„Senior Bus”

  • 25.06.2019, 22:42
  • iej
„Senior Bus”
„Senior Bus” – tak podopieczni Powiatowego Klubu Pogodnego Seniora, nazwali samochód, do którego kluczyki przekazał 24 czerwca 2019r. starosta pilski Eligiusz Komarowski. Wartość samochodu wynosi ok. 165 tysięcy złotych, z czego 129 tys. złotych stanowi dofinansowanie unijne.


- Podopieczni Powiatowego Klubu Pogodnego Seniora, zwłaszcza ci, którzy mają trudności z poruszaniem się, będą mogli teraz łatwiej przemieszczać się z domu na zajęcia i z zajęć do domu. Ponadto, jest możliwość przewożenia seniorów na różne spotkania integracyjne. To znacznie ułatwi funkcjonowanie placówki - powiedział starosta pilski, Eligiusz Komarowski. 

- W naszym Klubie przeprowadziliśmy głosowanie na nazwę samochodu. Mieliśmy kilka propozycji ale ostatecznie wybraliśmy nazwę „Senior Bus”. Jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi – powiedziała Monika Toczek, kierownik Powiatowego Klubu Pogodnego Seniora w Pile.

Samochód został zakupiony w ramach projektu partnerskiego Powiatu Pilskiego pn. „Wsparcie dla osób starszych, niesamodzielnych, w tym niepełnosprawnych z terenu Powiatu Pilskiego”, który uzyskał dofinansowanie w ramach środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO). Wartość projektu to około 3,3 mln zł, z czego 3,1 mln zł stanowi kwota dofinansowania. Przypomnijmy, że w ramach projektu, ponad miesiąc temu otwarty został Powiatowy Klub Pogodnego Seniora, a jego siedziba znajduje się w wyremontowanych pomieszczeniach przy al. Wojska Polskiego 49B. Z zajęć w Klubie korzysta ok. 40 seniorów. Prowadzone są tu między innymi zajęcia ruchowe, fizjoterapia, szkolenia edukacyjne, warsztaty prawne, kulinarne, rękodzielnicze i zajęcia z profilaktyki zdrowotnej.

W ramach projektu, jeszcze w tym roku, powstanie podobny klub seniora w Róży Wielkiej w gminie Szydłowo oraz rozszerzona zostanie działalność istniejącego klubu w Wysokiej.

Starostwo Piła

iej

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe