
Wręczenie certyfikatu nastąpiło podczas szkolenia „Elektromobilność w praktyce”, na temat ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Podczas szkolenia, w którym uczestniczyli: przedsiębiorcy, samorządowcy oraz przedstawiciele miejskich spółek, omówiono najważniejsze zagadnienia ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Była to również doskonała okazja do pozyskania informacji od praktyków z branży na temat: finansowania elektromobilności, czy przygotowania i budowy niezbędnej infrastruktury.
- Wiedzę trzeba poszerzać i bardzo się cieszę, że takie szkolenie, podczas którego pokazywane są różne możliwości odbywa się u nas. Zmiany klimatyczne i wszystko co dotyczy naszego środowiska, stało się tak ważne, że w końcu przestaliśmy tylko mówić, że trzeba coś zrobić. Podejmowane są różne działania: od zamian ustawowych, poprzez przedsięwzięcia samorządów i przedsiębiorców, aż po zmiany postaw konsumentów, od których bardzo dużo zależy – powiedział podczas szkolenia prezydent Piotr Głowski.Podkreślił jednocześnie, że Piła jako samorząd od dawna stara się być liderem we wdrażaniu przyjaznych przyrodzie technologii oraz pokazywać jakie zmiany można wprowadzać już teraz w zakresie ochrony środowiska i dobrego wykorzystania energii.
- Elektromobilność też w naszych rozmowach pojawiła się wiele lat temu, kiedy z dyrekcją Miejskiego Zakładu Komunikacji, zaczęliśmy się zastanawiać jakim środkiem napędu zastąpić silniki diesla w naszych autobusach. Pierwszym krokiem jaki wykonaliśmy był zakup autobusów hybrydowych. Teraz MZK prowadzi postępowanie konkursowe o zakup autobusów elektrycznych – przypomniał prezydent Piły.
Miasto chce jednak pójśćokrok dalej, myśląc o napędzającym autobusy paliwie wodorowym. Władze Piły zamierzają w mieście wodór wytwarzać, magazynować i wykorzystywać do produkcji energii. Takie rozwiązania mają być testowane. Aby jak najszybciej wdrożyć te plany w życie Piła będzie się ubiegać o dofinansowanie tych badań z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz funduszy Unii Europejskiej. Tak, żeby te plany jak najszybciej wdrażać w życie.
W najbliższych dniach prezydent Piły udaje się z wizytą do szwedzkiego Goeteborga, gdzie będą prezentowane rozwiązania komunikacyjne z wykorzystaniem paliwa wodorowego. - Będziemy mieli okazję jako samorządowcy podglądać na żywo, jak miasta przygotowywały się do zmiany systemu komunikacji i jak nowe rozwiązania zostały wdrożone. Musimy się spieszyć, by katastroficzne prognozy o tym, że za 50 lat będziemy mieli w Polsce temperatury + 50 czy - 55 stopni Celsjusza się nie ziściły – mówi P. Głowski.
(red)
Hej, umówię się z Panami na dyskretne i sekretne schadzki. Mam 21 lat jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten portal : http://www.czatkobiet.pl/xsand…
oby nie skończyło się tylko na zapowiedziach bo powietrze w Pile jest bardzo złej jakości
Skończy się, jak zwykle, na darmowych wycieczkach "waaadzy".
O wiele wadza pojedzie na wycieczkę z napędem wodorowym, to git!
izooktan też jest paliwem w części wodorowym - C8H18.