Tabliczka w Alei Bluesa dla Mariusza Szalbierza

  • 02.10.2019, 11:26
  • J W
Tabliczka w Alei Bluesa dla Mariusza Szalbierza
Od 15 września Mariusz Szalbierz, były redaktor naczelny "Tygodnika Nowego", ma swoją tabliczkę w Alei Bluesa w Białymstoku - mieście najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce.

Otwarta w 2008 roku w centrum miasta Aleja Bluesa ma kształt fortepianowych klawiszy. Autorem koncepcji jej wyglądu jest Konrad SikorazFundacji M.I.A.S.T.O. Białystok. Ideą pomysłu jestaleja ludzi, którzy bluesa kochali i kochają, która jest ich swoistym pomnikiem, a nie tylko zwykłym turystycznym deptakiem. Dzisiaj spacer po gigantycznej fortepianowej klawiaturze to wyjątkowe przeżycie związane z obcowaniem z nazwiskami nieżyjących już, ale też i tych wciąż czynnych, muzyków i orędowników bluesa.

Koncerty i odsłonięcie tablic w Alei Bluesa to elementy białostockich obchodów Polskiego Dnia Bluesa i niejako przedbieg do "Jesieni z Bluesem", najstarszego festiwalu bluesowego w kraju. Co roku w alei przybywa kilka tabliczek, w sumie jest ich już ponad siedemdziesiąt. Upamiętniają m.in. Tadeusza Nalepę, Mirę Kubasińską, Ryszarda Riedla, Ryszarda "Skibę" Skibińskiego, Ireneusza Dudka, Jana "Kyksa" Skrzeka, Leszka Windera czy Sławka Wierzcholskiego.

W tym roku na klawiaturze alei wśród czterech nowych przybyła m.in. tabliczka z nazwiskiem "Mariusz Szalbierz".

- Wszyscy wyróżnieni są zasłużeni dla polskiego bluesa. Gdyby nie Mariusz Szalbierz, nie byłoby prawdopodobnie słynnej serii wydawniczej "Antologia polskiego bluesa". Krzysiek Murawski, znany w środowisku białostockim, jest muzykiem, ale też realizatorem wielu płyt bluesowych. Andrzej Malcherek to weteran bluesowej sceny, lider działającego od 40 lat zespołu Free Blues Band. Paweł Mikosz to basista, którego cenią sobie wszyscy na bluesowej scenie w Polsce – mówił organizator wydarzenia Konrad Sikora.

Redaktor naczelny Faktów Pilskich – a wcześniej redaktor naczelny i długoletni dziennikarz Tygodnika Nowego – to od ponad trzydziestu lat propagator polskiego bluesa. Recenzent, juror kilku festiwali bluesowych, przez kilka lat członek rady artystycznej festiwalu Rawa Blues w Katowicach. Jako animator ruchu bluesowego w regionie pilskim wspomagał organizację festiwali Blues nad Piławą i pierwszych edycji Blues Expressu, później Piła Blues Party, a obecnie Piła Czuje Bluesa.

W latach 1987-1988 wydał własnym sumptem cykl zeszytów "Blues po polsku", poświęconych zespołom Breakout, Dżem, Kasa Chorych oraz Martynie Jakubowicz i Wojciechowi Skowrońskiemu.

W okresie jego pracy w Tygodniku Nowym wydana została (we współautorstwie z Markiem Jakubowskim) encyklopedia "Blues w Polsce", nagrodzona w 1997 roku statuetką "Majka" Programu III Polskiego Radia, oraz (z Janem Skaradzińskim) książka "Chory na bluesa", poświęcona 20-leciu zespołu Nocna Zmiana Bluesa (2002).

Pod redakcją Mariusza w latach 2008-2010 ukazały się trzy 5-płytowe "Antologie Polskiego Bluesa", sprawował także redaktorską pieczę nad promocyjnym albumem "Blues Made in Poland 2009" oraz płytą "Rhythm'n'blues & Live" zespołu Fire Band (2011). Od początku jest członkiem zespołu redakcyjnego kwartalnika "Twój Blues". Czytelnicy tego jedynego w Polsce czasopisma o tematyce bluesowej trzykrotnie nagradzali go pierwszym miejscem za najlepszy tekst bluesowy roku (2004, 2005, 2015). Dwukrotnie najlepszymi wydawnictwami płytowymi roku stały się też "Antologie Polskiego Bluesa". Okazjonalnie współpracuje m.in. z "Jazz Forum".

W 2018 roku, w uznaniu działań na niwie bluesa, na mocy uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego Mariusz Szalbierz został odznaczony odznaką honorową "Za zasługi dla województwawielkopolskiego".

(red)

fot. M. Kalicka

J W

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (850)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wiedza i wiara
wiedza i wiara 12.05.2022, 21:01
Nasz fakjufejk znowu nie przyłożył się. Zapomniał podać do sądu, gdzie mieszka obywatel, którego on nie cierpi. Podał jakiś nieaktualny, choć na rozprawie 21 stycznia otrzymał właściwą dawkę aktualnych danych. Chyba, że na rozprawie nie kontaktował. Brak kontaktu może być skutkiem wielu okoliczności zdrowotnych, nałogów w tym opilstwa, odlotów narkotykowych, przemęczenia pracą nad ulotką comiesięczną. Mógł też po prostu zapomnieć, bo zapomnienie, to jego sztandarowa wartość intelektu.
zg
zg 04.05.2022, 16:30
Szalbierz przez swoją robotę totumfackiego spowodował, że wobec Lemanowicza utrwaliło się przezwisko "hejter". Dla równowagi ustanawia się w ZG FC Le Mana ksywkę dla Szalbierza - fakjufejk.
społeczeństwo
społeczeństwo 08.05.2022, 12:49
Szalbierz - fakjufejk. Dobre, super.
(fp) - fetor padlinny
(fp) - fetor padlinny 20.04.2022, 12:25
Rachmistrz linijeczek
2011-01-03 21:40:11
Ot, i zarwałem noc Januszowi Lemanowiczowi, potocznie zwanemu Mężem Swojej Żony (w skrócie: MSŻ). Lemanowicz, stały dyskutant internetowego forum Interakty-wna Piła, gdzie udziela się pod ksywą "Bakutilek", przysiadł dziarsko na gruczole krokowym wraz przyległościami i po drugiej w nocy zajął się moim ubiegło-tygodniowym felietonem. Oj, musiała Lemanowicza moja propozycja zgłoszenia go do konkursu na "Kameleona" nielicho przycisnąć, co tylko utwierdza mnie w słuszności wytypowanej kandydatury. Reakcję Lemanowicza jednak po części - mimo, jak twierdzi