Planeta albo plastik?

  • 26.11.2019, 12:09 (aktualizacja 27.11.2019, 13:44)
  • contact contact
Planeta albo plastik?

Planeta albo Plastik - pod takim tytułem ASTA-NET S.A. we współpracy z National Geographic przeprowadziła akcję informacyjno – ekologiczną w pilskich szkołach podstawowych

 

Każdego roku do mórz i oceanów trafia 9 milionów ton śmieci z tworzyw sztucznych, a tylko 18% takich odpadów podlega na świecie recyklingowi. National Geographic postanowił wypowiedzieć wojnę jednorazowemu plastikowi, dlatego rozpoczął wieloletnią globalną kampanię „Planeta albo plastik?” za co został m.in. wyróżniony nagrodą Tytanowego Oka 2019 w kategorii „Kampania promocyjna”.

W wyniku wieloletniej współpracy National Geographic i ASTA-NET S.A. zrodziła się inicjatywa przeniesienia kampanii globalnej, lokalnie do szkół. Celem przystąpienia do kampanii jest zainspirowanie uczniów do podejmowania działań i wyborów w życiu codziennym, które przyczynią się do zmian w skali globalnej. Na zaproszenie ASTA-NET odpowiedziało pięć pilskich szkół podstawowych: SP nr 11 im. Królowej Jadwigi, SP nr 12 im. Janusza Korczaka, SP nr 4 im. Mikołaja Kopernika, SP nr 2 im. Olimpijczyków Polskich oraz SP nr 7 im. Adama Mickiewicza.

W ramach akcji przeprowadzono prelekcje dla uczniów oparte na autorskich materiałach i filmach edukacyjnych National Geographic. Prelekcje prowadziła Agnieszka Sadowska–Konczal - specjalistka ds. edukacji dla zrównoważonego rozwoju i CSR, współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste i inicjatorka akcji #zwłasnymkubkiem. W spotkaniach uczestniczyło niemal 500 uczniów. Program obejmował problem zanieczyszczenia środowiska tworzywami sztucznymi oraz sposoby przeciwdziałania generowaniu dużej ilości odpadów. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak i dlaczego powstaje plastik, w jaki sposób wpływa na środowisko i zwierzęta, ale przede wszystkim co możemy zrobić, aby ograniczyć wytwarzanie odpadów, zwłaszcza tych pochodzących z plastiku jednorazowego użytku.

Drugim etapem podjętej inicjatywy był konkurs indywidualny dla uczniów w wieku od 10 do 14 lat ze szkół objętych akcją, w ramach którego uczniowie mogą zaprojektować własną torbę ekologiczną – wielokrotnego użytku.

(red)

contact contact

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe