Tobera wicemistrzem AZS

  • 02.07.2019, 08:58
  • boczny
Tobera wicemistrzem AZS
Walka finałowa - jak twierdzili obecni decydenci PZB – to była walka dnia, w której spotykali się dwaj Mistrzowie Polski Seniorów: Karol Łapawa SW Gostyń mistrz z roku 2017 oraz Mikołaj Tobera aktualny mistrz Polski.

Łomża gościła uczestników czwartego już championatu studentów w boksie. Na starcie w IV Mistrzostwach Polski AZS w boksie stanął też pilanin Mikołaj Tobera!

Organizatorami mistrzostw byli PZB, AZS Zarząd Główny, Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego i Klub Sportowy BKS Tiger Łomża.

Na starcie stanęło pół setki studentek i studentów - pięściarzy reprezentujących uczelnie z całego kraju

Pilski klub "Sporty Walki Piła" , a tym samym Powiat Pilski i Miasto Piła reprezentował wspomniany Mikołaj Toberę, który na co dzień jest studentem wydziału prawa UMK w Toruniu.

Mikołaj wystartował w silnie obsadzonej kategorii 69 kg. Jako członek kadry narodowej został rozstawiony, co spowodowało, że w ćwierćfinale miał wolny los.

W półfinale na jego drodze stanął Mateusz Piech, zawodnik reprezentujący AWF Kraków Rywal Mikołaja, mimo ambitnej postawy miał niewiele do powiedzenia.

Walka finałowa - jak twierdzili obecni decydenci PZB – to była walka dnia, w której spotykali się dwaj Mistrzowie Polski Seniorów: Karol Łapawa SW Gostyń mistrz z roku 2017 oraz Mikołaj Tobera aktualny mistrz Polski.

- Po niezwykle zaciętym i pasjonujący pojedynku,, stojącym na bardzo wysokim poziomie na kartach sędziowskich minimalnie lepszy okazuje się zawodnik z Gostynia.

Dodam, iż całe zawody miały bardzo dobrą organizację i oprawę artystyczną. Prowadzącym galę był uznany w kraju Marek Matela. Wśród artystów wystąpił m.in Ivan Komarenko.

Ponadto wszyscy zawodnicy musieli wykazać się ogromną odpornością na warunki ponieważ temperatury były – podsumowuje mistrzostwa w Łomży Arkadiusz Tobera, trener KS SW Pila.

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe