Włamywacze szybko ujęci

  • 08.04.2020, 12:38 (aktualizacja 08.04.2020, 12:44)
  • iej
Włamywacze szybko ujęci
Policjanci z Wydziału Kryminalnego z pilskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie na teren firmy wykonującej prace ziemne. Sprawcy ukradli m. in. zagęszczarkę, wózek paletowy oraz blisko 60 kg elementów metalowych. Pokrzywdzony oszacował starty na kwotę prawie 7 tys. złotych. Poszukiwania sprawców zajęły dwa dni. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze pilskiej jednostki codziennie realizują zadania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się epidemii. Mundurowi dbają też o bezpieczeństwo mieszkańców intensywnie działając w zakresie zwalczania przestępczości kryminalnej. W dniu 4 kwietnia br. z terenu firmy usługowej mieszczącej się w Pile sprawcy ukradli m.in. zagęszczarkę budowlaną, wózek paletowy oraz około 60 kg różnego rodzaju elementów metalowych. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 7 tys. złotych.

Natychmiast po informacji o przestępstwie pilscy kryminalni podjęli intensywne działania ukierunkowane na wykrycie włamywaczy. Szybko trafili na ślad rabusiów. Już dwa dni później mężczyźni trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Podejrzani to mieszkańcy Piły w wieku 26 i 27 lat. W toku podjętych działań kryminalni odzyskali także część skradzionych przedmiotów.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

mł. asp. Jędrzej Panglisz

iej

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe