Gawłowski zastąpi Sypułę. Będzie podział PRGOK i nowe stawki?

  • 20.05.2020, 11:43
  • Krzysztof Kuźmicz
Gawłowski zastąpi Sypułę. Będzie podział PRGOK i nowe stawki?
Andrzej Gawłowski obejmie stanowisko przewodniczącego zarządu Związku Międzygminnego PRGOK. 1 czerwca zastąpi Małgorzatę Sypułę.

- W życiu Związku Międzygminnego nastąpi teraz kolejny etap. Ja wypełniłam swoją misję, dokończyłam budowę Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Była to największa inwestycja i największe zadanie, jakie realizowałam przez ostatnie cztery lata – powiedziała Sypuła podczas dzisiejszej ceremonii oddania PSZOK-u w Pile.

1 czerwca stanowisko przewodniczącego obejmie Andrzej Gawłowski, którego kandydatura – jedyna z przedstawionych – została już zaakceptowana przez członków Związku Międzygminnego.

- Największym wyzwaniem będzie przygotowanie przetargu na obsługę systemu na przyszły rok. Dziś na zgromadzeniu padła sugestia podziału na sektory. Trzeba się szybko nad tą kwestią pochylić i zadecydować czy podzielić na dwa, trzy czy cztery sektory, tak by umożliwić mniejszym firmom przystępowanie do przetargu – powiedział Andrzej Gawłowski.

Jego zdaniem nowy przetarg powinien być ogłoszony za maksymalnie dwa miesiące. Do tego czasu trzeba przygotować odpowiednią koncepcję podziału Związku Międzygminnego PRGOK. Pod koniec wakacji, już po przetargu powinniśmy więc wiedzieć ile będziemy płacić za wywóz odpadów od 1 stycznia 2021 roku, kiedy to wejdzie w życie nowa umowa. Obecna z Altvaterem wygasa 31 grudnia.

 

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM NUMERZE TYGODNIKA NOWEGO

Krzysztof Kuźmicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.dzienniknowy.pl z siedzibą w Pile jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ATEM
ATEM 07.06.2020, 16:32
TYLKO ,KORYTA ,,,,,,A MIESZKAŃCY MUSZĄ PŁACIĆ KARY ,,,,,,,,,KASA BYŁA NA RÓŻNE ,,,,,,,CELE ALE NIE WIEDZIELI JAK WYKORZYSTAĆ ,,,,,,,,ŚMIECI TO SUROWCE ODWRACALNE ,,,,,,POTRZEBNY JEST PRZEMYSŁ ,JA WNIOSŁEM PRZETWARZANIE ŚMIECI I TYLKO POLSKA DOSTAŁA KASĘ
Kloss
Kloss 24.05.2020, 23:55
Kompromitacja. Bufon Gawłowski.
LM
LM 22.05.2020, 12:27
O ile Gawłowski jest z lewicy postpezetpeerowskiej, to ten powrót jest jednocześnie rzeczywisty na działalność w temacie śmieci i aluzyjny w sensie powrotu śmietniska historii.
pilanin
pilanin 21.05.2020, 15:16
powrót na stare śmieci?

Pozostałe