Goście z Wabern

  • 03.07.2019, 12:38 (aktualizacja 03.07.2019, 12:42)
  • Anna Czapla-Furtacz
Goście z Wabern
Gminę Kaczory odwiedzili goście z Wabern. To kolejna wizyta w ramach wieloletniej współpracy gminy Kaczory z niemiecką gminą Wabern. Celem spotkania była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk na szczeblu samorządowym.

 

Delegacja gościła w gminie Kaczory trzy dni. W pierwszym dniu wizyty uczestniczyła w okolicznościowym spotkaniu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do parlamentu RP, gdzie miała okazję zapoznać się z szerokim gronem samorządowców gminy Kaczory. Podczas przemówień burmistrz Wabern Claus Steinmetz złożył życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i wręczył okolicznościowy prezent w postaci lokalnych niemieckich produktów- informuje Urząd Gminy.

W drugim dniu wizyty delegacja zaproszona została na wycieczkę objazdową po gminie Kaczory, podczas której zwiedziła następujące obiekty: kościół pw. Matki Boskiej Anielskiej w Rzadkowie, kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Morzewie, wiejskie domy kultury w Rzadkowie, Morzewie, Dziembowie i Dziembówku, pływalnię „Relaks”, zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Kaczorach, remizy strażackie w Kaczorach i Dziembowie, Szkołę Podstawową w Dziembowie oraz Przedszkole Publiczne w Kaczorach. Podczas wizyt w poszczególnych obiektach zaproszeni goście spotkali się z przedstawicielami sołectw, jednostek OSP oraz pracownikami lokalnych instytucji. Mieli również okazję wysłuchać występu zespołu wokalnego „Sonata”.
Ostatniego dnia, podczas pożegnalnego śniadania strony rozmawiały na temat podpisania oficjalnego partnerstwa i zorganizowania wymiany młodzieżowej dla uczniów szkół z terenu gminy Kaczory i Wabern. Powyższe tematy będą w najbliższym czasie zgłębiane przez samorządy.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe