Do medali nam aktualnie jeszcze daleko

  • 16.07.2019, 13:39 (aktualizacja 16.07.2019, 13:52)
  • boczny
Do medali nam aktualnie jeszcze daleko
Potwierdzili swoje umiejętności, ale gdzie ta młodzież z tamtych lat?

 

To niestety nie te czasy, kiedy pilscy lekkoatleci sięgali podczas OOM po krążki z najcenniejszego kruszcu. Przed rokiem PLKS GWDA nie zdobyła medalu, z gwardzistów nikt nawet nie wystartował w finałach.

 

Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to swego rodzaju kuźnia, podczas której wykuwają się późniejsze gwiazdy polskiego sportu. Niestety nie wszyscy startujący wytrzymują późniejszy reżim treningowy. Ich przygoda kończy się co najwyżej na wieku juniora.

Z łezką w oku wspominamy czasy Karola Grzegorzczyka i głównie tych mających wpływ na drugie miejsce w krajowej drużynówce. Podobnie jak rezultaty Gwardii z sumą punktów dzisiaj nie do zdobycia.

Na razie tylko możemy powspominać. Zdobycze z aktualnej OOM na stadionie Olimpii w Poznaniu (zastępstwo stadionu w Zielonej Górze) są jakie są i należy się zadowolić tym co na dzisiaj mamy.

A pilscy sportowcy – juniorzy młodsi, zaprezentowali się w stolicy Wielkopolski na miarę swoich umiejętności.

XXV Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Letnich LUBUSKIE 2019 odbywa się na terenie województwa lubuskiego, a centralnym miejscem będzie Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. Odstępstwem z uwagi brak odpowiednich struktur obiegu w Zielonej Górze, zawody LA, odbywają się w Poznaniu.

25 OOM obejmuj blisko 6000 uczestników, w tym ponad 4000 sportowców. Tegoroczne zawody, zaliczane jako MP juniorów młodszych, rozgrywane sią od czerwca do sierpnia 2019 roku na terenie całego województwa w 33 dyscyplinach sportu.

W Poznaniu, podczas OOM, trzy zawodniczki pilskiej Gwardii osiągnęły rezultaty na miarę oczekiwań. 

Martyna Wyroślak w biegu na 3000 m poprawiła rekord życiowy o 13 sekund, uzyskując rezultat 10:25,84 co dało jej ósme miejsce. W tym samym biegu na jedenastym miejscu zakończyła rywalizację Justyna Kurasz z wynikiem 10:54,77. Tutaj co warto podkreślić pierwsze miejsce z czasem!!! – 9.38,83 zwyciężyła lekkoatletka z Kościerzyny – Limpia Breza.

W siedmioboju bardzo ambitnie prze dwa dni walczyła Olga Kuczmyło poprawiając rekord życiowy na 3589 pkt co dało jej 21 miejsce.

Lekkoatleci pilskiej „GWDY” ogólnym dorobku wywalczyli  21 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego. Wszyscy wcześniej zakwalifikowani do  finałów tej imprezy, zajęli punktowane miejsca.

Na podium w gronie nagradzanych stanął siódmy w skoku w dal Jacek Włodarczak, który osiągnął rezultat 6,53. Do tego jeszcze dołożył cenne punkty, skacząc w trójskoku 12,54. Jedenastą lokatę w chodzie na 10.000 m zajął Piotr Konek z wynikiem 56:26,86.                O miłą niespodziankę postarał się Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000 prz. wygrał jedną z dwóch serii, z dobrym rekordem  życiowym 6:29,09. Do finału w skoku wzwyż  dostał się Marcin Król, zajmując w nim dwunastą lokatę z wynikiem 188 cm. Po przebytej długotrwałej kontuzji Mikołaj Szarejko dzielnie walczył na dystansie 400 ppł (58,69). Do końcowego dorobku klubowego doliczone zostały jeszcze punktowane miejsca w sztafecie 4 x 100 m i 4 x 400 m chłopców, które odbywały się w terminie wcześniejszym.

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe