Marta Kubiak rozdawała biało-czerwone flagi

  • 04.05.2019, 13:52 (aktualizacja 04.05.2019, 13:58)
  • contact contact
Marta Kubiak rozdawała biało-czerwone flagi

Święto Flagi to najmłodsze polskie święto, bo obchodzimy je dopiero od 15 lat. 2 maja poseł Marta Kubiak postanowiła zachęcić mieszkańców naszego regionu do wspólnego świętowania i do bycia dumnym z biało–czerwonych barw.

Zanim jednak pani poseł wyjechała w trasę, odwiedziła strażaków z Piły. Już o ósmej rano w komendzie przy ulicy Moniuszki odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt.

Kilka minut po godzinie dziewiątej pani poseł pojawiła się w Chodzieży, by rozdawać mieszkańcom biało – czerwone chorągiewki oraz ulotki z informacjami o Święcie Flagi. Z Chodzieży pani poseł pojechała do Wągrowca, by przekonywać, że biel i czerwień to barwy, które każdy Polak powinien nosić w sercu. Kolejny przystanek miał miejsce w Obornikach. Mieszkańcy bardzo ciepło przyjęli panią poseł i chętnie odbierali chorągiewki i ulotki. 2 maja poseł Martę Kubiak można było spotkać również w Szamotułach oraz na ulicach Czarnkowa. Ostatnim celem podróży była Piła. Pani poseł rozdawała chorągiewki pilanom idącym bawić się w Parku na Wyspie.

- To już tradycja, że 2 maja rozdaję mieszkańcom regionu flagi lub chorągiewki. Powinniśmy być dumni z biało – czerwonej flagi. Te barwy łączą wszystkich Polaków. Dlatego warto zachęcać mieszkańców do wspólnego obchodzenia Święta Flagi – komentuje poseł Marta Kubiak.

(db)

 

contact contact

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ekolog
Ekolog 21.05.2019, 06:25
I pięknie

Pozostałe