Gala Operetkowo - Musicalowa „Przetańczyć całą noc...” na scenie UDK

  • 23.09.2019, 13:31 (aktualizacja 24.09.2019, 14:54)
  • Anna Czapla-Furtacz
Gala Operetkowo - Musicalowa „Przetańczyć całą noc...”  na scenie UDK
Znacie taki szlagier operetkowy „Przetańczyć całą noc” z musicalu My Fair Lady? Z pewnością. A „Usta milczą dusza śpiewa” albo "Brunetki, blondynki…”? Nieobce są wam pewnie także inne sceniczne hity "Ja się boję sama spać", „Nie dokazuj miła nie dokazuj” czy Marsz Radecki. Słynne arie i duety z operetek i musicali oraz atrakcyjne pieśni neapolitańskie a także walce, tanga, marsze i wiele innych utworów mogli usłyszeć widzowie koncertu operetkowego "Przetańczyć całą noc", który miał miejsce w sobotni wieczór, 21 września na scenie Ujskiego Domu Kultury.

Gwiazdą wieczoru był bydgoski Zespół Solistów ARTE CON BRIO. Tworzą go muzycy gwarantujący najwyższą jakość artystyczną, koncertujący na znaczących estradach Polski i Europy. Prezentują zróżnicowany repertuar i style muzyczne - od baroku do współczesności.

Na ujskiej scenie Bydgoscy Soliści Arte Con Brio zaprezentowali koncert operetkowy, "Przetańczyć całą noc". Wystąpili: Krystyna Prystasz - I skrzypce, Marcin Pawełczyk - II skrzypce, Mirosław Przybył - altówka (kierownik artystyczny), Agata Jarecka - wiolonczela, Natalia Łęt- sopran, Krzysztof zimny- tenor.

„Zespół Solistów ARTE CON BRIO” ma dużą publiczność, gdyż wykonuje słynne utwory klasyczne, kościelne, operowe, operetkowe, musicalowe, filmowe, jazzowych, rozrywkowe, często jest zapraszany na koncerty i festiwale muzyczne. Artyści zyskują wysokie noty nie tylko krytyków, także publiczności. Nie inaczej było na koncercie w Ujściu. Brawurowo wykonane słynne arie i duety z operetek i musicali oraz atrakcyjne pieśni neapolitańskie a także walce, tanga czy marsze dopełnione błyskotliwą konferansjerką zostały przyjęte przez ujską publiczność bardzo gorąco. Były owacje na stojąco i trzy bisy.

Anna Czapla-Furtacz

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe