Pobili, wyrzucili z auta i odjechali

  • 31.07.2019, 16:39
  • iej
 Pobili, wyrzucili z auta i odjechali
Wspólne, zintensyfikowane działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży, Obornikach i Pile doprowadziły do zatrzymania dwóch niebezpiecznych mężczyzn. Mieszkańcy Wrocławia i Kamienia Pomorskiego napadli na 21-letniego mieszkańca gminy Ujście, który wiózł ich samochodem. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, wyrzucili z auta i odjechali. Sąd Rejonowy w Chodzieży wobec mężczyzn w wieku 25 i 40 lat zastosował 3-miesięczny areszt

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 lipca br. na terenie powiatu pilskiego. Wówczas 21-letni mężczyzna został napadnięty. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w Chodzieży dwóch mężczyzn poprosiło go, aby zawiózł ich do Piły i z powrotem. Podczas podróży powrotnej, na terenie gminy Ujście w pewnym momencie pasażerowie zaatakowali kierującego samochodem marki Audi A6.

Jak się okazało, napastnicy dusili pokrzywdzonego i siłą wyciągnęli go z samochodu na jezdnię, gdzie kopali i uderzali pokrzywdzonego po całym ciele. Następnie dwóch napastników odjechało pojazdem, w którym znajdował się także telefon komórkowy oraz dokumenty należące do pokrzywdzonego.

Kiedy pokrzywdzony zawiadomił służby, natychmiast policjanci z Komendy Powiatowej w Pile, Chodzieży i Obornikach wdrożyli działania zmierzające do zatrzymania sprawców i odzyskania mienia. Sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Jednocześnie czynności w sprawie podjęli funkcjonariusze z Chodzieży. W związku z tym, że do zdarzenia doszło na terenie powiatu pilskiego, w sprawę zaangażowani byli pilscy policjanci.

Po zebraniu materiału dowodowego przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży i Obornikach, w Komendzie Powiatowej Policji w Pile zostały przedstawione zarzuty sprawcom. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Pile i Prokuratury Rejonowej w Chodzieży, Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymani to 25-letni mieszkaniec Wrocławia i 40-leni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi odpowiednio kara do 10 i 12 lat więzienia.


Podkom. Żaneta Kowalska / foto: KPP Oborniki

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sss
sss 02.08.2019, 20:14
szok

Pozostałe