Podziwiają i zazdroszczą!

  • 16.07.2019, 13:53
  • boczny
Podziwiają i zazdroszczą!
W finlandzkim Rovaniemi miały miejsce Mistrzostwa Europy Masters 2019 w podnoszeniu ciężarów. Startowało tam prawie 500 zawodniczek i zawodników. Do medali z podobnych imprez niejako przyzwyczaił nas już pilanin Zbigniew Makowski. Ale gdzież on już nie bywał?

Polacy świetnie wypadli na tym championacie Starego Kontynentu. Grad medali przywieziono do kraju. Makowski, który zmienił kategorię wagową (teraz w wadze 81 kg masters) i nie musi obawiać straszącego go od wielu lat Rosjanina Kurniewa, i tym razem musiał zadowolić się srebrnym medalem. Ale to przecież żadna ujma, co więcej – kolejny sukces tego – co by o nim nie mówić – ambitnego sportowca.

Obok polskich medali z Rovaniemi napłynęła do kraju także świetna wiadomość, o tym, że dzięki staraniom  Polskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów Masters w Polsce, w 2012 roku, Raszynie/Warszawy zostaną zorganizowane Mistrzostwa Europy!

Makowski jednak teraz na w głowie Europejskie Igrzyska Masters w Turynie. Włoskie miasto kojarzona głownie z piłkarską legenda Juventusu, gościć będzie ciężarowców w dniach 27 07 do 01.08 br. Makowskiego ma tam nie zabraknąć. A on raczej się tam wybiera. Zresztą bywał kilka razy w Chinach, Japonii czy Nowej Zelandii i Australii. A wiemy, iż nie są to tanie wyjazdy.

O ile można go podziwiać za nieskazitelna formę, to wielu zazdrości mu na swój sposób kreatywności w pozyskiwaniu sponsorów. Wielokrotnie dawał do zrozumienia, ze bez pomocy takich jak: MEC, Pilbuilding, Opony Kotliccy czy Stanisław Pirch i Pralnia SONIA oraz mecenas Krzysztof Wyrwa, wyjazd na zawody poza Starym Kontynentem mógłby dla niego pozostać w sferze marzeń.

Dziś Makowski drapie się po głowie myśląc o Turynie. Dokucza mu jeszcze kontuzja barku. Ale uśmiecha się i mówi: Jadę tam po złoto!

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe