Polecieli po wicemistrzostwo kraju!

  • 14.06.2019, 05:30
  • boczny
Polecieli po wicemistrzostwo kraju!
Wicemistrzowie Polski mieszkają w Pile i Lubaszu. Zdobyte medale dedykują Henrykowi Stokłosie!

W Lubaszu mieszka Hubert Niezborała, z kolei Jan Katzban i Ryszard Lewandowski to rodowici Pilanie. Mistrzostwa Polski rozpoczęli fatalnie. Po pierwszej kolejce lotów byli na ostatnim miejscu. Ostatecznie jednak ...

Jeden z członków zespołu PKML, którzy w Kamieniu Śląskim zdobyli zespołowo srebrny medal w klasie F1H, mieszka na co dzień w Lubaszu, pozostali w Pile. Przed rokiem płacili ... frycowe!
Przed rokiem w Gliwicach ekipa Pilskiego Klubu Modelarzy Lotniczych w składzie Piotr Stankiewicz, Robert Izban, Jan Katzban, Dariusz Stężalski oraz Robert Lewandowski debiutowała  w Mistrzostwach Polski Modeli Latających. I mieli zapłacić frycowe...
Pilanie latali dobrze, a momentami nawet brawurowo i odnieśli zasłużony sukces ulegając tylko ekipie z Gliwic i Leszna.
Teraz w Kamieniu Śląskim nic nie zapowiadało sukcesu. Po pierwszej kolejce lotów byli na ostatnim miejscu!
Decydenci PKML nie ukrywają, że daje się zauważyć ..małe oblatanie. Pilanie nadal nie mają uregulowanych procedur korzystania z pilskiego lotniska. Kłody pod nogi są nadal kładzione!
PKML wzbogacił się jednak o super wzmocnienie. Hubert Niezborała to już odkrycie ubiegłorocznego sezonu. Jak mówią przyszedł zupełnie surowy i bardzo szybko czyni postępy. Zresztą Niezborała to ,,w cywilu” Inżynier Elektronik. więc na wiele spraw ma spojrzenie czysto techniczne. A oto tu przecież też chodzi – podkreślają ci z PKML.
W Kamieniu Śląskim drugiej kolejki pilanie zaczęli latać w swoim stylu. Pokonali nawet ubiegłorocznych Mistrzów Polski z Leszna. Straty jednak poniesione z pierwszej kolejki do zespołu z Gliwic, nie udało się zniwelować.
- Trochę żałujemy, bo złota jeszcze nie mamy ale biorąc pod uwagę okoliczności dotyczące obecnej sytuacji Klubu (nie dostali żadnego wsparcia finansowego) to i tak wielki sukces – twierdzi prezes PKML.
Dodajmy, iż po drodze zaliczyli jeszcze brąz w klasie F1A/M.
- Dziękujemy Panu Henrykowi Stokłosie, który wsparł nasz wyjazd i te medale dedykujemy właśnie jemu – dodają! A co dalej?
Są następne wyjazdy ,,Puchar Polski do Podlodowa, Stalowej Woli, Częstochowy i na Mistrzostwa Polski do Turbii.
Warto tu dodać, że w ubiegłym roku pilanie zdobyli Puchar Polski, cztery medale mistrzostw Polski, 17 miejsc medalowych w imprezach z cyklu puchary Polski, w tym cztery złote. W tym roku o powtórzenie wyników będzie bardzo trudno ale może znajdą się sponsorzy, którzy pomogą. Tu nie chodzi o duże pieniądze. Nawet pomoc materialna jest mile widziana.

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe