Głupawa

  • 21.06.2019, 06:13
  • Zbigniew Noska
Głupawa

     Zacznę od zdania, które dla wielu zabrzmi jak herezja. Nie jestem kibicem polskiej reprezentacji  piłkarskiej i … nie oglądam żadnego meczu w jej wydaniu, choć piłkę nożną lubię. Uznaję bowiem kibicowanie tylko dla samej przyjemności, bez zbędnych resentymentów. Tymczasem mecze piłkarskiej reprezentacji Polski stają się coraz bardziej freudowskim rezerwatem, gdzie – tu użyję języka psychologów -  „społeczna nieświadomość projektuje wypierane instynkty wojny i wzajemnego wyniszczania.” Nic dziwnego, że kibicowanie przeradza się w szowinistyczną hucpę, w której pojawiają się  szowinistyczne symbole lub gesty.

     Nie oglądałem polskiej reprezentacji również dlatego, że nie potrafię zrozumieć, co sprawia, że normalni, niejednokrotnie dobrze wykształceni ludzie dostają totalnego świra w okresie piłkarskich meczów a zwłaszcza podczas wszelkiego rodzaju mistrzostw. Zagrzewają się do czynu, kupują dziwne czapki, szaliki i jakieś gadżety, malują oblicza, powiewają flagami, śpiewając równocześnie ochryple i fałszywie: „Polska. Białoczerwoni”, „Polska gola” itp. Następnie przybrani w te akcesoria i obstawieni "browarkiem" oglądając mecz, wznoszą szowinistyczne okrzyki szczodrze zaprawione wulgaryzmami. I tak przez 90 minut. Po czym towarzystwo chwiejnym krokiem powraca do domów, a browary liczą zyski. Dla mnie to jest totalna footballowa głupawa, w której nie mam ochoty brać udziału.

     Od przeżywania piłkarskich emocji odstręcza mnie również fakt, że do tej dyscypliny sportowej  wkracza coraz częściej polityka i to w najgorszym tego słowa znaczeniu. Oto przykład z minionego tygodnia.

     Polska gra na Stadionie Narodowym z reprezentacją Izraela. Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzela Krzysztof Piątek, a Polakom od tego momentu gra się zdecydowanie łatwiej. Na 2:0 podwyższa z karnego Robert Lewandowski, a o losach meczu przesądza kilka minut później Kamil Grosicki. W samej końcówce rezultat na 4:0 ustala Damian Kądzior. Spotkanie jest relacjonowane na niezwykle popularnym profilu Facebook „Łączy nas piłka” – ma ponad milion polubień. Po czwartej bramce umieszczono tam wpis: „GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0!”.

     Trudno dostrzec w tej relacji coś niestosownego. A jednak! Niektórym dziennikarzom nie spodobało się użyte w nim słowo "pogrom".

 „Pogrom” to termin - napisała "Polityka" - którym określano krwawe wystąpienia przeciw ludności żydowskiej w Rosji w 1880–81, ale upowszechnił się w świecie jako nazwa wszystkich antyżydowskich wystąpień zbiorowych w historii. Do pogromów dochodziło także w Polsce, najgłośniejszy był w Jedwabnem (1941, zginęło 340 osób) i w Kielcach (1946, zginęły 42 osoby, ponad 100 poniosło rany) ”.

     O ile skojarzenia językowe "Polityki" były mocno przesadzone, o tyle obraźliwe komentarze internautów umieszczone pod tym wpisem  miały już jednoznacznie antysemicki charakter. Niestety, podobna sytuacja miała miejsce na innych forach internetowych.

     Pocieszająca jest za to reakcja zdecydowanej większości z 57 tys. widzów, którzy mecz oglądali z wysokości trybun. Podczas odgrywania hymnu Izraela mała grupka zaczęła gwizdać. Szybko została jednak zagłuszona przez olbrzymią liczbę kibiców, którzy głośno klaskali. Podziękowania za ten akt solidarności z piłkarzami Izraela wystosował na Twitterze Izraelski Związek Piłki Nożnej.

     I tak oto zwykły piłkarski mecz przekształcił się w szowinistyczno- antysemicką hucpę o międzynarodowym charakterze sprowokowaną przez przewrażliwionych dziennikarzy i internetowych trolli.

*

     Mój syn, zapalony kibic piłkarski, któremu dałem do zrecenzowania ten felieton, skomentował go tak:

     - Pewno masz Tato rację. To smutne, iż w naszym kraju do wszystkiego wdziera się polityka. Ale skoro głupota musi istnieć, to lepiej, że jest wyposażona w szaliki i kufle piwa, a nie w dynamit i granaty.       

     Sporo w tym, co powiedział, jest demagogii, ale chyba nie pozbawionej racji.

Zbigniew Noska

Zbigniew Noska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (241)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
łopata grabarza
łopata grabarza 13.02.2020, 00:43
Program "Obserwatorium" Zbigniewa Noski padł.
mądraliński inaczej
mądraliński inaczej 09.02.2020, 10:21
Program "Obserwatorium" Zbigniewa Noski padł.
ucz się dziecię, ucz!
ucz się dziecię, ucz! 19.01.2020, 11:29
Chodzieżanin 13 maja 2015 donosi: W Szkole Podstawowej w Lipinach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Losy absolwentów”. Tym razem zaproszenie przyjął absolwent, który ukończył ją w 1964 roku – Henryk Stokłosa.

Henryk Stokłosa urodził się 4 stycznia 1949 roku. Prawidłowo szkołę podstawową powinien był ukończyć w roku 1963. A zatem, w systemie oświaty powszechnej siedmioletniej szkoły podstawowej musiał repetować którąś klasę albo wskutek opóźnienia zacząć w roku 1957.

Wpis pod artykułem "Głupawa" jest absolutnie przypadkowy, nic nie sugerujący.
nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem
nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem 19.01.2020, 11:40
Z praktyki wiem, że w przypadku osób urodzonych na początku roku kalendarzowego często bywały sytuacje rozpoczęcia edukacji rok wcześniej, bo wymagane 7 lat życia osiągały za 4 miesiące.
A więc taki Henryk mógł pójść do szkoły już w roku 1955.
pamiętnik powiatowy
pamiętnik powiatowy 19.01.2020, 11:54
Sam Henryk po przegranych wyborach 2005 rzekł był do ludu: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
kapituła Nobla
kapituła Nobla 20.01.2020, 14:47
A w ogóle to nie przeszkodziło w ujawnieniu się geniusza finansowego.
her srau
her srau 18.01.2020, 23:19
to napisałem ja lemnowicz, fater syna leżącego duupą w stronę tureckiego fajsusa. Jak nie shejtuję, to bez tego nie usnę bo mam zwis. moja stara złodziejka klappowieka powiada, że lepiej jak mam zwis, niż jak jej pryknę w oko, bo jest to coś bardziej estetycznego niż moja pomarszczona dópa z fioletowym fajfolem. ten zwis to pieśń miłości do mojej starej a ona wciąż późno wracała z pracy, bo okradała chorych - i ja mam z tym do teraz do myślenia. ona nie pryknie mi na klawiaturę, choć ja jej tak - w oko ze zwisająca powieką, bo ja leżę na piętrowym wyrze, ale zastanawia mnie śledzikowy smrodek z jej wawelskiej rozklapiochy.
Robert
Robert 13.01.2020, 21:58
wieprzok lenamowicz zaczął hejtować. Bez tego nie uśnie. Chyba że mu klap-powieka pryknie w klawiaturę
icliebedichmeine frau
icliebedichmeine frau 18.01.2020, 22:29
to napisałem ja szlabierz z wiochy na peryferiach do góry duupą. bez tego nie usnę bo mam zwis .moja stara powiada, że lepiej jak mam zwis bo jest to coś bardziej estetycznego niż moja pijacka morda z fioletowym kluchem. ten zwis to pieśń miłości do mojej starej a ona wciąż później wraca z pracy i ja mam do myślenia. ona nie pryknie mi na klawiaturę, bo ja leżę na piętrowym wyrze, ale zastanawia mine śledzikowy smrodek.
nyc
nyc 19.12.2019, 21:38
Twoja twarz brzmi znajomo – rzekł serchaan korkmas, patrząc w ospermiony odbyt roberta nowelasa.
M.S.
M.S. 18.01.2020, 22:22
To napisałem ja, Mariuszas Szalbierzas głupkas notorikas.
prawda boli hejtera
prawda boli hejtera 17.12.2019, 17:48
To nazwisko 74-letniego hejtera wziętego z kórwy i ruskiego sołdata - dziś buraka z wawelskiej - nawet po wielokrotnej rewaluacji będzie synonimem cwaniactwa, oszustwa, szachrajstwa, krętactwa, buractwa, ukrytego nagrywania, sądowej żenady, pedalstwa, umysłowej degrengolady, nienawiści, złodziejstwa, narkotyków, dawania odtylca, totalnej życiowej porażki i okradania chorych. Hejter zdechnie niebawem, ale smród po nim jeszcze długo się będzie kitwasił jak smog na Krakowem. I ten smród to jedyne, z czego go na chwilę zapamiętają
bolesność uciksowa
bolesność uciksowa 13.01.2020, 13:00
Na Wawelskiej jest duży zakład produkujący pasze metodą ekstruzji. Czy rozchodzi się o tego właśnie pana inwestora? Bo w przeszłości były sprawy cwaniactwa, oszustwa, szachrajstwa, krętactwa, buractwa, ukrytego nagrywania, sądowej żenady. Były i są procesy II K 23/82 SR Piła, III K 445/08 SO Poznań. Było podanie do Komisji Wyborczej fałszywego oświadczenia, co wykrył Brodala. Było ukryte nagrywanie sędziów przez podstawionego Ceranowskiego w lutym 2012, była sądowa żenada związana z sędzią Danielem Jurkiewiczem w Chodzieży, który ujawnił prokuratorowi dlaczego znowu oskarżony nie przyszedł do sądu.Było nienawistne oskarżenie, od którego odstąpił po 30 miesiącach i 17 rozprawach a z 8500 zł wydanych przez oskarżoną zwrócił 1500 zł.To są klasyczne przykłady buractwa. . Co do okradania chorych, były doniesienia, że jak kto w zakładzie zasłabł albo coś sobie złamał, wywożono poza bramę, aby tylko nie na zakładzie, bo by trzeba płacić, albo robol był nieubezpieczony w zusie. Nikogo nie obchodzi, czy ten wawelski przedsiębiorca dopuszcza się pedalstwa, bo jest to wyłączna domena osobistego stosunku do seksu, czy daje w odtylca, czy sam wali panienkę w zadek z przyzwyczajenia, czy tylko dla odmiany.
dodatek zwyczajny
dodatek zwyczajny 13.01.2020, 20:40
Ta osoba oskarżona jeździła do sądu w Poznaniu 17 razy, to jest 250 km x 0,50 zł x 17 = 2125 plus 17 X 12 zł za parkowanie = 204 zł razem jest 2429 zł. Plus należne diety 1020 zł mamy = w zaokrągleniu 3400 zł po podsumowaniu całości mamy 7000 niedopłacone i 3400 równa się 10400 zł. Nie liczymy kierowcy samochodu, który też jest częścią tej całości, a nie wnosił swoich pretensji finansowych.
Tak to faktycznie wygląda od strony osoby niesłusznie oskarżonej, która stawiała się na każde wezwanie sądu w przeciwieństwie do Stokłosy, który olewał i oprykiwał z Bawarii to, co działo się w Wielkopolsce. Jak kto ma 50000000 dochodu rocznego, to wiadomo, że mu trudno wysupłać więcej niż 1494 złote, w przeciwieństwie do rncistki, która musi byż i jest w sądzie i musi wysupłać prawie 12000 zł na sprawę, w której jest niewinnaa. To jest dostęp do niezależnego sądu w państwie prawa.
time, time
time, time 17.12.2019, 15:55
Internetowy wieprzu, jeszcze trochę - już cuchniesz ziemią bardziej niż twój syn turecką spermą
hejt czas zacząć
hejt czas zacząć 16.12.2019, 21:40
leman - czas: start!
pomarzyć dobr rzecz
pomarzyć dobr rzecz 16.12.2019, 21:25
Widzisz Zbychu, jakieś matoły z wiochy zabitej dechami na peryferiach okładają się cepami głupoty i zajadłoty. A ty biedaku chciałeś czegoś głębszego, nowoczesnego, jak ksiądz Boniecki, profesor Hartman, papież Franciszek, poseł Mieszkowski, artystka Nieznalska, towarzysz Miller, towarzysz Cimoszewicz, wieszcz Palikot, transseksualista/ka Bęgowski/Grodzka.
vagina punkt G
vagina punkt G 19.12.2019, 15:58
No, i Klaudia Jachira, kuurwa, nie można o niej zapomnieć w tak wielkiej chwili.
pupa boli: dobrze, dobrze! pupa nie boli: źle, źle!
pupa boli: dobrze, dobrze! pupa nie boli: źle, źle! 20.12.2019, 15:20
Nowoczesność zmusza nas do wyrażenia niezadowolenia z powodu zapomnienia o Pawle Rabieju i znanej powszechnie parze Biedroń-Śmiszek.
Grupa "Hiacynt II"
Grupa "Hiacynt II" 20.12.2019, 16:55
Czy Janusz Palikot i Anna Grodzka są parą?
USC
USC 19.01.2020, 10:39
Podobno Anna Grodzka jest żonem Tomasza.
Tajlandia
Tajlandia 13.01.2020, 20:59
Może Anna Grodzka i Tomasz Grodzki? Ten by się wybujał na obfitości tłuszczowo - kostnej tego czegoś.
lemanwoic janus
lemanwoic janus 16.12.2019, 14:00
Jeszcze dopowiem, że moja stara ma zwisłe półduupki o rozmiarach dyni haloweenowej, rekordzistki. Jak ona rusza cyckami, to zgodnie z zasadą zachowania ilości ruchu półduupki chwieją się w przeciwnym kierunku ze środkiem obrotu w okolicach pępka. To pogłębia efekt ciemno-widno, bo wielkie są te półduupki, a właściwie półduupska. I tak żyję do góry duupą w półmroku, bo chawira okna ma malutkie a cyce i duupa wielkie są.


Fajnie się lemanowic internetowy wieprzu przedstawiłeś. Piękna laurka!
milena anna
milena anna 20.12.2019, 16:42
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus milenaana janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus lemanwoic janus
doktor Bzyk
doktor Bzyk 13.01.2020, 21:02
milena anna dała czadu. teraz należy oczekiwać niechcianej ciąży a chłop na saksach.;
nowel
nowel 15.12.2019, 21:45
Nie ma drugiego. Jest tylko wieprz z wawelskiej - co śmierdzi już ziemią
prawda boli hejtera
prawda boli hejtera 15.12.2019, 17:54
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
tyla wpisów!!!
tyla wpisów!!! 20.12.2019, 17:01
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa*), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!

* penis - końcówka kopulacyjno-spółkujca, zwana też chuujem, zaganiaczem, palantem, fujarą, parówą, tłokiem czekoladowym w przypadku pedałów, lodem dla oralnych duupeczek.
Było nie zaczynać
Było nie zaczynać 15.12.2019, 17:11
Widzisz Zbychu? Grupa Pościgowo-Szpiegująca 100 działa. I nic nie zrobisz. To jest jak w niemieckim wojsku, befehl ist befehl! Za redaktorzenia Mariusza było: wpieriod za rodinu za Stalina na boj, na boj, na boj!
Nie mają nic do powiedzenia, a odtwarzają starocie , kradną cudze myśli.
I nic Zbychu nie zrobisz, bo to jest lawina miłości, przeważnie pedała do trybady, Wurst do Grodzkiej.
27101945
27101945 15.12.2019, 14:32
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
łomatko, łomatko! co za poruta!
łomatko, łomatko! co za poruta! 20.12.2019, 17:04
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!
Jakby 74-letni jonas lemanowic z piselem na wierzchu tej prawdy nie odwracał jak kota ogonem (czytaj: odbytu jego syna w stronę tureckiego penisa*), to prawda jest taka, że bardzo, bardzo boli: 74-letni wieprz nie zakrzyczy pedalstwa, hejtu, ukrytego nagrywania, filmowania, lumpiarstwa, przestępstw narkotykowych i 20 zł w swojej rodzinie. Pozdrowienia dla klap-powieki od podopiecznych!

* penis - końcówka kopulacyjno-spółkujca, zwana też chuujem, zaganiaczem, palantem, fujarą, parówą, tłokiem czekoladowym w przypadku pedałów, lodem dla oralnych duupeczek.
poieb
poieb 15.12.2019, 13:00
lemana hejterskie słowo na niedzielę
p o j e b  l e m a n o w i c
p o j e b l e m a n o w i c 14.12.2019, 23:02
Według mnie lepiej być brzuchatą pokraką, bo tak nas skonstruował Stwórca, niż z wyboru dawcą polskiej wałecko-łodzko-pilskiej kiszki stolcowej dla tureckiego kótasa, z jajami zarośniętymi brudem, ochlapniętym wschodnią spermą, psem łańcuchowym swego hejterskiego umysłu, co wije się bez końca z nienawiści do wszystkich, którzy myślą inaczej niż opasły bebzonem i cienki umysłowo hejter '45 lemanowic jonasz., buahahha
miloslaw ujsk
miloslaw ujsk 14.12.2019, 22:56
a Krycha niech przed kjipnięciem odda co wzięła w ramach zakupów "za drogę" do sklepu - od umierających
Basia "Dzwoneczek"
Basia "Dzwoneczek" 15.12.2019, 11:48
Jestem Basia "Dzwoneczek". Prostuję, że teren Mirosławia Ujskiego, Ujścia był mi powierzony przez Stowarzyszenie Hospicjum Piła. Ja tam działałam samodzielnie. Wiadomo mi, że w SHP przez pewien czas udzielała się Anna Sł. pod humanistycznymi hasłami empatii i spolegliwości. Odkryto, że sprzeniewierzyła się zasadom wyłożonym w statucie pobierając opłaty za usługi opiekuńcze. Została usunięta ze Stowarzyszenia. Były w związku z tym postępowania karne.
suka 20 zł
suka 20 zł 14.12.2019, 23:03
Nie oddam!
sposób na wnuczka
sposób na wnuczka 15.12.2019, 12:57
To, czy Anna Sł. zasłużyła na miano suki, nie nasza rzecz. Czy procedury dochodzeniowe i karne zostały zakończone, tego nie wie nikt, prócz organów i Anny Sł. Czy oddała? Nas nie obchodzi.
Krycna Kancerowska
Krycna Kancerowska 14.12.2019, 22:38
w sądzie w Poznaniu leman wypadł na żenującego idjotę - ale sąd miał na względzie wiek starca i jego ogólne pó***e umysłowe
Jego Excelencja
Jego Excelencja 15.12.2019, 14:24
w sądzie w Poznaniu leman wypadł na żenującego idjotę - ale sąd miał na względzie wiek starca i jego ogólne pó***e umysłowe

To wyznanie o lemanie a w rzeczywistości o Januszu Lemanowiczu, co zostało ustalone jakiś czas temu na tym portalu przed jego pierwotnym upadkiem i po odrestaurowaniu w nowej szacie, mogło być sformułowane przez następujące osoby: Mariusz Józef Szalbierz, Milena Anna Szalbierz – Witosławska, Wojciech Józef Stefaniak. Za tą tezą przemawiają przesłanki uczestnictwa tych osób w rozprawach przed sądem odwoławczym przy apelacjach po wyrokach nagrzanych sędziów pilskiego sądu rejonowego. Nie bierze się pod uwagę składów sędziowskich w procesach głównych i apelacjach, bo z rzymskiej zasady „cui bono” wynika brak zainteresowania tych osób w formułowaniu plugawych insynuacji. Żaden sąd nie babrał się w roztrząsanie pozycjonowania Janusza Lemanowicza w ciągu pokoleń polskich obywateli i nie brał pod uwagę zaawansowania wiekowego. Jedynie sędzia „dywagant”, w pierwszej odsłonie procesu karnego sprokurowanego przez rodzinę Szalbierzy na podstawie fałszerstwa dokumentów, ośmielił się podczas rozprawy z udziałem publiczności zapytać, czy oskarżony leczył się psychiatrycznie. Oskarżony uznał, że to pytanie jest nieuprawnione, ale postanowił odpowiedzieć pod warunkiem, że opuszczą salę sądową: Milena Anna Szalbierz-Witosławska, Krzysztof Witosławski, Mariusz Józef Szalbierz, Wojciech Józef Stefaniak. W trybie poufnym Janusz Lemanowicz oznajmił sądowi, że jest zdrowy psychiatrycznie. Sędzia łamiąc zasadę poufności umieścił w protokole rozprawy, że oskarżony nie leczył się psychiatrycznie, co jest zdaniem fałszywym względem oświadczenia oskarżonego, chociaż faktycznie oskarżony nigdy nie leczył się psychiatrycznie. Ten stan rzeczy przeczy insynuacjom imputującym Januszowi Lemanowiczowi bliżej niesprecyzowane odchyłki umysłowe. Niestety, po śmierci brata, który jako nawigator nie poradził sobie z lądowaniem wojskowej Casy w Mirosławcu, co zaowocowało katastrofą w przestworzach, sędzia nie radzi sobie z rzeczywistością. Tę opinię wzmacniają niezrozumiałe na gruncie zasad postępowania karnego groźby wygonienia z sali rozpraw kierowane do oskarżonego, by nie domagał się zapisywania treści zeznań i wyjaśnień. Wracając do Poznania i sądów apelacyjnych należy zauważyć, że sądy w kilku apelacjach zajęły się meritum, nie wchodząc w komentowanie spraw wieku, majątku, zdrowotności.
W krótkim wpisie pobrzmiewa echo prymitywnego tekstu na portalu faktypilskie.pl po przegranej w sądzie okręgowym apelacji przez Mariusza Józefa Szalbierza, który nie potrafił udowodnić swoich tez oskarżycielskich 29 sierpnia 2018 roku. W tym głupawym tekście próbował wykazać, że Lemanowicz jął się sposobu „na idiotę” aby się uchronić od kary. Szalbierz zapomniał podstawowej zasady wolności oskarżonego od poszukiwania i prezentowania sądowi dowodów przeciwko sobie. Kilka lat wcześniej Mariusz Józef Szalbierz uciekał od odpowiedzialności za publikację pornograficznego wpisu skierowanego do Lemanowicza o skonstruowanie wiatraka odbytowego z wałem osadczym do uciech erotycznych dowodząc, że wpis, który został wyemitowany z jego redakcyjnego komputera o adresie IP 77.45.84.46 popełnił ktoś nieznany mu a on przebywał wtedy za granicą. Ponadto wiadomo, że komputer i dojście do hot spota było niekodowane hasłem, stąd też ktoś z wielu mieszkańców domu i przygodni znajomi córki i syna za pozwoleniem redaktora naczelnego Mariusza Józefa Szalbierza mogli penetrować Internet, logować się do sieci. Nie wiadomo, czy wobec absencji naczelnego, to pozwolenie w tym czasie obowiązywało jako stałe, czy za każdym razem należało się zwracać o zgodę. Sytuacja jest identyczna jak z 29 sierpnia 2018. Szalbierz nie pamięta, że on skorzystał wcześniej ze sposobności, którą określił jako „sposób na idiotę”. Niepamięć jest jedną z głównych wartości hołubionych przez Szalbierza.
pytanko
pytanko 20.12.2019, 17:11
Czy sędzia dywagant miał brata o danych:por. pil. Michał Smyczyński -- starszy pilot, 13. Eskadra Lotnictwa Transportowego ?
RIP
RIP 20.01.2020, 14:59
Tak było, ale umarł.
mimośród od lokomotywy
mimośród od lokomotywy 14.12.2019, 19:16
Powołując się na wyrok sądu okręgowego w Poznaniu z 25 czerwca 2014 roku zauważam skromnie, że cała twórczość pisarska Mariusza Szalbierza zawarta w jego artykułach, esejach, felietonach, wypracowaniach, opracowaniach, wypierdzino-wypocinach, jest zero. Sąd orzekł, że nie można z nich wywieść żadnej wiedzy. Stąd też nawet opowieść redaktora, że może leżeć do góry duupą i nic mu nie ubywa w sensie finansowym niekoniecznie zawiera stwierdzenie faktu. Może mu właśnie przybywać jako dostarczycielowi uciech, których intensywność redakcja zamierzała spotęgować zamawiając wiatrak odbytowy z wałem osadczym.
kolagen doprąciowo
kolagen doprąciowo 15.12.2019, 17:26
I to też, kiedy się okazało, że postępowanie wdrożył sąd na podstawie fałszywego dokumentu. Po zakończeniu sprawy nie ukazało się nic na temat faktycznej przegranej rodziny Szalbierzy - Witosławskich.
Cytuję:"Fakty 2016-03-30 10:58:16 Internetowy hejter ponownie skazany!
Poniedziałek, 29 Luty 2016 10:17
PIŁA. Sąd Rejonowy w Pile skazał dzisiaj Janusza Lemanowicza za znieważające wpisy, jakich dokonał na portalu dziennikowy.pl.
Kłamliwe i oszczercze wpisy dotyczyły małych dzieci (jedno z nich w momencie popełnienia przestępstwa miało ok. dwa i pół roku, drugie kilka tygodni), w imieniu których z aktem oskarżenia wobec Janusza Lemanowicza wystąpiła ich matka jako przedstawicielka ustawowa małoletnich.
Sąd Rejonowy w Pile - Wydział II Karny uznał w I instancji, że oskarżony jest winny popełnienia przestępstw z art. 216 § 2 kk, polegających na zamieszczeniu w latach 2013 i 2014 znieważających wpisów na portalu dziennikowy.pl i skazał go łącznie na 8 miesięcy więzienia. Kara została warunkowo zawieszona na 2-letni okres próby, w którym to czasie skazany pozostanie pod nadzorem kuratora sądowego.
Skazany ma także przeprosić pokrzywdzonych w miesięczniku oraz na portalu FAKTYPILSKIE.PL. Ponadto czeka go wpłata 2000 złotych na Dom Dziecka w Pile.
71-letni Janusz Lemanowicz został skazany za internetowe przestępstwo już po raz drugi. Dwa lata temu sąd uznał go winnym pomówienia redaktora naczelnego Faktów Pilskich - wtedy szkalujące komentarze również zamieścił na portalu dziennikowy.pl.
Mariusz Szalbierz"
Odważny inaczej redaktor nie zdementował tego continuum kłamstwa. Ale kiedy się siedzi w chawirze za bramami, furtami, zamkami, kłódkami, skoblami, zasuwami, kołkami i łańcuchami, można być swobodnie psem łańcuchowym ojca chrzestnego z śmierdzącej wiochy zatruwającej życie ludności powiatu.
Tym ludziom nie pomoże ani kurator ani ksiądz. Kiedy Prokuratura stwierdziła, że córeczka jest lekkomyślna i nieodpowiedzialna, lepiej dać spokój, odpuścić, bo ci wstrzyknie botox dosercowo i klops.
Krystyna złodziejka
Krystyna złodziejka 15.12.2019, 18:20
Czy jest gdzieś drugi taki dureń, jak Leman, który sam z sobą dyskutuje?
Łapserdak
Łapserdak 19.12.2019, 20:28
Kiedy wszyscy padli intelektualnie i pogrążyli się w rozpaczy i prostracji, z kim tu pogadać, choćby o szalbierstwie?
lemanowicwawel
lemanowicwawel 19.12.2019, 20:34
ty wieprzu hejterski upadłeś już dawno
Wielki Piątek
Wielki Piątek 20.12.2019, 17:24
Ty "lemanowicwawel " jesteś szybki jak Czapajew gieroj. To dowodzi, że Grupa Pościgowo-Szpiegująca 100kłosy* czuwa, ma się dobrze od 14 kwietnia 2006 roku.

* grupa inwigilacji permanentnej powołana przez Stokłosę na korytarzu sądu rejonowego w Wałczu. Pierwszym hersztem tej jednostki terroru był - i może dalej jest - Mariusz Józef Szalbierz z zabitej dechami wiochy Białośliwie.

Pozostałe