OSP dostaną nowoczesne wozy strażackie

  • 04.05.2019, 13:27 (aktualizacja 04.05.2019, 13:31)
  • contact contact
OSP dostaną nowoczesne wozy strażackie
O planach wsparcia OSP poinformował poseł Marcin Porzucek. Jak przekazał, w samym tylko powiecie pilskim nowe wozy strażackie trafią do trzech jednostek. Dwa kolejne pojazdy zostaną przekazane innym jednostkom OSP w naszym regionie.

Program doposażenia jednostek OSP w całym kraju zakłada współpracę na linii rząd-samorządy. Te drugie, najpierw musiały zadeklarować wkład własny w kwocie 500 tys. zł, by móc liczyć na uzupełnienie puli ze środków rządowych. W naszym powiecie na taki krok zdecydowały się trzy samorządy.

- Otrzymaliśmy listę jednostek OSP w naszym regionie, które dostaną dofinansowanie do zakupu wozu strażackiego. Te pieniądze pochodzić będą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, a w niektórych przypadkach będą także dodatkowe środki bezpośrednio z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – poinformował poseł Marcin Porzucek.

W powiecie pilski wsparcie otrzymają trzy jednostki OSP: Szydłowo, Wysoka i Kruszewo w gminie Ujście. Podział jest jasny: samorząd, ewentualnie od czasu do czasu wsparty środkami własnymi OSP wykłada 500 tys. zł, a brakująca część, czyli 260 tys. zł pokrywana jest ze środków rządowych. Dzięki temu programowi jednostki OSP w naszym regionie już wkrótce wzbogacą się o sprzęt, który z pewnością podniesie poziom bezpieczeństwa nas wszystkich. Sukces ogłosić mogą także jednostki OSP spoza powiatu pilskiego.

- W naszym regionie wsparcie dostaną także OSP w Lotyniu w powiecie złotowskim oraz w Kuźnicy Żelichowskiej w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. W całej Wielkopolsce z kolei wsparcie otrzyma ponad 30 jednostek OSP, a w całym kraju będzie ich prawie 500 – informuje poseł Marcin Porzucek.

Oprócz nowych wozów, OSP mogą również starać się o samochody użytkowane przez Państwową Straż Pożarną. W zeszłym tygodniu poseł Marcin Porzucek odebrał podziękowania od druhów z OSP Wąsowo, którzy są doskonałym przykładem takich działań. Dzięki staraniom posła trafił do nich zadbany pojazd z przebiegiem niecałych 40 tys. km.

- Strażacy ochotnicy są niezbędni w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania systemu ratowniczo-gaśniczego. Jako członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków jestem w stałym kontakcie z KGSP. Cieszę się, że komendant główny pozytywnie odpowiada na prośby o wsparcie OSP. Przekazywany sprzęt jest w pełni sprawny i jeszcze wiele lat może służyć druhom, a tak naprawdę nam wszystkim. Na prośbę władz gminy Wyrzysk poseł zaangażował się zdobycie wozu dla OSP Bąkowo. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jeden wozów PSP w Pile może trafić do Bąkowa już na początku maja – mówi poseł Marcin Porzucek.

Krzysztof Kuźmicz

contact contact

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sandra
Sandra 12.05.2019, 13:12
Hej, umówię się z Panami na dyskretne i sekretne schadzki. Mam 21 lat jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten portal : http://www.czatkobiet.pl/xsand…
Rat. Med
Rat. Med 04.05.2019, 15:39
Panie Porzucek, a gdzie obiecana kilka lat temu trzecia karetka w Pile!!!
strażak
strażak 04.05.2019, 13:32
Panie Pośle życzę powodzenia w wyborach do PE

Pozostałe