MSŻ, mojego jednocyfrowego IQ - rozumiem: chłop sam wpuścił się w maliny, występując w Internecie pod 13 postaciami (w tym nawet kilkoma ze sobą polemizującymi), posługując się jednym i tym samym komputerem o adresie IP: 83.16.217.5 (notabene: "czwóreczkę" po właściwym adresie dodaliśmy tylko dla wyczucia czujności MSŻ) i teraz nie pozostało mu nic innego, jak tylko nadrabiać miną. W jego "polemice", zwartej konstrukcyjnie jak flaki z olejem, rozbawiła mnie jednak zupełnie inna rzecz. Otóż Lemanowicz zabrnął w przeświadczeniu o unikalności swej osoby tak daleko (pisze zresztą o sobie: "Jedno, co jest prawdziwe w wypowiedzi felietonisty (czyli mojej - M.Sz.) i co potwierdzam z całą stanowczością, to niezwykłość gamety, co się przełożyło na niezwykłość mojej osobowości niepospolitej, z górnej półki"), iż uznał, że moje pisanie o nim (i red. Kunickiej także) uprawiamy li tylko dla wierszówki. W tym miejscu Mąż Swojej Żony wyliczył nawet skrupulatnie, że raz poświęciłem mu 46 "linijeczek", innym razem 143, a jeszcze innym 123 "linijeczki" felietonu, przy okazji nadmieniając, iż za każdym razem mój tekst był "nijaki, podły, mdły i niepoważny". Konkluzja "Bakutilka" jest taka, cytat: "istnienie osoby Janusza Lemanowicza zapewnia wierszówkowe powodzenie i szansę przetrwania miłośnikowi dup wszelkiej maści Mariuszowi Szalbierzowi". Panie Bakutilku, Gumowe Ucho, Agnieszko S., Zwolniony z Farmutilu, Obserwatorze z Osiedla, Młody Wolontariuszu - i jak tam dalej, Wolf na Pana szczekał, muszę Pana zmartwić. Otóż system wynagradzania w Tygodniku Nowym (i w wielu gazetach również) nie jest uzależniony od ilości napisanych tekstów. Ergo: poświęcając Panu "linijeczki" nie zapewniam sobie "wierszówkowego powodzenia" ani "szansy przetrwania". Zdradzę więcej: mogę leżeć - tu posłużę się Pana wykwintną stylistyką - do góry ***, a nie jak Pan, przysiadać na swojej późnonocną porą, i w sensie finansowym nic mi nie ubywa. Pozostałym dziennikarzom TN zresztą też. I znów się Pan, Panie Lemanowicz, "linijeczkowo" naprodukował, umysłowo napocił, ludzi chamskim wypocinami naobrażał, o uciążliwościach związanych z nocnym uciskiem na wiadomy gruczoł nie wspominam - i cały misterny wywód po raz kolejny o kant kloaki rozbić! Moja darmowa rada: skoro nocne myślenie tak wyjątkowo Panu nie służy, idź Pan już lepiej kimać.
PS Panie "Bakutilek", jeszcze prośba: daj Pan, z łaski swojej, przy okazji znać, ile linijek tym razem wymodziłem, bo osobiście nie opłaca mi się liczyć.

