Jarosław Kaczyński w Pile: Najważniejsze wybory po 1989 roku

  • 16.09.2019, 13:50 (aktualizacja 16.09.2019, 13:57)
  • contact contact
Jarosław Kaczyński w Pile: Najważniejsze wybory po 1989 roku
To najważniejsze wybory od 1989 roku – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, który uczestniczył w konwencji wyborczej. – 14 października Piła będzie ziemią zdobytą – wtórował mu Krzysztof Czarnecki, lider listy sejmowej, który deklarował, że jego drużyna jest gotowa do wyborów i zgarnięcia pełnej puli.

Informacja o przyjeździe do Piły prezesa Prawa i Sprawiedliwości wzbudziła sporo emocji w pilanach. Ostatecznie wizyta została zorganizowana w auli Auditorium Maximum PWSZ, która mogła pomieścić kilkaset osób. Wszystkie miejsca zostały szczelnie wypełnione na długo przed przyjazdem najważniejszego gościa. Ten w czasie swojego przemówienia mówił o sukcesach obecnego rządu, ale i zagrożeniach, jakie czekają.

- Zastanawiałem się jak określić to, co zaplanowano i do tej pory wykonano w tym okręgu wyborczym. Mówię tu oczywiście o dobrze zrealizowanych zadaniach, które dotyczą szkół, szpitali, obiektów sportowych, kolei, dróg, a nawet dróg wodnych, bo przecież mówimy o pogłębieniu Noteci, utylizacji odpadów i wielu innych spraw. Otóż to jest realizacja pewnego wielkiego planu, który dotyczy zarówno rzeczy mniejszych, jak budowa jednej hali sportowej, jak i ogromnych przedsięwzięć, jak budowa wielkiego centrum komunikacyjnego niedaleko Warszawy. Poprzez te plany chcemy doprowadzić do tego, by Polska rozwijała się ciągle w dobrym, szybkim tempie – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński odniósł się również do ataków na polską rodzinę, która jest fundamentem zdrowego społeczeństwa. W ostatnim czasie liczba tych ataków znacznie wzrosła.

- Rodzina nie jest ze swojej natury instytucją opresyjną. Oczywiście może taką być, ale temu trzeba się z całą bezwzględnością przeciwstawiać. Ale przede wszystkim jest ona tą komórką społeczną, która nie tylko przekazuje życie, ale także podstawowe normy zachowania, kulturowe, cywilizacyjne. I dlatego jej bronimy i będziemy bronić. A atak trwa. I co jest w nim najbardziej uderzające, niemożliwe do zaakceptowania? To, że jest to atak na dzieci, próba ich seksualizacji od najmłodszych lat, wyrwania rodzinie, podporządkowania kulturze edukacji, na którą rodzina się nie zgadza. I my również nigdy się na to nie zgodzimy – powiedział. - Musimy budować nowy system. System rzeczywiście wolnej i rzeczywiście republikańskie Rzeczypospolitej. Rzeczypospolitej równych i wolnych Polaków. I to jest nasz plan. Chcemy to czynić dalej, sfinalizować ten plan.

Jednocześnie Jarosław Kaczyński zaapelował do kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pilskim o jak najlepszą pracę i promowanie tych wartości wśród społeczeństwa przed wyborami. Jego zdaniem tylko ciężką pracą będzie można uzyskać kolejny mandat społeczny.

- Zrealizowaliśmy obietnice i zyskaliśmy wiarygodność. Żeby ten plan był nadal realizowany, mamy ku temu środki. Prowadząc właściwą politykę finansową, ograniczając różnego rodzaju mechanizmy okradania naszego kraju. Mamy też osoby – premiera – które są wystarczająco wysoko wykwalifikowane, by ten plan doprowadzić do ostatecznego sukcesu. Ale zwyciężyć możemy tylko wtedy, gdy będziemy pracowali do 11 października do północy, gdy zakończy się kampania wyborcza. Trzeba przekonywać ludzi, trzeba do nich docierać i nie można w żadnym wypadku się oszczędzać. To najważniejsze wybory od 1989 roku, więc proszę o tą pracę, o determinację, wysiłek, bo jeśli one będą, to z całą pewnością zwyciężymy – powiedział w Pile Jarosław Kaczyński.

Wtórował mu Krzysztof Czarnecki, lider listy PiS do Sejmu RP. Jak powiedział, okręg pilski jest bardzo złożony, również pod względem historycznym. Swego czasu trwała walka, by te tereny włączyć do Polski. Dziś to przed Prawem i Sprawiedliwości batalia o tę ziemię.

- 13 października to ważna data, by zmienić oblicze ziemi pilskiej. Dziś prezes Kaczyński jest w Pile, jako na ziemi niezdobytej. Ale 14 października, ta ziemia będzie już zdobyta – zadeklarował Krzysztof Czarnecki, lider sejmowej listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu pilskim. – Żeby tą ziemię zdobyć, musi być dobra drużyna. A nasza jest gotowa do wyborów na 100 procent.

