Afera w złotowskim zakładzie karnym

  • 14.08.2019, 19:44 (aktualizacja 15.08.2019, 00:32)
  • iej
Afera w złotowskim zakładzie karnym
Jak podają ogólnopolskie media, w złotowskim zakładzie karnym (oddział zewnętrzny zakładu karnego w Czarnem), doszło do skandalu. Niehumanitarne traktowanie więźnia skutkowało zwolnieniem wicedyrektora i zawieszeniem dwóch strażników

Stanisława H., recydywistę z lekkim upośledzeniem umysłowym, przebywającego w areszcie, zamknięto w celi zabezpieczającej. To był efekt nie wykonywania poleceń strażników i agresywnego zachowania. We wspomnianej celi zabezpieczającej więzień także nie potrafił się uspokoić, sposobem na wyciszenie więźnia miało być kilkunastogodzinne nie podawanie jedzenia i picia. Niehumanitarne zachowanie personelu wyszło na jaw podczas kontroli, zakwalifikowano je jako naruszenie uprawnień. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik odwołał ze stanowiska wicedyrektora aresztu, wobec strażników prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne.

Sprawa trafiła do prokuratury i do biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

iej

iej

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe