Święto Kolorów w Parku na Wyspie

  • 06.05.2019, 09:57
  • bek
Święto Kolorów w Parku na Wyspie
PIŁA  Holi Festival Poland w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019 odwiedził Piłę

Była to chyba najbardziej kolorowa impreza roku. Proszki holi w 9 barwach wrzucane z wyrzutni z impetem wprost w bawiący się tłum, zabarwiły pilską Wyspę. 

Do końca nie wiadomo, na czym polega fenomen tej imprezy. Faktem jest natomiast, że uczestniczą w niej tłumy!  To ludzie w różnym wieku – pełen międzypokoleniowy przekrój. Tak było i tym razem na pilskiej Wyspie. Młodzi, starzy, rodziny z dziećmi, studenci… Bo „nieważne, ile masz lat, czy i jakiej muzyki słuchasz, ważne, że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób! Przyjdź i pokoloruj z nami siebie i swoich najbliższych!” – tak reklamowali spotkanie organizatorzy. I może w tym właśnie tkwi sedno Holi Festivalu? – tu nie mają znaczenia twoje poglądy, twoje wyznanie, ani nawet artystyczne upodobania. Chodzi wyłącznie o to, by było radośnie i kolorowo. I to w grupie, razem. 

Na czym polega ta zabawa? Na tym, by co pół godziny, o wskazanej przez DJ-a chwili, jednocześnie, obrzucić się kolorowymi proszkami… Proszki o dziewięciu barwach osiadały na twarzach, włosach, ubraniach uczestników, barwiły wszystkich i wszystko równo. Niektóre wyrzucane z impetem z wyrzutni trafiały w sam środek bawiącego się tłumu. Wszystko to w dźwiękach muzyki serwowanej przez DJ-a.

Holi Festival to impreza popularna na całym świecie. W Polsce bawimy się już na festiwalowych spotkaniach w różnych polskich miastach szósty sezon. 

- Każdy z nas przemierzył tysiące kilometrów i odwiedził różne zakątki Polski, by zobaczyć uśmiech na tysiącach kolorowych twarzy. Mieliśmy różne przygody, a każde miasto było dla nas wyzwaniem. Dziś czujemy się kolorowymi ambasadorami Polski – mówią członkowie Ekipy Festiwalu Kolorów - Holi Święto Kolorów to polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń, o jakich można było usłyszeć w ostatnich sezonach. Impreza przywędrowała do nas z Indii, gdzie jest uznawana za święto radości właśnie. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia „malowanie” się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy. Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka.

Dodajmy, że Holi Święto Kolorów w tym roku opanuje łącznie prawie 200 różnych miejsc w Polsce. W poprzednich edycjach imprezy wzięło udział około 150 tys. osób.

 

zdjęcia: Krystian Szczelczyk

 

 

bek

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sandra
Sandra 12.05.2019, 13:09
Hej, umówię się z Panami na dyskretne i sekretne schadzki. Mam 21 lat jestem po rozwodzie i nie oczekuje mężczyzny na stałe. Zachęcam do kontaktu przez ten portal : http://www.czatkobiet.pl/xsand…

Pozostałe