Słuchacze UTW zakończyli rok studencki

  • 13.06.2019, 18:49 (aktualizacja 13.06.2019, 18:54)
  • iej
Słuchacze UTW zakończyli rok studencki
Ponad 260 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, 12 czerwca, zakończyło rok akademicki. Prezes Bogumiła Cybulska życzyła seniorom nie tylko ciekawego wypoczynku, ale również podziękowała osobom, które działalność Uniwersytetu wspierają na co dzień.W sposób szczególny chcę podziękować Staroście Pilskiemu panu Eligiuszowi Komarowskiemu, który ma dla nas zawsze otwarte drzwi, który służy nam swoją radą i pomocą. Dziękuję też senatorowi Henrykowi Stokłosie, wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu, dzięki którego hojności mamy nową, wspaniałą siedzibę. Dziękuję również pracownikom Starostwa Powiatowego w Pile, a także pracownikom podległych Powiatowi placówek – BWA, MDK ISKRA, biblioteki i szkół średnich, z którymi współpraca układa nam się wyśmienicie. Dziękujemy za poświęcony nam czas, za wspieranie naszych inicjatyw. Pozostajemy z nadzieją na dalszą współpracę – powiedziała.

UTW w Pile działa od osiemnastu lat. W 2017 roku, dzięki decyzji władz Powiatu Pilskiego, słuchacze otrzymali nową siedzibę, w budynku byłego kina ISKRA przy ul. Kilińskiego. Udało się ją wyremontować dzięki wsparciu senatora Henryka Stokłosy. Dziś siedziba ta dla słuchaczy jest drugim domem, miejscem gdzie mogą się spotykać i wspólnie realizować swoje pasje.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile poza działaniami edukacyjnymi realizuje też wiele przedsięwzięć rekreacyjno-integracyjnych takich jak choćby ubiegłoroczne - „Aktywny senior” czy „Lato z seniorem”. Jest też ważnym partnerem, w realizowanych przez Powiat Pilski programach. W tym roku słuchacze UTW w Pile będą mogli korzystać z zajęć w ramach projektu "Bezpieczni w Powiecie Pilskim – od juniora do seniora”, który zajął pierwsze miejsce w rządowym programie Razem Bezpieczniej ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i otrzymał dofinansowanie 100 tys. zł. Podobnie jak w ubiegłym roku UTW będzie też partnerem projektu „Razem dla Niepodległej”, na realizację którego Powiat pozyskał 84 tys. zł.

Warto przypomnieć, że Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile został uhonorowany w 2018 roku przez Zarząd Powiatu w Pile tytułem Lider Sukcesu.

Info: Starostwo Powiatowe w Pile

iej

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe