II Wielkopolski Kongres Gospodarczy: Spojrzenie w przyszłość

  • 27.09.2019, 15:57
  • J W
II Wielkopolski Kongres Gospodarczy: Spojrzenie w przyszłość
Po raz drugi, z inicjatywy samorządu województwa wielkopolskiego i Wielkopolskiej Rady 30, przedsiębiorcy spotkali się – tym razem w Koninie i Poznaniu – by porozmawiać o działaniach, których realizacja może wzmocnić potencjał lokalnych podmiotów gospodarczych.

Ubiegłoroczny I Wielkopolski Kongres Gospodarczy, który okazał się dużym sukcesem, zwrócił uwagę wielu osób reprezentujących zarówno świat biznesu, jak i samorządu oraz nauki. - Udało się stworzyć płaszczyznę wymiany poglądów, konsultacji między władzami samorządowymi a przedsiębiorcami i pracodawcami. Praktyczne rekomendacje, stworzone już po wydarzeniu, pozwoliły kontynuować dyskusję i zainicjować rozmowy na temat konkretnych rozwiązań– mówi Wojciech Kruk, przewodniczący Wielkopolskiej Rady 30.

Kongres odbywa się z inicjatywy przedsiębiorców i adresowany jest właśnie do nich. Dlatego spotkali się ponownie, tym razem w Koninie i Poznaniu, by ponownie poddać analizie stan wielkopolskiej gospodarki i przyjrzeć się wyzwaniom, które przed nią stoją.

- Główne zagadnienia tegorocznego spotkania to kwestie badawczo – rozwojowe wielkopolskich przedsiębiorstw, procesy migracyjne w kontekście wyzwań rynku pracy, gospodarka 4.0 i edukacja dla gospodarki przyszłości. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jednym z najistotniejszych czynników, które sprzyjają rozwojowi potencjału gospodarczego regionu pozostaje ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników. To właśnie doskonałe kwalifikacje, w połączeniu z inicjatywami i pomysłami pracodawców, powodują wzrost konkurencyjności gospodarczej regionu– mówi Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Czwarta rewolucja przemysłowa, sukcesja w biznesie, procesy migracyjne, transformacja regionu – to niektóre zagadnienia poruszane podczas paneli dyskusyjnych. - Bardzo się cieszę, że przedsiębiorcy postanowili się skupić na tak ważnych dziś zagadnieniach. Gospodarka 4.0, czyli wszystko, co wiąże się z inteligentnymi, autonomicznymi rozwiązaniami w biznesie, to wcale nie tak odległa przyszłość. Sukcesja w biznesie to przecież bardzo poważne zagadnienie, zwłaszcza w przypadku działalności rodzinnych przedsiębiorstw. Jestem przekonany, że przedsiębiorcy będą zadowoleni z dyskusji, a tegoroczne rekomendacje będą bardzo przydatne samorządowi województwa– mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Celem kongresu, tak jak w ubiegłym roku, jest wypracowanie jednolitego stanowiska wielkopolskich organizacji biznesowych i przedstawienie ich władzom samorządowym, czego efektem ma być wzrost naszego wspólnego, wielkopolskiego potencjału.

(red)

J W

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ATEM
ATEM 13.05.2020, 16:11
Akurat poznaniacy umieją coś wykorzystać ,,,,,,,,,spadli na koniec ,,,,,, ich znam ,,,,,,,,,w Śremie ,,,,,pułk łączności ,,,,,uczyłem młodzież obsługi RADIOSTACJI ,,,,,,, to dzisiejsze komputery ,,,,,,,chłopcy 670 ,osób ,,,w 100 % zdali na 5 -tkę ,,,,z kurczaków zrobił orłów ,,,powiedzieli generały ,,,,,,ale uznali że jestem za mądry inie nie nadaję się do wojska ,,,,,
rower
rower 19.10.2019, 10:51
My tu gada-gadu a droga 179 dalej w opłakanym stanie.
VDRL+++
VDRL+++ 19.10.2019, 10:46
Skuurwienie elit miejscowego grajdoła medialnego jest faktem.
blaszka chwały
blaszka chwały 19.10.2019, 10:40
I znów II Wielkopolski Kongres Gospodarczy: Spojrzenie w przyszłość w fazie dyskusji na forum przemienił się w głupawkę imienia redaktora i wydawcy z wiochy na peryferiach.
higienistka przedszkolna
higienistka przedszkolna 18.10.2019, 12:20
Jeśli ktoś myśli, że osoby na zdjęciu, nie wyłączając pana prezydenta i pani Krupki nie potrzebują się wyprzątnąć, wyszlakować, wykasztanić po pobudce, to się myli. Każdy lubi.
do świra JL
do świra JL 18.10.2019, 08:55
Ciiiiiiii, bo janusz jeszcze śpi. Ale niebawem wstanie i rozpocznie swe s.-r.a-nie
Wódko, pozwól żyć!
Wódko, pozwól żyć! 18.10.2019, 11:43
Każdy lubi się wysrrać, kiedy wstanie. Możliwe, że we wiochach z koncernami medialnymi, gdzie chleją do zbydlęcenia, walą pod siebie.
złodziejka 20 zł
złodziejka 20 zł 17.10.2019, 22:30
Kiedy do moich uszu
Wpadnie wołanie: Januszu!
Coś w brzuchu mi się kurczy
I w okrężnicy burczy
Biegnę wyrzygać się w buszu.
A jak pomyślę o lemanie
To zaraz ciśnie mi sranie
Proktolog kliniczny
Proktolog kliniczny 19.10.2019, 10:27
*** ostrożnie na dwie kupki: najpierw mieszanka kupy z żyjątkami swojego tłoka czekoladowego, potem samo gówwno na drugą kupkę.
rejestr wydawnictw
rejestr wydawnictw 19.10.2019, 10:37

"Tłok czekoladowy", to białośliwiańska inicjatywa aby w Pile wydawano pismo o takim tytule skierowane do pederastów.
Odzewem pilskim była propozycja aby w czasie obowiązywania inicjatywy Mariusz Szalbierza zorganizowania w Pile marszu dumy pedalsko-lesbijskiej, w Białośliwiu podjęto się trudu wydawania pisma dla pederastów "Chuuj w Duupie".
Praktycznie jest to to samo co tłok czekoladowy, ale jak brzmi!
prawo autorskie
prawo autorskie 19.10.2019, 10:23
To jest chamski, chejterski plagiat oryginalnego dzieła zwróconego w stronę wielkiego redaktora i wydawcy z wiochy na peryferiach.
Kiedy do moich uszu
Wpadnie wołanie: Mariuszu!
Coś w brzuchu mi się kurczy
I w okrężnicy burczy
Biegnę wyrzygać się w buszu.
Ordynarne prymitywy nie potrafią nic z siebie, bo są jak pusta flaszka 3 litry po Jack Daniel'sie w pół drogi.
epidemiologia alkoholizmu
epidemiologia alkoholizmu 19.10.2019, 10:31
Ci ludzie ochlapusy nie potrafią przewidzieć, że może wystąpić kac. Posuwają do wiejskiego sklepu a tu wszystko wychlane przez wieśniaków. To jest inteligencja inaczej. Widzą tylko flaszkę i ręce im się trzęsą.
brrr...
brrr... 28.09.2019, 13:01
Tak, geniusz inaczej....
asia
asia 28.09.2019, 00:46
Pan Woźniak - geniusz!!! Po prostu geniusz!!!

Pozostałe