Mariusz Szalbierz
http://dzienniknowy.pl/fora/te…
analizator szalbierzowych bzdetów
analizator szalbierzowych bzdetów 23.04.2022, 16:52
Mariusz Józef Szalbierz:"Ot, i zarwałem noc Januszowi Lemanowiczowi, potocznie zwanemu Mężem Swojej Żony (w skrócie: MSŻ)."...

Określenie "Mąż swojej żony" zostało użyte raz przez męża swojej żony, Janusza Lemanowicza w odpowiedzi na wulgarny, prymitywny felieton Mariusza Józefa Szalbierza - redaktora naczelnego Tgodnika Nowego. Dlatego określenie tego zwrotu jako potocznego, kiedy według przyjętych zasad słownikowych potoczny, to powszechnie używany lub spotykany na co dzień, jest nadużyciem semantycznym lub wyrazem głupoty redaktora. Można przyjąć, że jest to koniunkcja a więc jest nadużyciem semantycznym i wyrazem głupoty. To pasuje lepiej, choć redaktor o tym nie wie, bo jest on od niewiedzy i niepamięci.
IX D
IX D 08.05.2022, 12:57
Skłonność do uogólnień na podstawie zdarzeń jednostkowych, kiedy nie można zastosować procedury logicznej indukcji, jest właściwa dla durniów.
Obserwator pilskiego grajdoła
Obserwator pilskiego grajdoła 23.04.2022, 15:57
Obserwacja realiów pilskich w temacie rachunków, liczenia, dodawania, dzielenia nie pozostawia złudzeń, że redaktor nie umie liczyć. Wcale nie chodzi o nieopłacalność liczenia, bo flaszki potrafił liczyć z dokładnością do pół, ale do pół potrafi liczyć każdy sierściuch: pół litra, pół plaszki, pół***k. Ćwierćinteligent i pół flaszki, to jest to, co Mariusz może sprezentować światu.
precyzer
precyzer 23.04.2022, 16:55
pół***k
pół
du
pek.
baby lubieją wypić dla luzactwa
baby lubieją wypić dla luzactwa 31.03.2022, 21:44
Podobno w Pile ma być Szalbierz ze swoją książką cegłą z gitarą w tle. Stowarzyszenie Trzeźwości Transportowców wyjeżdża na wszelki słuczaj z miasta. Piła, czuje bluesa.
lizus doskonały
lizus doskonały 29.03.2022, 12:25
Ten ociekający lizusostwem artykuł popełnił (red), czyli zombi komuny Noska.
o wielkim polityku o wielkiej wiedzy
o wielkim polityku o wielkiej wiedzy 29.03.2022, 16:29
Ciechanowski by napisał: kiedy liże się aż tylu tę część ciała, co się mieści z tyłu. Ale on już nic nie napisze, bo w trumnie jest za ciemno i ręce zgrabiały. Tylko haki na wszystkich gdzieś brzęczą w teczuszce na haki.
pytanko
pytanko 29.03.2022, 00:07
"W latach 1987-1988 wydał własnym sumptem cykl zeszytów "Blues po polsku"".
A po rusku, kiedy blues będzie
"Job twoja mać" mając na względzie?
o onanistach
o onanistach 11.04.2022, 17:46
On się teraz lansuje branzlując dzieło o cegłach z pogranicza jeszcze nie pomorskiego a już nie kujawskiego.
lus
lus 23.04.2022, 23:20
Podono obecni mieli powiedzieć, że to kicha z cegłami w środku.
marjusz, jak tak moszna!
marjusz, jak tak moszna! 12.04.2022, 10:43
Czyli orzec można, człowiek w zawieszeniu między, jak wielokrotnie wspominana przez redaktora do spółki z redaktorem torba.
torba = moszna
torba = moszna 12.04.2022, 14:17
Bez wątpienia ci dwaj wykazywali wielką troskę o torbę Lemanowicza, co ją ma w kroku. Prezentujemy dialog Szalbierza i Barabasza z programu satyryczno-publicystycznego szydecy:
Barabasz: -Dziękujemy państwu. Do miłego zobaczenia następnym razem.
Szalbierz: - Ja tu Jankowi wleję, ( wlewa coś do pucharku jasia hejterka).
Barabasz:- Takie resztki wlewasz.
Szalbierz:-Zamieszam (miesza).
Barabasz: - Szkoda, szkoda. Oj, to będzie fala hejtu Mariusz pod twoim adresem znowu.
Szalbierz: - Niemożliwe, niemożliwe, Janek nigdy nie hejtuje.
Barabasz: - Panie Janku pozdrawiamy pana
Szalbierz:- No, znaczy, na pewno dzisiaj będzie dużo.
Barabasz:- Pan uważa na zwieracze, żeby nie popuścić.
Szalbierz:- Tak, trzeba wstać z tego krzesła, rozluźnić koło torby...
Barabasz:- ...bo będą pieluchomajtki potrzebne.
Szalbierz:- Tak jest, może już są.
Zwracamy uwagę na objaw piredolenia się w główce Szalbierza, który raz mówi nigdy a za chwilę, że na pewno będzie na tak i to dużo. To jest dziecinada, wieczne dziecko we mgle. Czy pijane, kto wie?
100 - C = 0
100 - C = 0 12.04.2022, 16:49
Według badaczy aktywności twórczej dziennikarzy pilskiego grajdoła medialnego są przecieki, że ten serial o nazwie "Program o charakterze publicystyczno - satyrycznym" miał się nazywać "Program pornograficzno - sadystyczny". Ale sprzeciwiła się tw "Aleksandra", bo jeden pornograf w domu z odchyłką sadystyczną, to chwatit.
Lenin wiecznie żywy
Lenin wiecznie żywy 12.04.2022, 14:25
Skłonność do alkoholu zainicjowana w wieku dziecięcym, choćby od czwartej klasy podstawówki jest niezmienna w wieku dorosłym, trwała jak truchło Lenina w mauzoleum. (za 10 dni 152 rocznica urodzin wodza rewolucji i organizatyora terroru nad klasą robotniczą).
półtora flaszki
półtora flaszki 12.04.2022, 16:54
gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul,gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul. gul, gul, gul,

gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul, gul.
Ociec, prać?
Ociec, prać? 12.04.2022, 14:28
Ormowcy, to wierni synowie rewolucji, pałkarze i delatorzy uważani przez ludność za najgorszy sort społeczeństwa.
utrwalacz
utrwalacz 10.03.2022, 16:26
Dla utrwalenia w razie uwalenia przez wydawcę FP zapodajemy tu:
Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że ponieważ felieton jest zwiewną, niepoważną formą wyrazu dziennikarskiego, nie zaś wywiadem, osobiste wynurzenia o piciu flaszek w pracy co prowadziło do konieczności usprawniania za pomocą środków cucących nie mają przymiotu prawdy. Sąd uznał zatem, że wypowiedzi Mariusza SZalbierza w mediach są bezwartościowym złomem informacyjnym. Sam SZalbierz uważa natomiast, że słowo napisane żyje swoim życiem a autor bierze odpowiedzialność za treść wypowiedzi. Są tu niedające się pogodzić rozbieżności.
Należy dodać, że skazany lemanowicz w swojej wypowiedzi posłużył się treścią oficjalnego komunikatu Kolegium Redakcyjnego Tygodnika Nowego sprzed 16 lat i 2 dni. Jest tam informacja, że redaktor naczelny Mariusz SZalbierz wypił co najmniej półtora flaszki podczas obrad oficjalnego organu redakcji, a więc w pracy. Sąd Okręgowy nie potrafił porozumieć się ze swoimi wywodami o zerowej wartości informacyjnej felietonu a faktem treści zawartej w oficjalnym wystąpieniu Redakcji.
Jako wisienka na torcie może posłużyć oficjalna wypowiedź o oszczędności 100 złotych, możliwości pożarcia ciastek i wypicia koniaku, bo lemanowicz nie przyszedł. Sczególnie łaskawe jest w tym tekście odnesienie się do perspektywy wychlania koniaku.
ciekwaska podfruwajka
ciekwaska podfruwajka 10.03.2022, 19:49
Podobno Szalbierz dopuścił się w artykule fałszerstwa przez publikację zmanipulowanego adresu Internet Protocol Lemanowicza, co jest dziadowstwem. Zapytany, po co to zrobił, wytłumaczył ludności, że w ten sposób badał bystrość Lemanowicza. Wyobraźmy sobie tego osobnika jako funkcjonariusza ub badającego bystrość złapanego zaplutego karła reakcji.
terapeuta AaA
terapeuta AaA 10.03.2022, 16:33
Ochlapusy pijaki tak mają, że wychleją wszysto co pod ręką, choćby koniak.
dom wariatów
dom wariatów 10.03.2022, 19:51
czy koniak to jest to, co wysika koń?
opój
opój 10.03.2022, 23:08
No, nie. To jest alkohol spożywczy wytwarzany w okolicach miasta Cognac (czyt. koniak), departament Charente we Francji.
dom wariatów
dom wariatów 11.03.2022, 10:02
Aha! Nie wiedzielim.
nieznany
nieznany 10.03.2022, 16:29
Dobre....
a do czego jest ta rura?
a do czego jest ta rura? 08.03.2022, 20:47
Wyjaśniamy, kto nie wie, skąd się wziął "Karpała". W latach 50-70 w Wałczu był skład złomu zlokalizowany między ulicami Parkową i Kolejową a z trzeciej strony gazownia i baraki, prawdopodobnie dla robotników przymusowych czasów wojny. Skład ten prowadził pan Karpała
ludź
ludź 07.03.2022, 15:14
Ponownie ubogacamy portal dzienniknowy.pl wyjątkiem z
faktypilskie.pl; wątek: dar prostych pytań
ormoesbezomo 11:20, 07.03.2022 7 marca 1984 u Lemana ekipa bezpieki przeprowadziła wielogodzinną rewizję w domu, w piwnicy ul. Walki Młodych 46/C m 9, na działce ogródkowej koło piekarni ul. Bydgoska, w salonie gier Karla Marksa 12. Było to z donosu Ciechana, który się wysmętnił glinom, że się ukrywał w tym od stycznia do września 1982. Co robił wówczas nasz idol, miłośnik prostych pytań? SDą doniesienia, że trenował szermierkę pałą ormowską tatusia. Akurat w tym mmencie obecność pałkarza ormowskiego w roli asysty była zbędna, bo esbeki mieli w karmanach bbroń krótką na wypadek, gdyby leman wzorem wydarzeń na placu Staszica 25 lipca 1982 wdał się w rękoczyny i pobił funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa prl. Nasz idol mógł też walić konia lub próbować kopulacji na okoliczność progenitury.
historia kina prl 11:24, 07.03.2022 Miłośnik komedii peerelowskich, Maciej, z pewnością może oświecić naród, że w filmie Wajdy "Człowiek z marmuru", techniki operowania pałą zomowską, starszą siostrą pały ormowskiej, trenował Andrzej Seweryn.
Te dwa posty zostały określone jako naruszenie: "Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu".
iloraz inteligencji
iloraz inteligencji 07.03.2022, 16:24
Są mało odporni, a oporni na wedzę.
Blus po polsku
Blus po polsku 07.02.2022, 16:48
Kto nie lubi blusa'
To chuujowa dusza.
wzorzec trzeźwości
wzorzec trzeźwości 06.02.2022, 16:23
...a obecnie Piła Czuje Bluesa.
Każda jak się nałoi, uchla, to czuje bluesa, ściąga majtki, to znak, że piła.
co jest grane?
co jest grane? 22.01.2022, 17:36
Nie tylko ma tabliczkę, ale też książkę - cegłę. Podobno trzecią. A publiczność zgromadzona na różnych portalach światowych i wiejskich domaga się od lemana napisania książki. leman pytany przez rzecznika Zarządu Generalnego FanClubów Le Mana "Milena" oznajmił, że on już napisał kilkanaście ksiąg przychodów i rozchodów. O co zatem się rozchodzi tym durnym głupkom piszącym na portalach??
wydawca
wydawca 29.01.2022, 18:13
Leman nie musi już nic psać. Jego żona wyrobiła literacko za całą rodzinę. Kończy piątą książke. To co to jest trzecia? Pryszcz na murzyńskiej duupie do góry duupą.
cup rum
cup rum 21.02.2022, 18:28
Mariusz otrzymał blaszkę "Za zasługi dla województwawielkopolskiego", blaszkę chwały w Białystoku, blaszane ma czoło, miedziane.
probierz trzeźwości
probierz trzeźwości 21.02.2022, 18:30
Miedź, to jest metal półszlachetny. Co jest półszlachetne, jest nieszlachetne. Tak, jak półprawda Noski jest całym kłamstwem.
6
6 02.01.2022, 16:54
Paćcie, jusz nie za dłógo 800 fpisuf.
800
800 16.01.2022, 15:12
Masz słuszną rację szóstko!
My z Gronem plus Zarząd Generalny FanClubów Jaśnie Wiuelmożnego Pana Le…
My z Gronem plus Zarząd Generalny FanClubów Jaśnie Wiuelmożnego Pana Le Mana. 02.01.2022, 16:42
My z Gronem skonsultowaliśmy wspólnie razem z FanClubem JWP Le Mana wpis: "cd Dzisiaj, 16:12
Informuje się lemanowicza o przedłużeniu o kolejne 3 miesiące ignorowania wszelkich hejterskich wpisów.". Le Man uważa, że byłoby korzystnie wprowadzić zwyczaj wyznaczania miesięcy niekolejnych w cyklu upadłościowym inteligencji GPS100. Na przykład można opracować przez biegłych księgowych alfabetyczny spis miesięcy: czerwiec, grudzień, kwiecień, lipiec, listopad, luty, maj, marzec, październik, sierpień, styczeń, wrzesień. Według tego spisu można działać na niwie ignorowań przez ignorantów. Gdyby były trudności, można wprowadzić całoroczny cykl ignorowań.
księgowy z PGR
księgowy z PGR 31.01.2022, 14:10
Jeszcze korzystnie by było alfabetyczny spis dni tygodnia!
czwartek czynastego czerwca
czwartek czynastego czerwca 06.02.2022, 13:16
czwartek, niedziela, piątek, poniedziałek, sobota, środa, wtorek.
szewcy
szewcy 07.03.2022, 10:59
Brawo. To chyba efekt roboty intelektualnej naszego idola oblaszkowanego w Białystoku jak but z wojskowych sortów radzieckich na szturm Berlina 1945.
hahahabu
hahahabu 06.01.2022, 20:56
Hehehe! Alfabetyczny spis miesięcy! To tylko w Platformie albo w Białośliwiu 4 Stycznia.
ciekawska podfruwajka
ciekawska podfruwajka 02.01.2022, 16:46
Jak można odczytać akronim "cd"? Bo nie wiem.
Naczelny (Primates)
Naczelny (Primates) 02.01.2022, 16:49
Ciekawe pytanie ciekawskiej podfruwajki a odpowiedź krótka: cuchnący denat. Ma to odnesienie do kolegium redakcyjnego złożonego z ignorujących ignorantów.
cd
cd 02.01.2022, 16:12
Informuje się lemanowicza o przedłużeniu o kolejne 3 miesiące ignorowania wszelkich hejterskich wpisów.
czego się boisz głupia...
czego się boisz głupia... 01.01.2022, 22:31
Mi najlepiej podoba się "Piła Czuje Bluesa". Każda, jak się narąbie, czuje bluesa, znaczy, że odczuwa potrzebę: baba pijan, duupa sprzedana.
a potem pannia bobo się drze!...,
a potem pannia bobo się drze!..., 02.01.2022, 13:07
Bara-bara, bunga - bunga i bajobongo.
sześciopak na łba
sześciopak na łba 24.11.2021, 19:09
19 stycznia są imieniny Mariusza a 21 stycznia imieniny Jarosława. Ci dwaj: redaktor i wydawca oraz muzykant - grajek dancingowy mogą zasiąść w Białośliwiu, w jakiej knajpie, jeśli w tej dieriewni jest knajpa, i uchlewać się przez 3 dni: 19 stycznia, 20 stycznia i 21 stycznia. Być może oni realizują taką procedurę od 37 lat albo i dłużej.
A co z 20 stycznia? Otóż ogłasza się ten dzień jako święto delatora - kapusia, honorowego hakwego PRL.
terapełta alkocholowy
terapełta alkocholowy 03.12.2021, 12:04
2008-11-04 08:48:47 Mariusz Szalbierz
Moje epitafium ... ...Kiedy zadzwoni Janusz, umówimy się na wódkę i powspominamy ich wszystkich. Pogadamy o tej naszej muzyce i emocjach, którego mało kogo obchodzą. Stukniemy się za Tadka i Mirę, której przed koncertem nosiłem róże. Trącimy nutę nostalgii. Śmiechem na chwilę odpędzimy smutek. Może lżej się zrobi na ten krótki moment...

