Charakter zabawowy z akcentem doskonalenia motoryczności

  • 06.12.2019, 06:16
  • mario
Charakter zabawowy z akcentem doskonalenia motoryczności
Hala PUSS wypełniona po brzegi. To głównie zasługa Samorządu Studenckiego oraz Uczelnianego Centrum Sportu i Rekreacji. Rywalizacja miała charakter zabawowy z akcentem doskonalenia motoryczności.

 

- Co nas skłoniło do tego? Jaki był cel naszego przedsięwzięcia? Przede wszystkim chęć integracji studentów i pokazania wychowania fizycznego w inny sposób, taki w formie zabawy – uważa Paweł Łojewski. - Jest to pierwsza edycja i mamy nadzieję że nie ostatnia takiej formy zabawy sportowej w naszej uczelni – dodaje wykładowca USCiR pilskiej PUSS.

Z kolei Andrzej Grzesik, kierownik UCSiR jest przekonany, iż Miłosz Gast to pomysłodawca i główny organizator tego wydarzenia sportowego. Ów student II roku transportu, zmobilizował do udziału reprezentacje wszystkich katedr pilskiej naszej Uczelni oraz liczną reprezentację studentów zagranicznych z program Erasmus Programme in Pila. Konkurencje, w których rywalizowali studenci, miały charakter zabawowy z akcentem doskonalenia motoryczności, co podkreśliła już w rozgrzewce Aneta Baziuk, instruktorka fitness z klubu Calypso Fitness Piła.

A studenci rywalizowali w wielu konkurencjach, takich jak: rzuty do kosza, rzuty do celu przeciąganie na ławeczce, bieg po kopercie wyścig na ergometrze wioślarskim, sztafeta narciarska, sztafeta biegowa z przeszkodami, rzut karny na wesoło, rzut papierowym samolotem, czy dwa ognie (zbijak).

- Impreza była bardzo udana, świetna frekwencja studentów, wykładowców. Za rok na pewno będzie kolejna edycja. Nie inaczej – podkreślają decydenci PUSS.

- Spartakiada w pilskiej uczelni była świetną okazją do aktywnej zabawy, poznania kolegów i koleżanek z innych katedr i lat studiów, a także zaprezentowania sportowego charakteru przed naszymi wykładowcami – mówiła m.in Agata Trzaskalska, studentka II roku fizjoterapii, czołowa wieloboistka lekkoatletyczna, na co dzień reprezentantka PLKS Gwda Piła.

Spartakiada była także okazją do oficjalnego przemianowania Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji PUSS w Pile, a całemu wydarzeniu przyglądał się gość honorowy Spartakiady Piotr Ziółkowski, Dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra – Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszystkie zespoły wyróżnione zostały dyplomami. Miejsca na podium Rektor dr hab. Donat Mierzejewski prof. PUSS uhonorował medalami i upominkami, a puchar przechodni, za zajęcie pierwszego miejsca, odebrała reprezentacja katedry TRANSPORTU.

Klasyfikacja końcowa I Spartakiady Studentów PUSS w Pile:


1. Katedra Transportu

2. Katedra Pielęgniarstwa

3. Katedra Fizjoterapii

4. Katedra Ratownictwa Medycznego

5. Katedra Elektrotechniki i Katedra Kosmetologii

6. Katedra Budownictwa

7. Reprezentacja Erasmus

8. Katedra Ekonomii

9. Katedra Inżynierii Mechanicznej

10. Katedra Filologii

 

mario

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe