Zwycięstwo KE Wielkopolsce. Ewa Kopacz z najlepszym wynikiem

  • 27.05.2019, 01:10
  • contact contact
Zwycięstwo KE Wielkopolsce. Ewa Kopacz z najlepszym wynikiem
Wybory do Europarlamentu na terenie woj. wielkopolskiego wygrała Koalicja Europejska. Według wstępnego sondażu Ipsos kandydaci tego komitetu zdobyli łącznie 46% głosów. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33,7%. Podium uzupełnia Wiosna, na którą zagłosowało 8,3 proc. wyborców (w skali kraju 6,7%).

W Parlamencie Europejskim, jak wynika z sondażu firmy Ipsos, może ponownie zasiąść pięciu eurodeputowanych z Wielkopolski. Pewne są mandaty dla Ewy Kopacz z Koalicji Europejskiej (263 674 głosów), Zdzisława Krasnodębskiego z PiS (156 867 głosów) oraz Leszka Millera z KE (81 918 głosów).

Frekwencja w województwie wyniosła 44,7 proc. Dzięki niejna mandat mają również szansę Andżelika Możdżanowska z PiS (74 443) oraz Sylwia Spurek z Wiosny (62 359 głosów).

Reprezentacja naszego województwa w PE zmieni się całkowicie. W dobiegającej końca kadencji w Parlamencie Europejskim zasiadali: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz i Adam Szejnfeld z PO, Krystyna Łybacka z SLD, Andrzej Grzyb z PSL i Ryszard Czarnecki z PiS.

Na liczbę mandatów, która przypada na dany okręg wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wpływ ma nie tylko procentowe wyniki głosów oddanych na poszczególne listy, ale też w bardzo dużej mierze - frekwencja. Im jest ona wyższa, tym więcej mandatów dostaje dany okręg wyborczy.

(red)

 

contact contact
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
unia
unia 12.07.2019, 21:30
Dziewica była Orleańska teraz mamy lampucerę Smoleńską.
Heniek z Tuczna
Heniek z Tuczna 23.06.2019, 14:44
Zwycięstwo KE w Wielkopolsce, to klęska Wielkopolski.
producent pustaków
producent pustaków 05.06.2019, 20:54
Z oczu pani Kopacz wyziera pustka.
Klub Morsów i pijacy z 4 Stycznia
Klub Morsów i pijacy z 4 Stycznia 01.06.2019, 23:44
Kopacz miała wykłady o orgazmie na trzecim roku i już wszystko zapomniała w teorii a szczególnie w praktyce. Bo nieatrakcyjna jest, ale kotlecik ładnie pachnie, ale kotlecik ładnie pachnie. Jajecznica?... jajecznica? Tu jest sytuacja długościowa odwrotnie proporcjonalna do średnicy. Bo na sam widok kurczy się jak w zimnej wodzie.
komedia pesymistyczna
komedia pesymistyczna 01.06.2019, 16:00
Liczbowo to jest wynik największy a faktycznie to klęska, żadne zwycięstwo. Jaki elektorat, taka Kopacz.
grabacz
grabacz 01.06.2019, 15:34
Wielcy Wielkopolanie zdurnieli.
Dezydery Ch.
Dezydery Ch. 30.05.2019, 12:17
Kopacz chce jechać na wieś do chłopów. To dobry czas do kopania, niech weźmie sztychówkę, flaszkę wody mineralnej i gacie na zmianę jak by się upociła.
zoska
zoska 28.05.2019, 20:37
to jest poprostu porazka zenada ze takich beznadziejnych ludzi wybiera sie do EP
zenek
zenek 28.05.2019, 21:07
Zoska niech się o swój język polski troska. To dopiero ŻENADA.
Ludwiku do rondla
Ludwiku do rondla 27.05.2019, 21:57
Podobno w związku z wyborem Kopacz brukselscy producenci i sprzedawcy szaf zacierają ręce. Wzrośnie popyt. Kopacz kocha chować się w szafie w razie jak kto zagrozi. No i łopaty do kopania na metr pójdą hurtem jak tylko zjawi się Kopacz. Będzie koniunktura!
milicjant na ulropie
milicjant na ulropie 30.06.2019, 23:24
Jagby taka szafa z Kopacz we w środku się zatrzasła na fest. By było supreosko. I się otwarła na końcu kadencji uni. A tu dzieci podorastały, Efka schódła.
piotr
piotr 27.05.2019, 15:35
Kopacz jako premier to był obciach, Kopacz jako lekarz to był opciach, a teraz będzie w Brukseli pośmiewiskiem. Kto w Wielkopolsce głosował na tę zakręconą, bez ambicji kobietę, ręce opadają!!!
jarek
jarek 28.05.2019, 13:45
A p. Szydło w czym jest lepsza? Ma jakiś dyplom wyzszej uczelni? jestem może pediatrą ? chirurgiem?
trzeci cucek
trzeci cucek 29.05.2019, 14:26
"jarek" może jesteś pediatrą, chirurgiem, może ginekologiem genderowm. Kto wie? Bo i po co wiedzieć czym jest lepszy jarek od jarki?
parę słów
parę słów 29.05.2019, 01:16
Beata Szydło:Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu. W 1987 ukończyła studia z zakresu etnografii na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowi]. W latach 1989–1995 była doktorantką na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. W 1997 ukończyła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2001 na Akademii Ekonomicznej w Krakowie zarządzanie samorządem terytorialnym w Unii Europejskiej. Od 1987 do 1995 pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa
pomocna dłoń
pomocna dłoń 02.06.2019, 21:31
Jak się chce czegoś nie wiedzieć, to kciuk do dołu na czerwono.
do ,,parę słów"
do ,,parę słów" 30.05.2019, 15:48
Świadczy to tylko o poziomie nauczania współczesnych szkół.
parę słów
parę słów 31.05.2019, 09:05
Świadczy pozytywnie.
Mensa
Mensa 27.05.2019, 21:48
Ambicję to ona ma, tylko co z pustogłowiem?
szafirowy kolczyk
szafirowy kolczyk 27.05.2019, 21:59
Z oczu pani Ewy wyziera głęboka, praktycznie bezdenna głupota.
ja
ja 28.05.2019, 13:10
Z wpisu kolczyka bije debilny stan umysłu.
próżnia jest czymś
próżnia jest czymś 29.05.2019, 14:32
Faktycznie, jak się przyjrzeć, pani ex premier ma głęboką pustkę w oczach.
Oczy są zwierciadłem duszy orzekł ktoś mądry i niegłupi.
kultura wysoka
kultura wysoka 29.05.2019, 21:04
Ma w sobie coś z kartofla, który został spożyty aby można było ubogacić kupą panią Jandę.
towarzysze radzieccy
towarzysze radzieccy 27.05.2019, 22:03
No, nie. Może ma problemy ze wzrokiem, może kiedy kopała na metr w Smoleńsku coś jej prysło! i ma.
JanuszL
JanuszL 01.06.2019, 20:59
A u syna mego turas kopie na 25 cm - i się dokopuje do orgazmu
regulator sterownika
regulator sterownika 08.06.2019, 12:17
A Lewandowski Janusz ciągle o synu i turasie. I znowu go wybrali do towarzystwa Kopacz. Może ona coś pomoże z medycznego punktu widzenia?
kopacz
kopacz 02.06.2019, 15:34
Oj, Lewandowski, siedzisz w Europie a jakiś turas syna ci kopie!

Pozostałe