A ślub mieli na Filipinach

  • 06.08.2019, 08:55
  • boczny
A ślub mieli na Filipinach
Sandra miała 16 lat, gdy Bartek w Talinie zdobywał wicemistrzostwo Europy juniorów na 5000 m. Dzisiaj Kowalczyk to już ikona PLKS Gwda Piła, a Szpott to czołowa sportsmenka pilskiego sportu.

Było to bardzo mile spotkanie, bo na Filipiny nikt z decydentów PLKS Gwdy jechać nie mógł. Nie, nie, tu nie chodzi o związek małżeński Sandry i Bartka …

 

Wychowanek klubu PLKS Gwda Piła ugoszczony przez decydentów PLKS Gwda. Jego małżonka Quennie oraz Sandra Szpott, także.

Okazja? Bartek niedawno ślubował na Filipinach. Sandra od kilku lat dzielnie łączy naukę na studiach w Stanach Zjednoczonych, z wynikami sportowymi na najwyższym poziomie.

Dwie czołowe postacie sportu PLKS Gwda spotkaniem przy kawie, z kierownictwem klubu i trenerami, podkreśliły swoje znaczenia dla pilskiego klubu.

Bartosz Kowalczyk, to jak wiemy wicemistrz Europy juniorów na 5000 m, wicemistrz Polski seniorów również w biegu na 5000 m, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Kadetów na 1500 m, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów na 5000 m, uczestnik przełajowych Mistrzostw Świata i Przełajowych Mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz Polski i medalista tych mistrzostw w różnych kategoriach wiekowych.

Prezes  klubu Czesław Pachowicz, wiceprezes  klubu i jednocześnie jego trener Ignacy Krzewiński oraz kierownik klubu Zbigniew Łapacz, wręczyli Bartkowi i jego ,,ślubnej” kwiaty i prezent ślubny. Wybranką Bartka to Filipinka Quennie. Właśnie na Filipinach młodzi zawarli związek małżeński.

Powodem do satysfakcji dla klubu był również fakt, że Sandra Szpott, czołowa ich biegaczka na średnie i długie dystanse, wielokrotna reprezentantka Polski, medalistka Mistrzostw Polski Sandra Szpott od kilku lat dzielnie łączy naukę na studiach w Stanach Zjednoczonych z wynikami sportowymi na najwyższym poziomie.

Sandra, co warto podkreślić, jest aktualną młodzieżową wicemistrzynią Polski w biegu na 10.000 m. Niebawem będzie kończyła studia z zakresu antropologii ukierunkowanej na sądownictwo.

W tym niecodziennym spotkaniu (Hotel Rodło) uczestniczył  również Lech Pauliński, wybitny trener zapasów i sumo, trener kadry narodowej i prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego w Poznaniu. Jako przedstawiciel Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu mógł w jego imieniu, całej trójce serdecznie pogratulować. Gratulacje otrzymało również kierownictwo klubu. Przede wszystkim za wspaniały i serdeczny gest w stosunku do swoich najlepszych, zasłużonych zawodników.

A taki sympatyczny przerywnik sezonu!

boczny

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
PL
PL 06.08.2019, 12:52
Z pisaniem po polsku trochę trudno temu anonimowi.

Pozostałe