Przedsiębiorcy z Piły i regionu pomagają pilskiemu szpitalowi

  • 05.04.2020, 15:39
  • contact contact
Przedsiębiorcy z Piły i regionu pomagają pilskiemu szpitalowi
Właściciele firm z regionu pilskiego przyłączają się do pomocy w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Kolejne firmy przekazują pieniądze na konto Szpitala Specjalistycznego w Pile. Za zebrane środki zakupiono już defibrylator. Kolejne mają zostać przeznaczone na zakup respi-ratorów oraz innego sprzętu i materiałów.

Dyrektor pilskiego szpitala Wojciech Szafrański nie ukrywa zadowolenia z inicjatywy przedsiębiorców: - Jestem bardzo miło zaskoczony, a nawet wzruszony. Ta wspaniała akcja, dzięki której już płyną dodatkowe środki do naszej placówki, powstała z potrzeby serca, bez jakiejkolwiek zachęty z naszej strony. To bardzo piękny gest, godny najwyższego szacunku.

Akcja zrodziła się spontanicznie, z inicjatywy kilku pilskich przedsiębiorców. - Zadzwonił do mnie Zenek Paprocki z hasłem, że trzeba coś zrobić. Ja odpowiedziałem, że myślę o tym i zadzwoniłem do Piotra Toboły, od którego usłyszałem to samo – relacjonuje Jerzy Cerba, właściciel pilskiej firmy „Profil”. Po kilku dniach przyłączyli się przedsiębiorcy z Budzynia i Wysokiej, ale także osoby prywatne.

- Zadzwonił do nas Jerzy Cerba i zapytał, czy chcielibyśmy uczestniczyć w takiej akcji. Bez chwili zastanowienia odpowiedzieliśmy, że chcemy się przyłączyć - mówi Jacek Pionke z firmy Veskez Transport i Spedycja.

Na chwilę obecną zebrano środki na łączną kwotę ok. 450 tys. zł. w ostatnich kilku dniach ponad 80 tys. zł zadeklarowali przedsiębiorcy z Budzynia.

Aktualnie najbardziej potrzebny sprzęt to respiratory, dzięki którym pacjent z silną infekcją płuc może oddychać. W przypadku zakażenia koronawirusem, podłączenie do tej aparatury jest często jedyną szansą na uratowanie życia. Dlatego wyposażenie placówek medycznych w respiratory jest tak istotne.

Zebrane do chwili obecnej środki posłużyły do zamówienia trzech respiratorów. Koszt jednego urządzenia to kwota ok. 100 tys. zł. Ze względu na duży popyt czas oczekiwania to kilka tygodni. Sprzęt ma dotrzeć do Piły w połowie maja.

- Nie ograniczymy się tylko do respiratorów – mówi Jerzy Cerba. - Rozmawiałem z dyrektorem szpitala, który przedstawił nam aktualne potrzeby placówki. Doposażenia w drobny sprzęt wymaga też Odział Zakaźny i OIOM i na te cele nadal będzie prowadzona zbiórka. Dziękuję wszystkim darczyńcom, kolegom przesiębiorcom, za zrozumienie. Wykonałem sporo telefonów, bo teraz inaczej nie możemy się kontaktować i nikt nie odmówił. Przedsiębiorcy wpłacają od 5 do 20 tys. zł. Ale każda, nawet najmniejsza wpłata, jest mile widziana. Mam nadzieję, że również osoby fizyczne przyłączą się do akcji – dodaje właściciel „Profilu”.

Pieniądze można wpłacać na specjalne subkonto Szpitala Specjalistycznego w Pile w banku PKO BP nr 61 1020 4027 0000 1402 1600 9568 z dopiskiem „COVID-19”.

(red)

 

contact contact

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ATEM
ATEM 18.05.2020, 17:10
BILIONY ERO ,MIN 50 BILONÓW NA ROK .. NA POLSKĄ MEDYCYNĘ ,ZAREZERWOWAŁY ,AKADEMIE MEDYCZNE ,ŚWIATA ,,,,,,NA NOWOCZESNE METODY ,,,,KTÓRE OPRACOWALIŚMY ,,ZALICZKA LEŻY u ministra rolnictwa KALEMBA OGŁASZAŁ ,, TO DLA PACJENTÓW KTÓRYM MEDYCYNA NIE UMIE POMÓC,,,,A PACJENTÓW KTÓRYCH WYSYŁAMY W ŚWIAT TEŻ AKADEMIE FINANSUJĄ ,,,REGION PRZYSZŁOŚCI ODBUDUJĄ ,,,WIEDZĘ MAMY ,,,,PARLAMENTARZYŚCI ŚPIĄ ,URZĘDNICY TO ZERO ,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,
META
META 18.05.2020, 21:09
Gotowała kokoszka,,,,,,,,,, kaszkę maszkę......... Temu dała,,,,,,,,,,, temu dała,,,,,,,,,,,, temu dała a temu łepek urwała,,,,,,,,,,,, i frrrr,,,,,,,,,,, poleciała,,,,,,!!!!!!...........
Xzq
Xzq 08.04.2020, 16:12
Przecież w pile nie będą leczone osoby z koronawirusem...
mir
mir 06.04.2020, 13:21
Brawo Panie Jurku

Pozostałe