K. Kuźmicz

contact contact

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lm
lm 01.01.2021, 13:36
Omawiając ten event z Jarosławem Kaczyńskim i ludźmi PiSu, w tle mamy pieczeniarza politycznego, adwokatessę Jolantę Turczynowicz- Kieryłło. Jej się wydawało, że robota w polityce, to łażenie w poszukiwaniu oklasków hołoty. A tu trzeba być ciągle w pogotowiu, przygotowywać spotkania, organizować konferencje, doradzać, być wszędzie. I ona się zmęczyła, opadła z sił, straciła ochotę do ciężkiej roboty i odpadła. Robota adwokatessy jest prosta, miła, miejscowa.
Zarząd Generalny FanClubów JWP Le Mana z Gronem
Zarząd Generalny FanClubów JWP Le Mana z Gronem 31.12.2020, 12:16
lemanowicz kupił w "Mrówce" olewator do olewania wszystkich wypocino-wypierdzin autorstwa redaktorów naczelnych, sztyftów redakcyjnych, blogerów, podpierrdalaczy, przewąchiwaczy starych grobów w poszukiwaniu kurev, podsłuchiwaczy zgromadzonych w GPS100. Jest nadzieja, że olewator spłucze te złomy cywilizacji, nienawistników instytucjonalnych do zasobów oczyszczalni "Gwda" niedaleko smrodosytni pilskiej produkującej metodą ekstruzji.
1 bruzda
1 bruzda 31.12.2020, 09:50
Informuje się lemanowicza, iż przedłuża się o kolejne 3 miesiące całkowite ignorowanie hejterskich wpisów, będących wymysłem chorego, przeżartego nienawiścią umysłu. Owocnej 'dyskusji' sam ze sobą!
Szczęśliwej drogi, już czas...
Szczęśliwej drogi, już czas... 01.01.2021, 13:13
Jest nadzieja, że przez ten kwartał upadną fizycznie redaktorzy typu BigFlacha, Borubar, Cyran (KONfident ARTysta), Georges Kaczkaszwili,
komuch Kluch_Kluchowski z Łowieckiej 10.
oddział zakaźny
oddział zakaźny 31.12.2020, 13:23
To już będzie 9 miesięcy? Tak miałam z ciążą. 273 dni i pstryk, jest bajstruczek. A śliczny taki, że najpiękniejszy na świecie. Ale w tym wypadku jest inna sprawa, bo zejściowa, śmiertelność jak dżuma.
drut kolczasty
drut kolczasty 31.12.2020, 12:26
lemanowicz nie oczekuje na komunikaty od zasrańców herbu "do góry duupą" z wiatrakiem wyposażonym w odbytniczy wał osadczy zamówiony przez redakcję portalu faktypilskie.pl z wiochy na peryferiach (IP 77.45.84.46). Portal ten w swoim przesłaniu ideowym podaje się za miastowy a mentalnie jest z wiochy zabitej dechami i kołkami.
okropność
okropność 31.12.2020, 12:29
Faktycznie: "Fakty Pilskie - Portal Informacyjny - faktypilskie.pl
faktypilskie.pl. Piła - portal miejski. faktypilskie.pl to pilski portal informacyjny.". Kmioty, beztalencia pchają się z wiochy na miasto!
FaktyFaktyczne
FaktyFaktyczne 01.01.2021, 13:03
Wystarczyłoby, żeby kmioty medialne zostały tam, gdzie są. Mogą wtedy dowolnie deliberować z nastolatkami typu Natalia Matuszewska o odpowiedzialnej robocie dziennikarskiej, urokach Krajny. A i tak sąd okręgowy ustali, że Mariuszowe dywagacje, felietony, artykuły, wypracowania, wypocino-wypierdziny prasowe i portalowe są bez treści. Niektórzy akolici-totumfaccy uważają te głupawki za mistrzostwo słowa. A to bzdury, bzdety, bredzenie dziadersa.
Motorower Simson
Motorower Simson 01.01.2021, 13:07
On dziaders a syn pedał.
Janusz
Janusz 14.04.2020, 15:43
Jak dlugo jeszcze bede ogladal ten artykol na waszej stroni "slonce narodu PiS-owskiego juz sie postarzal.
blisko, coraz bliżej
blisko, coraz bliżej 31.12.2020, 12:31
Cierpliwości.
anty
anty 16.03.2020, 14:30
Gdzie się schował nasz Brylant?
Echo
Echo 19.09.2019, 14:32
Precz z PiS
Kostek
Kostek 17.09.2019, 15:13
Brawo PiS, brawo Jaro!
maria
maria 17.09.2019, 14:33
on spi na kazdym zdjeciu hahah
Listonosz
Listonosz 16.09.2019, 22:52
Szkoda że Porzucek nie jest liderem listy, to by było lepsze dla całej listy
ty
ty 16.09.2019, 20:09
Przemówienie Czarneckiego to katastrofa. To ma być lider? Widziałem że Kaczyński wstydził się za niego. Lista PIS pełna ludzi którzy pokochali PIS bo mają etat(ARIMR, KRUS). Ale na szczęscie jest kilka osób ktore powinny mieć nasz głos. Bo na kogo głosować ? Na złodziei.....
rykhien
rykhien 16.09.2019, 17:41
Jak to się stało, że "przywódcy" narodu nie witali koalicjanci z powiatu.
rh
rh 16.09.2019, 17:25
precz z kaczyzmem! ! !
romano
romano 16.09.2019, 13:59
Kogo polecacie na posła z listy PiS w okręgu pilskim? Zastanawiam się między Porzuckiem, Piechowiakiem, a którąś z Pań z listy
Janusz
Janusz 14.04.2020, 15:46
Osla a 1-ej klasy,idealna kandydatura.

Pozostałe