Prawie 300 tys. zł dla Szydłowa

  • 17.04.2019, 00:33
  • contact contact
Prawie 300 tys. zł dla Szydłowa
Gmina Szydłowo do końca bieżącego roku wyremontuje budynek świetlicy wiejskiej w Róży Wielkiej. Wartość inwestycji to ponad 660 tys. złotych, z czego niespełna trzysta tysięcy to do-finansowanie z marszałkowskiego projektu rewitalizacji miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych. Umowę na dofinansowanie podpisali wójt Tobiasz Wie-siołek i Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Inwestycja obejmie m. in. wymianę pokrycia dachu wraz z orynnowaniem, malowanie elewacji i ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien od strony podwórza, remont rampy, remont istniejących schodów oraz budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych, czy modernizację instalacji sanitarnej i elektrycznej.

- Inwestycja obejmie również sporo prac wewnątrz budynku, bo wyremontowany i ocieplony zostanie sufit, wymienimy podłoże i ocieplimy posadzkę, wymienione będą tez drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, wyremontowane będą kuchnia i pomieszczenia socjalne. Zgodnie z założeniem, projekt będzie zrealizowany jednoetapowo, a efektem będzie zrewitalizowana świetlica, w której toczy się kulturalne życie mieszkańców gminy– mówi Tobiasz Wiesiołek, wójt gminy Szydłowo.

Głównym celem projektu jest ograniczenie skali ubóstwa i wykluczenia społecznego, przede wszystkim poprzez wzrost poziomu dostępności do kultury i rekreacji. Dzięki takim inwestycjom niewątpliwie wzrasta poczucie przynależności mieszkańców do miejsca zamieszkania, a także wzmacnia się poczucie tożsamości lokalnej. Inwestycja znacząco wpłynie na poprawę estetyki centrum wsi, co z pewnością zachęci mieszkańców do spędzania wolnego czasu w przestrzeni publicznej.

- Bez wątpienia atutem projektu jest również udostępnienie świetlicy osobom z niepełnosprawnościami, a także podniesienie poziomu dostępności do infrastruktury publicznej organizacjom społecznym zrzeszającym się w Róży Wielkiej, takim jak choćby Koło Gospodyń Wiejskich, czy OSP. Cieszę się z tej inwestycji i gratuluję samorządowi gminy dobrego projektu, który zyskał akceptację– mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

To kolejna inwestycja, która będzie realizowana na północy Wielkopolski dzięki programom rewitalizacyjnym prowadzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Przypomnijmy, że całkiem niedawno zostały również podpisane umowy na rewitalizację z gminą Mieścisko w powiecie wągrowieckim, na łączną kwotę ponad 7,5 miliona złotych oraz z gmina Wieleń, która zamierza zrewitalizować znaczną część przestrzeni publicznej w mieście. Tu kwota dofinansowania przekroczyła 16 mln złotych.

(red)

contact contact

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sandra
Sandra 12.05.2019, 13:15
Hej, umówię się z Panami na dyskretne i sekretne schadzki. Mam 21 lat jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten portal : http://www.czatkobiet.pl/xsand…
Je Baki
Je Baki 12.05.2019, 13:31
Podobno w Białośliwiu po parzystej stronie 4 Stycznia jest zapotrzebowanie na odpłatne magazynowanie spermy, bo terrarium pełne.

Pozostałe