Zawsze jak się nachleje, to jest lżej. To tak, jak by się zsikać w portki. Najpierw ciepło a potem jeszcze gorzej zimno, bo z czasem przychodzi nieproszony kac gigant.
bąpri
bąpri 28.11.2021, 23:27
A dlaczego w Białośliwiu a nie na przykład w Gorzowie? Tam jest ulica Walczaka.
Szalona Elka
Szalona Elka 28.11.2021, 23:31
Walczaka 42?
drobny pijaczek
drobny pijaczek 28.11.2021, 23:49
Pod numerem 25A jest restauracja Madara. Podobno podawają sake.
po kuśtyczku
po kuśtyczku 29.11.2021, 15:42
Podawanie wódki, niechby sake jest podstawowym warunkiem aby ochlapusy przyczłapały polineuropatycznym, rozchwianym chodem opoja.
Bywalec
Bywalec 24.11.2021, 19:10
W Białośliwiu jest restauracja Majs.
kukułeczka kuka
kukułeczka kuka 29.11.2021, 15:46
Musi tom restałracje opsługiwać duńczyk, bo majs po duńsku jest kukurydza.
kombinacje genetyczne.
kombinacje genetyczne. 02.12.2021, 21:18
Udało się hodowcom wyprodukować kukurydzę o ziarnach sześciokolorowych, dla pederastów w sytuacji bez kochasia. Kolba kukurydzy akurat pasuje do obszenych, przestronnych odbytów wielokrotnie odwiedzanych przez różniste tłoki czekoladowe.
Lesbijki też ogą skorzystać, abowiem kukurydza jest rodzaju żeńskiego.
entropia
entropia 16.11.2021, 19:13
W Białystoku tabliczka w Kowalewie stara ***.
fiakier starych bryczek na wznak
fiakier starych bryczek na wznak 20.11.2021, 14:52
*** -bryczka.
klimax
klimax 07.03.2022, 11:05
...może też być stara 3,14czka.
jak przeżyć w wolności wypowiedzi!
jak przeżyć w wolności wypowiedzi! 15.11.2021, 12:36
Na portalu wiejskim o mieście Pile zwanym faktypilskie Szalbierz zamieścił swoje przemyślenia w właściwym sobie trybie wypocino-wypierdziny „Wicemarszałek arogancji i chamstwa”
o Ryszardzie Terleckim, że cham.
W zbiorze komentarzy do tego felietonu znalazła się wypowiedź korespondenta „Pytak” 09:12, 15.11.2021: Kiedy Szalbierz na korytarzu w sądzie okręgowym Poznań zaczepił bezczelnie Lemanowicza, dostał krótką ofertę: spadaj. Czy to chamstwo i z której strony?
Po kilku minutach korespondent Ogrodnik 09:19, 15.11.2021 podzielił się z ludnością swoją refleksją o Mariuszu: Gdyby poszukać analogii do określenia Mariusza, najlepiej pasuje owoc bielunia: kłujący i toksyczny. Lepiej właśnie niech spada.
Te dwa wpisy zostały natychmiast skasowane przez dowództwo farmy trolli nienawistników instytucjonalnych zainstalowanych w Grupie Pościgowo-Szpiegującej 100Kłosy.
Krecia
Krecia 28.10.2021, 20:41
Jest coś nadzwyczajnie zajeebbistego, żeby mieć własną tabliczkę w Białystoku. Jeszcze tabliczka mnożenia by się przydała.
expectancy
expectancy 11.11.2021, 10:55
Wierni fani czekają na tabliczkę: żył lat 58.
toi-toi
toi-toi 31.10.2021, 13:57
Podobno jakiś nieznany pies, kundel oczywiście, upodobał sobie tabliczkę Mariusza. Służby oczyszczania tabliczek mają pełne ręce roboty.

Pozostałe