Sto lat dla jubilatów

  • 09.08.2019, 13:48 (aktualizacja 09.08.2019, 13:52)
  • Anna Czapla-Furtacz
Sto lat dla jubilatów
Kolejne małżeństwa z 50-letnim stażem nagrodzone medalami. W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach odbyła się uroczystość jubileuszowa złotych par i małżeństwa świętującego swoje 60-lecie. W wydarzeniu wzięło udział siedem par małżeńskich, ich najbliżsi oraz przedstawiciele gminy z wójtem na czele.

Wójt, Brunon Wolski pogratulował dostojnym jubilatom wspólnie przeżytych lat. Życzył zdrowia, wszelkiej pomyślności, wzajemnej miłości i troski. Prestiż tego wyjątkowego święta, podniosło uhonorowanie małżonków z 50-letnim stażem medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal, w asyście kierownika Urzędy Stanu Cywilnego Jadwigi Wojnickiej oraz zastępcy kierownika USC Józefa Kowalskiego.

W gronie odznaczonych złotych jubilatów znaleźli się: Jadwiga i Stanisław Nowakowie z Kaczor, Zofia i Feliks Lipieccy z Zelgniewa, Barbara i Henryk Piosikowie z Dziembówka, Izabela i Zenon Żbikowscy z Kaczor, Krystyna i Eugeniusz Lachowie z Kaczor oraz Helena i Sylwester Skąpscy z Kaczor.

Świętowali również państwo Anna i Herbert Krollowie, którzy w roku bieżącym obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego. Małżonkowie z Brodnej otrzymali okolicznościowy list gratulacyjny, upominek i bukiet kwiatów.

Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek, podczas którego odśpiewano na cześć jubilatów chóralne „Sto lat”. Przy lampce szampana, kawie i torcie małżonkowie chętnie dzielili się wspomnieniami ze wspólnie przeżytych lat. Miłym akcentem uroczystości był występ gminnego zespołu wokalnego „Sonata”.

Anna Czapla-Furtacz

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podlizuch wadzy
Podlizuch wadzy 10.08.2019, 11:27
Uroczystość jest moim zdaniem zaburzona brakiem Darka Krupy.

Pozostałe