximum PWSZ w Pile.

Debata jest sztuką prowadzenia dyskusji, przedstawiania argumentów, prezentowania odmiennych stanowisk. Biorą w niej udział dwie drużyny: propozycji – broniąca tezy i opozycji – obalająca temat debaty.

W finale spotkały się dwa zespoły. Dyskutowały nad jednym tematem, który brzmiał: „O wartości człowieka nie decyduje liczba chromosomów X, a jego wiedza i umiejętności”.  O tym jednak, po której stronie uczniowie z obu drużyn mają się opowiedzieć, dowiedzieli się tuż przed rozpoczęciem debaty w drodze losowania. W trakcie dyskusji zabronione było obrażanie, bądź wyśmiewanie mówców strony przeciwnej i wszelkie inne niekulturalne zachowania.

Werdyktem jury zmagania wygrali uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, którzy bronili tezy debaty. Pokonali oni swoich kolegów z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile.

- To była przyjemność słuchania waszych wystąpień. Debata stała na bardzo wysokim poziomie. Gratuluję wszystkim – mówił podczas wręczania wyróżnień Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który Debaty Oksfordzkie, zorganizowane razem z PWSZ w Pile, objął honorowym patronatem.

W przyszłym roku formuła debaty będzie rozszerzona.

 

bek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe